CyberGhost VPN Për Rishikimin Kodi 2020 – Vendosja e plotë e instalimit për Android dhe Windows

Zgjedhja e VPN më e mirë për Kodi mund të jetë e ndërlikuar pasi që pothuajse çdo ofrues tjetër VPN pretendon se është më i miri. Unë rekomandoj CyberGhost për Kodi sepse e konsideroj atë si një ofrues të shërbimit të besueshëm me disa veçori të veçanta të transmetimit, duke i lejuar përdoruesit të zhbllokojnë përmbajtjen e kufizuar nga gjeo duke mbetur anonim.


Shikoni këtë udhëzues dhe shihni se si mund të instaloni CyberGhost në pajisje si Windows, Android dhe Platformat e tjera.

A është CyberGhost VPN një shërbim i mirë VPN për Kodi?

Po! CyberGhost me të vërtetë është VPN më e mirë për transmetim sepse ka disa veçori të shkëlqyera si:

 1. Mbështet pothuajse çdo sistem operativ si Windows, Android, iOS, macOS, Linux, FireStick dhe FireTV, Roku, RaspberryPi etj.
 2. Politika e rreptë e shënimeve
 3. Një larmi më shumë se 3500 servera në të gjithë globin
 4. Lejon 7 lidhje të njëkohshme
 5. Karakteristikë kaloni vrarë

Këto janë të gjitha tiparet kryesore të këtij VPN dhe gjëja më e mirë në lidhje me të është se ju mund t’i merrni të gjitha vetëm për 2,75 $ në muaj vetëm.

CyberGhost është një ofrues shumë i njohur VPN në industrinë e sigurisë kibernetike për shkak të shërbimit të tij gjithnjë në përmirësim. Asnjëherë nuk i është nënshtruar ndonjë skandali sepse siguron protokollin e klasifikimit të shkallës ushtarake dhe nuk kompromenton intimitetin e përdoruesit. Shtë një ofrues i shërbimit të besueshëm, i cili mbështetet nga fakti që e ka publikuar atë raportin e transparencës në internet.

CyberGhost ka një ndërfaqe të mrekullueshme të përdoruesit me të gjitha tiparet e saj të shkëlqyera të paraqitura përpara, duke i lejuar përdoruesit të hyjnë pa ndonjë telashe. Drejtimi i tij me Kodi është një përvojë e shkëlqyeshme sepse lejon përdoruesit të aksesojnë të gjitha shtesat e kufizuara gjeo-kufizuese Kodi si DeathStar Kodi shtesa.

CyberGhost për Testin e Shpejtësisë Kodi

Për të provuar shpejtësinë e serverit të CyberGhost për Kodi, unë bëra një test të shpejtësisë ndërsa transmetoja në Kodi me një lidhje 2 Mbps. Këtu janë rezultatet:

CyberGhost për testin e shpejtësisë kodi

Shpejtësia e serverit të CyberGhost mbi një lidhje 2 Mbps ishte vërtet e mirë siç mund ta shihni në pamjen e mësipërme. Unë nuk kam hasur ndonjë vonesë ose çështje gjatë transmetimit me CyberGhost të lidhur.

CyberGhost për Kodin IP rrjedhje Test

Arsyeja më e rëndësishme që një person vendos të përdorë VPN është të fshehë adresën e tij / saj IP dhe të shfletojë në internet në mënyrë anonime. Por, nëse ky qëllim i vetëm është komprometuar nga ofruesi i VPN, atëherë nuk ka asnjë kuptim të përdorimit të tij.

Për të provuar nëse CyberGhost është i besueshëm në lidhje me këtë, unë bëra një test rrjedhje IP dhe nuk u zbulua asnjë rrjedhje IP ose rrjedhje DNS. Kjo vërteton se ai ka një protokoll të fortë encryption dhe mund t’i besohet.

Testi CyberGhost IPleak për kodi

Testi CyberGhost IPleak për kodi

CyberGhost për kontrollin e shtesave të kufizuara nga Kodi Geo

Whatfarë dobie ka VPN për Kodi nëse nuk mund të zhbllokojë një shtesë të IPTV Kodi?

Për të provuar nëse CyberGhost zhbllokon shtesën DeathStar Kodi, e cila është një shtesë e IPTV Kodi, pasi unë jam duke jetuar në Kuvajt dhe shtesa është e kufizuar në këtë rajon. Unë u lidha me serverin CyberGhost në New York, SHBA dhe shtesa filloi të punojë në çast dhe rryma filloi në mënyrë të përsosur brenda 7 deri në 8 sekonda.

instalimi i Cyberghost për kodi

Shfaqja televizive që transmetova përmes shtesës DeathStar Kodi ishte Lista e Zezë që transmetohet në NBC, duke dëshmuar se CyberGhost VPN për Kodi është një ofrues i shërbimit të besueshëm.

A është kompatibil me CyberGhost me Kodi?

