BitTorrent Pa pagesë Shkarko Torrent

Besuar përruaLidhja e shkarkimit

Programe falas për transferimin e skedarëve BitTorrent është një mjet për të shkarkuar dhe shkëmbyer skedarë. Kjo lejon përdoruesit të lidhen me rrjetin me të njëjtin emër për të shkarkuar dhe shkarkuar përrua. Ky program funksionon përmes rrjeteve të kolegëve. Ju mund të kërkoni për skedarë në Internet duke përdorur motorin e kërkimit të brendshëm dhe të kontrolloni progresin pasi ato vijnë nga skedarë të shumtë (funksioni () {(‘rishikim-aplikacion-faqe-desktop”);}); BitTorrent nuk është vetëm një protokoll transferimi i skedarëve nga kolegët në kolegë, por edhe softuer që ju lejon të lidheni me rrjetin e kompjuterit tuaj. BluffTitler Ultimate 14 Falas shkarkuar Torrent
Softueri është i lehtë, por versioni i fundit ka shumë karakteristika. Mund të shkarkoni shumë materiale të ndryshme që nuk mbrohen nga të drejtat e autorit. Kjo përfshin filma, lojëra, muzikë, programe dhe më shumë. BitTorrent gjithashtu ju lejon të ndani skedarë, t’i ktheni ato në prurje të reja. Kur zgjidhni një skedar për të shkarkuar, ju keni zgjedhjen e asaj që dëshironi. Kutia e kontrollit është, dhe ju mund të zgjidhni vetëm skedarët që dëshironi të shkarkoni. Për shembull, nëse shkarkoni një film duke përdorur BitTorrent, ju mund të zgjidhni vetëm skedarin kryesor dhe jo titrat ose ndonjë skedar të lidhur. Procesi i shpejtë dhe i thjeshtë nga versioni BitTorrent është versioni falas, ose mund të azhurnoni në versionin pro për të marrë veçori shtesë dhe pa reklama. Ndërfaqja përmban reklama, por është akoma e thjeshtë për të lundruar. Përdoruesit e Windows 10 mund ta shkarkojnë këtë program dhe ta vendosin atë të ekzekutohet kur kompjuteri fillon. Torrent fillon të shkarkohet shpejt, dhe ju mund të shikoni ose dëgjoni skedarin gjatë shkarkimit. Në menunë Cilësimet, mund të konfiguroni cilësimet dhe opsionet e ndryshme. Për shkak se ju mund të rregulloni gjithçka në simpati tuaj dhe shkarkime të planifikoni, ky program nuk do të ndërhyjë. Në fakt, ju mund ta lejoni atë të funksionojë në sfond, dhe do të merrni gjithçka që duhet të bëni. Shkarkoni përparimin dhe përrallat e disponueshme me skedarin tuaj përrues janë të lehta për tu kontrolluar. Ndërfaqja kryesore e programit tregon informacionin tuaj nga skedari që keni zgjedhur për të shkarkuar dhe ju lejon të kontrolloni procesin. Ju mund të kontrolloni numrin e farave, partnerëve dhe gjurmuesve për çdo përrua. Ekziston gjithashtu një pajisje përcjellëse RSS që ju paralajmëron se po vjen një përrua e re. Ekziston edhe një shirit kërkimi për të gjetur përruan. Kjo do t’ju çojë në një kërkim në vend që ta gjeni atë në një faqe interneti përrua. BitTorrent nuk është plot me karakteristika, por ju lejon të kryeni detyra thelbësore. Dy karakteristika shumë të dobishme janë aftësia për të menaxhuar shkarkime, e cila është e dobishme kur doni të shkarkoni kur ka më pak trafik në Internet. Ju gjithashtu mund të përdorni funksionin e shkarkimit në telekomandën nga një shfletues ose aplikacion Android. Ju mund të monitoroni dhe rregulloni shpejtësinë e shkarkimit dhe ngarkimit, gjë që është e dobishme për kryerjen e tyre sa më shpejt të jetë e mundur ose për administrimin e shumë funksioneve. Kur duhet të shtoni skedarë për t’u ndarë me miqtë, mund të tërhiqni dhe lëshoni skedarët që zgjidhni dhe do të krijohet një lidhje. Ju mund të dërgoni lidhjen në mënyrë që njerëzit e tjerë të mund të hyjnë në skedar. Alternativa ndaj Torrentit Ju mund të keni vërejtur se që kur BitTorrent bleu uTorrent, tiparet dhe ndërfaqja kanë shumë të përbashkëta. Ato janë një mundësi e lehtë dhe e thjeshtë për shkarkime përrua. Sidoqoftë, ka programe të tjera në dispozicion që mund të plotësojnë nevojat tuaja. Një opsion që gjithashtu nuk ka potencial të lirë, është Vuze. Ky është një program me burim të hapur që ofron një kërkim më gjithëpërfshirës të biosigurisë sesa Bittorrent. Sidoqoftë, softveri është shumë më i rëndë dhe kërkon shumë burime dhe gjerësi bande për t’u përdorur. Zakonisht është e thjeshtë për tu gjetur dhe shkarkuar, dhe keni nevojë për të. Nëse jeni duke kërkuar për një program që bën gjithçka që ju nevojitet në një mënyrë të thjeshtë, atëherë qBittorrent është një zgjedhje shumë e mirë. Ju mund të kryeni shumicën e veprimeve pa specifikuar një magjistar ose plug-in, të tilla si shkarkimi i një përrua, kërkimi i skedarëve dhe krijimi i një përrua. Kushdo që kërkon një program minimal dhe të thjeshtë është i interesuar në Transmision-Qt. Mund të arrini disa hapa kryesorë me një klik. Kjo përfshin rregullimin e shkarkimeve dhe rregullimin e kufirit të shpejtësisë. Ju mund të shënoni dhe renditni përrallat tuaja, duke e bërë gjithçka të lehtë për t’u përdorur shpejt. Ndërfaqja minimiste ka një kosto të kufizuar të veçorive të përparuara, dhe shkarkimi i thjeshtë i torrentit BitTorrent i bën të gjitha bazat mirë. Shtë e lehtë për t’u përdorur, reklamat nuk prodhohen shumë, dhe mund ta vendosni për të treguar mënyrën si dëshironi. Faktori më interesant është se sa i lehtë dhe i paçmueshëm është programi, gjë që e bën të bukur për tu përdorur ose lënë në sfond. Versioni i fundit i BitTorrent ka shtuar opsione të shiritit të statusit për zgjedhjen e gjuhës. Ai gjithashtu ka vendosur programin si cilësimin e paracaktuar për gjuhën e sistemit operativ të përdoruesit. Faji që parandalon rivendosjen e cilësimeve të DNS në vlerat e tyre të paracaktuar është çështje e një përplasjeje të koduar nga kolegët…


BitTorrent

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map