10 VPN plotësisht falas për Kodi (2020)


Kodi është falas dhe me burim të hapur dhe kjo shpjegon shumë pse nuk do të shpenzoni para për një VPN që përndryshe mund të merrni falas.

VPN falas janë kudo, por për të gjetur një VPN që nuk i logon të dhënat tuaja, ofron bandë të pakufizuar, dhe është gjithashtu falas është e vështirë për tu gjetur.

Mos u shqetësoni, pasi kemi testuar mbi 44+ VPN falas për të përpiluar një listë të VPN-ve më të mira falas për Kodi.

Unë e kam shembur këtë listë në gjerësi të pakufizuar dhe bandë të kufizuar. VPN falas për Kodi zgjidhet bazuar në shpejtësinë, enkriptimin e fuqishëm dhe politikën e rreptë të mos-log.

5 VPN Falas për Kodi me Bandwidth të Pafund

1.SurfsharkTë dhëna të pakufizuara me kriptim të fuqishëm. Mund të provoni 7 ditë provë falas me lidhje të pakufizuara të pajisjes
2.ProtonVPNShpejtësia mbi mesatare me një bandë të pakufizuar.
3.BetternetSiguria më e lartë pa kufi të brezit.
4.UrbanVPN81 lokacione të serverëve që ndihmojnë në zhbllokimin e shtesave Kodi.
5.Turbo VPN300+ milion përdorues të besuar. Përvojë e transmetimit HD.

5 VPN Falas për Kodi me Bandwidth të kufizuar

1.Mburoja e nxehtëKufiri i të dhënave 500 MB në ditë me kriptim të shkallës ushtarake.
2.WindscribeKufiri i të dhënave 12 GB në muaj. Trafiku Kodi është fshehur plotësisht.
3.TunnelBear500 MB çdo muaj. Lehtë për t’u përdorur dhe vendosur.
4.Hide.Me500 MB të dhëna falas në muaj. Zhbllokon lehtësisht shtesat e kufizuara gjeo-kufizuese.
5.SpeedifyKufiri i të dhënave prej 10 GB. Kriptimi i fuqishëm me modalitetin e transmetimit.

10 top VPN-të më të lira për Kodi

1. Surfshark

Surfshark-free-VPN-per-kodi

VPN më e mirë falas për Kodi për momentin është Surfshark. Edhe pse është një opsion i paguar, por ajo ofron një 7 ditë gjykim falas në Android dhe iOS.

Ajo ka 1,040 serverë nëpër 60 shtete dhe zhbllokon lehtësisht çdo shtesë të Kodi për TV Live, Filma ose Shfaqje TV. Ajo fsheh adresën tuaj origjinale IP dhe e zëvendëson atë me atë në serverët e saj.

Pjesa e mirë është, me një llogari të vetme Surfshark që mundeni përdorni atë në pajisje të pakufizuara. Versioni i tij premium është mjaft i lirë, por ju kushton vetëm 1.99 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark gjithashtu renditet në listën tonë shërbimi më i mirë VPN për Kodi që kërkon një abonim të paguar.

2. ProtonVPN

ProtonVPN-Kodi

ProtonVPN ofron planin e saj falas 8 servera në 3 lokacione të ndryshme që përfshijnë SHBA, Hollandë, dhe Japoni. Ju mban plotësisht të sigurt kur po transmetoni në Kodi sepse përdor AES 256-bit encryption.

Ajo gjithashtu ofron një 7 ditë gjykim falas në ju dëshironi të përdorni versionin e tij premium që kushton vetëm 4 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave gjithashtu.

Ajo ka shpejtësia mbi mesatare, kështu që nuk ka asnjë problem të transmetimit të filmave dhe shfaqjeve televizive në Kodi. Mund ta transmetosh Kodin me këtë VPN falas në pajisje si Windows, Mac, Linux, Android, dhe iOS.