CyberGhost nuk ka një shtesë të dedikuar Kodi si PureVPN, e cila është një pengesë, por megjithatë ju mund të përdorni CyberGhost në sfond. Thjesht filloni klientin CyberGhost dhe lidheni me serverin tuaj të dëshiruar dhe më pas filloni Kodi për transmetim.

Nëse flasim për sistemet operative, atëherë duhet të dini që është në përputhje me Windows, Android, iOS, macOS, Linux, FireStick dhe FireTV, Roku, RaspberryPi.

Si ta përdorni Kodi me CyberGhost në Android

Nëse jeni një përdorues Android që mezi pret të instaloni CyberGhost në pajisjen tuaj, atëherë ndiqni këto hapa:

 1. Shkoni në Dyqanin Google Play > Kërkoni për CyberGhost > Klikoni Kërko.
 2. Klikoni mbi CyberGhost VPNshpejt & Mbrojtje e sigurt WiFi.
 3. Kliko instaloj
 4. Kliko hapur.
 5. Tani klikoni Hyni.
 6. Hyni në aplikacion duke përdorur letrat kredenciale.
 7. Lidhuni me çdo server sipas dëshirës tuaj dhe filloni transmetimin.

Mësoni si ta instaloni Kodi në pajisjet Android dhe të shijoni transmetimin në pajisjen tuaj pa asnjë kufizim.

Si ta përdorni Kodi me CyberGhost në Windows

Për të instaluar CyberGhost VPN në dritare, ndiqni këto hapa:

 1. Bleni një plan abonimi të CyberGhost dhe regjistrohuni në shërbim.
 2. Shkarkoni klientin e desktopit të CyberGhost.
 3. Instaloni klientin desktop.
 4. Lëshoni klientin pas instalimit.
 5. Identifikohu te klienti.
 6. Zgjidhni serverin që dëshironi të përdorni.
 7. Tani klikoni në butonin e energjisë për të aktivizuar protokollin.

Thatshtë kaq e thjeshtë!

Si të përdorim CyberGhost për Kodi në FireStick

Padyshim që FireStick është një pajisje e mahnitshme e rrjedhjes që ka evoluar industrinë e transmetimit në internet. Instalimi i një VPN në Firestick është mjaft e thjeshtë, thjesht:

 1. Shkoni në dyqanin Amazon
 2. Kërkoni për CyberGhost dhe kliko në rezultatin e parë dhe zgjodhi FireStick si pajisje.
 3. Instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj.
 4. Tani hyni në aplikacion dhe lidheni me serverin që i përshtatet nevojave tuaja.
 5. Hapni Kodin dhe filloni transmetimin

Shërbime alternative VPN për Kodi

Pricemimi dhe tiparet janë aspekte të rëndësishme për tu mbajtur në konsideratë gjatë zgjedhjes së një VPN. Përveç kësaj, ka disa njerëz që e gjejnë ndërfaqen e përdoruesit të aplikacionit pak komplekse për t’u kuptuar. Nëse jeni ndonjë nga këta përdorues dhe kërkoni ndonjë shërbim alternative VPN për Kodi sesa CyberGhost, atëherë mund të provoni këto:

 1. PureVPN për Kodi
 2. ExpressVPN për Kodi
 3. NordVPN për Kodi

CyberGhost për Shqyrtime të Kodi Reddit

Shqyrtimet e përdoruesve kanë rëndësi sepse ato ju ofrojnë një pasqyrë të realitetit në terren dhe kjo ju ndihmon të vendosni nëse doni të zgjidhni atë apo jo. Kjo është arsyeja pse kam paraqitur disa përmbledhje më poshtë:

Komenti nga diskutimi komenti i riteflyer27 nga diskutimi "CyberGhost VPN nga Paralajmërimi i Shpejtësisë HumbleBundle".

Ky përdorues po vlerëson CyberGhost VPN për Kodi, duke pretenduar se transmetimi ishte i qetë dhe VPN u lidh mirë.

Komenti nga diskutimi komenti i destructor_rph nga diskutimi "A është Cyberghost një vpn i sigurt?".

Shikoni këtë, përdoruesi është i qetë dhe ai e di se CyberGhost nuk mban asnjë regjistër. Ata e kanë përmendur këtë edhe në repot e tyre të transparencës.

përfundim

CyberGhost ka përmirësuar cilësinë e shërbimit në kohë dhe po i jep një konkurrencë të ashpër tiranëve të tregut. CyberGhost për Kodi tingëllon si një zgjedhje optimale për shkak të karakteristikave të tij dhe faktit që nuk mban dhe regjistron, e bëjnë atë më të besueshëm.

CyberGhost është ndër VPN më të mirë për Kodi pasi nuk ka skandale kundër tij dhe reagimet e përdoruesve që janë pozitive. Ajo ka një gamë të gjerë të serverëve dhe karakteristika të shkëlqyera të transmetimit që e bëjnë atë kaq të veçantë. Më shumë se kaq, është në përputhje me Kodin që ka më shumë rëndësi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map