3. Betternet

Betternet-free-VPN-per-KODI

Betternet është një tjetër VPN falas me pa kufi bandwidth dhe përshtatet në mënyrë të përkryer për përdoruesit e Kodi. Ajo ka një shpejtësi e mirë gjithashtu, edhe pse vetëm ofron 1 server amerikan në planin e saj të lirë.

ajo enkripton trafikun tuaj të internetit dhe Kodi me lehtësi relative, kështu që ju mund të transmetoni përmbajtje falas pa u shqetësuar për ISP-në tuaj.

Nëse ju pëlqen kjo VPN, në fund të fundit, mund ta blini atë $ 2.99 / month. Mund të përdoret në të gjitha platformat si psh Windows, Android, iOS, dhe mushama.

4. VPN Urbane

Urban-VPN-Kodi

Urban VPN është një VPN nga kolegët me bashkëmoshatar që është plotësisht i lirë, duke pasur 81 lokacione të serverëve në të gjithë botën. Këta serverë ndihmojnë në zhbllokimin e shtesave Kodi dhe mbajnë identitetin tuaj të fshehur gjatë transmetimit.

Ai gjithashtu ka servera në Kinë, Hong Kong, dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, gjë që ishte pak befasi për mua. Aktualisht, ky VPN është në dispozicion vetëm në Windows, Android, Chrome, dhe Zgjatja e Firefox-it. 

Së bashku me Kodi, duket se gjithashtu zhbllokon Netflix amerikane dhe shërbime të tjera streaming. Ka asnjë bisedë live në dispozicion, dhe kjo është pengesa e vetme që gjeta.

5. Turbo VPN

Turbo-VPN

Turbo VPN ka mbaruar 300+ milion përdorues të besuar dhe është një gjendje e përsosur për të punuar me Kodin. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar dhe ka serverë të disponueshëm në 6 vende në versionin e tij falas.

Ju mund të zhbllokoni çdo shtesë të Kodi dhe gjithashtu ta përdorni për të transmetuar përmbajtje falas Kodi në mënyrë anonime. Shpejtësia është gjithashtu mjaft e mirë, që do të thotë që ju mund të përdorni shërbimin Real-Debrid për Transmetim HD dhe 4K.

Ai kodon trafikun tuaj të internetit nga hakerat dhe kostot e versionit të tij premium $ 2.99 / month.

6. Mburoja e pikave të nxehta

Hotspot Shield-pa-VPN-kodi

Hotspot Shield është zgjedhja jonë kryesore kur bëhet fjalë për transmetimin me Kodi, por ai ka një brez të kufizuar të 500 MB në ditë.

Përdor kriptimi i shkallës ushtarake që i mban të dhënat tuaja të mbrojtura, por gjithashtu bllokon përpjekjet për malware dhe phishing nëse provoni të instaloni shtesa me qëllim të keq të palës së tretë.

Plani falas ka vetëm një server brenda Shteteve të Bashkuara, por versioni i saj premium ka mbi 3,200 serverë në përgjithësi dhe kosto $ 7.99 / month.

7. Xhepi xham

Windscribe-Kodi

Windscrib është një nga VPN më të mirë falas për shkak të shpejtësisë së tij, por prapëseprapë, ajo ka një kufiri i të dhënave prej 2 GB. Ju mund ta rritni atë kufi deri në 12 GB nëse mund t’u siguroni atyre adresën tuaj të postës elektronike.

Ofertat e xhamave Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256, i cili është i njëjti protokoll i siguruar nga VPN të tjerë të lartë për të fshehur trafikun tuaj Kodi nga ISP-të.

Versioni i tij falas do t’ju lejojë të përdorni atë 23 servera që janë të pranishëm në 10 lokacione. Për bandwidth të pakufizuar, bëhet fjalë për $ 4.08 / month. 

8. TuneliBear

Tunnelbear-free-kodi

TunnelBear është një VPN tjetër që ofron 23 lokacione të serverit. Ajo ka të njëjtën sasi vendndodhjesh të serverit si versioni i saj premium.

Aty eshte nje kufiri i brezit prej 500 MB çdo muaj, por nëse doni ta bëni atë të pakufizuar, do të duhet të paguani $ 4.99 / month, cilat jane pakthyeshme. 

Amongshtë ndër të vetmet VPN falas që kryen auditime vjetore të sigurisë nga kompani të palëve të treta. Ka shpejtësi të mirë dhe funksionon mjaft mirë në Kodi.

9. Fsheh.Me

Hide.Me-Kodi

Hide.Me është një ndeshje perfekte për përdoruesit e Kodi sepse ka një të tillë Mbrojtja e rrjedhjeve IP kjo nuk e ekspozon adresën tuaj të vërtetë IP në pjesën tjetër të botës.

Versioni i tij falas ofron aktualisht 5 servera në 4 vende të ndryshme d.m.th.. SH.B.A., Gjermani, Kanada dhe Hollanda. Ajo ka një kufiri i bandës së 500 MB.

Ai nuk mban shënime për historinë tuaj të shfletimit, si dhe është në dispozicion për të gjitha platformat kryesore si Windows, Mac, Linux, Android, dhe android.

Versioni i tij premium kushton 4,99 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

10. Shpejtoni

speedify-Kodi-free-VPN

Speedify ka një ‘Plan fillestar’ i cili është plotësisht i lirë por ka vetëm një kufiri i kapakut të të dhënave prej 10 GB. Ky plan funksionon shumë me Kodin pasi zhbllokon shtesat e TV Live.

Për kriptim, ai përdor një ChaCha ose Algoritmi i kriptimit i bazuar në AES kjo e bën të pamundur për këdo që të deshifrojë informacionin tuaj.

Ajo ka një të veçantë “Mënyra e transmetimit” që mund të ndizeni për të shmangur ndonjë belbëzim ose buffering. Ju mund të përdorni abonimin premium për $ 1.99 / month.

Rreziqet e përdorimit të një VPN Falas për Kodi

Ekziston një arsye që këta ofrues po ofrojnë VPN falas sesa të ngarkojnë një çmim të caktuar të pajtimit. Shtë mjaft e qartë se ajo që vjen falas nuk është aq e besueshme sa ato premium.

Performanca e tyre ka qenë shumë më e mirë se këto shërbime falas Kodi VPN. Shërbimet VPN falas kanë çështje të pajtueshmërisë dhe të gjitha, por ka çështje të caktuara që janë më serioze, si:

1. Vulueshmëria e privatësisë

Privatësia është e drejta themelore e çdo përdoruesi dhe asnjë përdorues nuk do të donte ta kompromentonte atë. Streams online janë gjithmonë në rrezik të jenë viktima të shkeljes së intimitetit.

Një VPN falas mund të pretendojë se është e mbushur me karakteristikat kryesore të linjës dhe t’ju premtojë një protokoll të fshehtë të patëmetë, por në realitet, nuk ka asnjë gjë të tillë.

Mosekzistimi i një protokolli të lartë encryption do të ju vë në telashe pasi rrjedhjet DNS dhe IP do t’ju lënë të prekshëm për hakerat dhe autoritetet. Sytë spiunazhin janë kudo dhe kjo është arsyeja pse ju duhet mbrojtje e fortë, të cilën këta ofrues falas Kodi VPN nuk janë në gjendje t’i ofrojnë.

2. Regjistrimi i të dhënave

Mos ngarkuar asnjë qindarkë të vetme, por pretendon të ofrosh veçori dhe shërbime të mahnitshme! Tingëllon shumë mirë për të qenë e vërtetë, apo jo?

Nuk ka gjë të tillë si dreka falas! Sidomos kur flisni për sigurinë në internet dhe industrinë e transmetimit në internet, duhet të ketë një përfitim të caktuar nga këto shërbime falas.

Do të pengoheni me shumë ofrues të VPN që ofrojnë VPN Falas për Kodi dhe duke pretenduar se ato nuk mbajnë regjistrat. Sidoqoftë, në realitet, ju kurrë nuk mund të kontrolloni nëse ata mbajnë regjistrat ose jo dhe gjithçka që ata po bëjnë është duke luajtur me besimin tuaj.

Këta ofrues që ofrojnë VPN falas për Kodi, fitojnë duke mbledhur shkrime dhe më pas duke i shitur ato përpara. Nuk ka asnjë metodë tjetër për të fituar për ta përveç kësaj ose reklama që shfaqen në aplikacionin / klientin ose faqen e tyre VPN.

Një ofrues i VPN duhet të ndërtojë një ndjenjë besimi midis përdoruesve sepse ata që zgjedhin të përdorin një VPN nuk do t’ju vlerësojnë ju duke regjistruar regjistrat.

3. Rreziku i malware dhe phishing

Siç u përmend më herët, ofruesit e lirë VPN nuk kanë protokolle të forta encryption, duke i lënë përdoruesit të hapur ndaj kërcënimeve në internet.

Këto kërcënime në internet mund të jenë sulme malware ose phishing, por këto shërbime nuk janë të afta t’ju mbrojnë prej tyre.

Një sasi e madhe e të dhënave është shkëmbyer çdo nanosekond nga të dy hostet dhe serverët e ftuar ndërsa transmetojnë në internet. Këto pako të të dhënave, nëse janë të koduara, janë të paarritshme, duke mbrojtur përdoruesit në të dy skajet.

Sidoqoftë, VPN të lira nuk mund të sigurojnë atë shifrim të nivelit të lartë, duke mos arritur të sigurojnë transmetuesit në internet.

4. Ndjekja e aktivitetit

VPN më e mirë do të sigurojë që lidhja juaj të jetë e sigurt dhe ju jeni duke kërkuar ose transmetuar online në mënyrë anonime, duke maskuar IP dhe DNS.

Ofruesit VPN falas për Kodi nuk mund ta sigurojnë atë anonimitet të pamend, duke lejuar ISP-të të mbajnë një shënim të aktivitetit tuaj online..

Cili është përdorimi i një VPN nëse ISP-ja juaj akoma mund të ndjekë aktivitetin tuaj?

5. Shkelja e të dhënave dhe bandwidth

Po, e lexuat ashtu! Shumë ofrues falas VPN që punojnë me protokollin P2P mund të shkelin ose të vjedhin bandwidth tuaj. Në këtë mënyrë ata mund ta bëjnë kompjuterin tuaj personal si ruter të shërbimit të tyre, pa miratimin tuaj.

Nuk është një teori apo një deklaratë e gabuar, një ofrues falas i VPN-së me emrin “Hola” u zbulua se ishte i përfshirë në këtë praktikë. Ai nuk po siguronte asnjë lloj kriptimi dhe po shiste gjerësinë e brezit të përdoruesve.

Për më tepër, këta ofrues falas Kodi VPN mund të qasen në të dhënat e sistemit tuaj kur lidheni me serverin e tyre.

përfundim

Ndërsa shkon duke thënë, “nuk ka asgjë të lirë në këtë botë” është e vërtetë për pjesën më të madhe. Asnjëherë nuk mund t’i besojmë VPN-ve falas, pavarësisht faktit se ata pretendojnë se kanë një politikë pa log.

Në mënyrë që të gjeni VPN-në më të mirë falas për Kodi, duhet të jetë e mirë me transmetimin dhe ju mban plotësisht anonimë ndërsa transmetoni përmbajtje falas.

Megjithë listën tonë të shumtë të VPN-ve falas në këtë udhëzues, unë me të vërtetë do ju rekomandoj të përdorni Surfshark i cili është më i miri nga çdo opsion falas i përmendur.

Asgjë nuk krahasohet me cilësinë e shpejtësisë së serverit të ofruar nga VPN të paguara sesa ato falas. Kodi është një softuer me burim të hapur dhe duhet të dini se çdo shtesë e keqe që instaloni mund të komprometojë privatësinë tuaj në internet.

Për të gjitha këto arsye, ju duhet një VPN e mirë që mund t’ju japë shpejtësi të shpejtë dhe mbrojtje të fuqishme.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map