IPTV Kodi 18.0 Versioni – 15 IPTV Kodi Leia më i mirë, Krypton, Jarvis për Prill 2020

Kodi nuk është vetëm për të transmetuar Filma dhe Shfaqje TV apo shikuar komedi retro. Përdoruesit e preferojnë atë shumë për shkak të shtesave të saj më të mira kodi që lejojnë përdoruesit të transmetojnë ngjarjet e tyre të preferuara live, shfaqje TV dhe programe të tjera live.


Ka disa shtesa zyrtare më të mira zyrtare IPTV Kodi 2018 dhe atje disa shtesa të shkëlqyera IPTV falas të zhvilluara nga zhvilluesit e palëve të treta gjithashtu. Sidoqoftë, shumë njerëz hasin çështje në instalimin e shtesave ose hyrjen në rrjedhën e tyre.

Arsyeja që qëndron është se shtesat e Kodi Live TV janë të kufizuara gjeografikisht dhe transmetimet e tyre nuk mund të arrihen jashtë rajonit të tyre të caktuar pa mbështetjen e një VPN në Kodi.

Si të instaloni Platinum Smart IPTV Kodi në Leia dhe Krypton

 1. Hap Kodin > klikoni në ikonën e ingranazheve (cilësimet).
 2. Zgjidhni Menaxherin e Dosjeve.
 3. Klikoni dy herë në Shto Burimin.
 4. Klikoni ku thotë dhe shtypni këtë URL: ‘http://legionworldtv.com/wizard ‘ > klikoni OK.
 5. Jepini emrin këtij burimi mediatik “Legion Repo” dhe klikoni Ok > Kontrolloni dyfish URL-në dhe emrin dhe klikoni përsëri Ok.
 6. Kthehu në ekranin fillestar > Klikoni menunë e shtesave.
 7. Klikoni në ikonën e kutisë.
 8. Zgjidhni Instaloni nga skedari Zip > Zgjidhni shtojcën.video.iptvplatinum.zip > pritni njoftimin.

Si të instaloni Platinum Smart IPTV Kodi në versionin 16 ose më të lartë të Jarvis

 1. Nisja Kodi.
 2. Kliko sistem > hapur Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 3. Kliko <Asnje> dhe shtypni këtë URL: http://legionworldtv.com/wizard > Kliko Done.
 4. Emërtoni këtë burim të mediave Legion Repo > Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 5. Shko prapa ne Kodi ekran në shtëpi > Shko tek sistem > Klikoni mbi Add-ons menu > zgjedh Instaloni nga skedari zip > Prisni njoftimin.
 6. Shko tek Legion Repo > hapur plugin.video.iptvplatinum.zip.
 7. A njoftim në lidhje me instalimin e shtesës do të shfaqet.

Shkarkim Kodi Smart IPTV Kodi

 1. Shkarkoni  Dosje zip > Shko tek Add-ons.
 2. Klikoni në Ikonë kuti.
 3. Kliko Instaloni nga skedari Zip > Shfletoni sistemin dhe hapni skedarin zip të shkarkuar > pritni njoftimin.

Lista e Kanaleve IPTV Platinum Smart

Këtu janë disa nga kanalet që përdoruesit mund të shikojnë në Platinum IPTV:

 1. NBC
 2. FOX
 3. ABC Detroit
 4. WMYD TV20
 5. FXX USA
 6. Spike HD
 7. TRU TV HD
 8. TV i egër
 9. Rrjeti Botëror i Peshkimit
 10. Shpejtësia HD
 11. Bast TV
 12. Koha e filmit
 13. Omni 1
 14. Omni 2
 15. CNN HD

15 Shtesat më të mira të IPTV Kodi për vitin 2020

 1. iTV
 2. Sylvr
 3. BGTime.TV
 4. Charge! TV Live
 5. Live TV kometë
 6. D8
 7. C31
 8. TV ECB
 9. Cerebro Kryeministri
 10. Rrjeti Televiziv CW
 11. Darkzide IPTV
 12. ExPat TV
 13. Bonus.TV
 14. Boom Boom TV
 15. TV DFB

Shtesa më të mira të IPTV Kodi për Leia Version 18

1) iTV

Shtesat më të mira të IPTV Kodi

iTV është një rrjet televiziv me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që lejon përdoruesit të qasen në përmbajtjen e tyre të transmetuar në internet. Përdoruesit e Kodit mund të jetojnë live të gjitha kanalet britanike jetojnë përmes shtesës falas iTV IPTV Kodi.

2) Sylvr

Shtesë falas Sylvr IPTV Kodi

Kur bëhet fjalë për cilësinë dhe funksionalitetin e rrjedhës, Sylvr është i shkëlqyeshëm, me duart poshtë. Përkundër ofrimit të vetëm disa numrave të kanaleve, Sylvr është një shtesë që duhet të ketë në bibliotekën tuaj Kodi. Do të ishte më mirë sikur të kishte vetëm një larmi për të ofruar. Sidoqoftë, shtesa funksionon mirë dhe ndërfaqja është shumë miqësore për përdoruesit.

3) BGTime.TV

BGTime Bullgaria iptv addon free

BGTime.TV është një shërbim online TV Bullgar, i cili lejon përdoruesit të abonohen në kanalet e tyre të preferuara bullgare. Përdoruesit mund të regjistrojnë, rishikojnë dhe transmetojnë kanalet e tyre të dëshiruar. Shtesa BGTime.TV IPTV është një shtesë zyrtare për përdoruesit e Kodi, duke u dhënë mundësi atyre të hyjnë në kanale dhe ngjarje TV Live duke regjistruar në internet.

4) Ngarkoni! TV Live

Charge! Lista e IPTV TV Kodi Streaming

Charge! është një rrjet i transmetuar për të transmetuar filma, shfaqje TV, ngjarje live dhe kanale sportive. Isshtë popullor për shkak të përmbajtjes së veprimit që u ofron përdoruesve. Përdoruesit e Kodit mund ta shfrytëzojnë këtë shërbim mjaft lehtë në aplikacionet e tyre Kodi duke instaluar Tarifën Zyrtare! Shtesë TV Live IPTV.

5) Live TV kometë

Add to TV Comet Live iptv kodi addon lista

Kometa është një kanal televiziv që transmeton përmbajtje zhanre Sci-fi si zbulime, komplote historike, risi, shpikje, etj. Përdoruesit e Kodit mund të hyjnë lehtësisht në këtë kanal në aplikacionin e tyre Kodi duke instaluar shtesa Comet TV Live Kodi nga depoja zyrtare e Kodi.

Shtesa më të mira të IPTV Kodi për Krypton Version 17.6

1) D8

Shtesat më të mira të IPTV Kodi për Krypton Version 17.6

D8 është një kanal TV Francez dhe përdoruesit mund të hyjnë lehtësisht në këtë kanal TV Francez dhe të shikojnë video përmes shtesës së tij zyrtare IPTV Kodi të disponueshme në depon zyrtare të Kodit shtesë..

2) C31

Komuniteti C31 iptv kodi lista Addon

Kanali 31 është një kanal televiziv me bazë në komunitet informacion, arsim, sport dhe argëtim shtëpiak. Shtë një shërbim i transmetimit televiziv të komunitetit jofitimprurës me qendër në Australi.

Përmbajtja e saj transmetohet nga mali Dandenong, mbulon disa yje të panjohur dhe spiranca nga Victoria. Pothuajse 90 programe transmetohen çdo javë dhe prodhohen në vend.

3) ECB TV

Shtojcë kodi m3u ECB kriket IPTV

Kjo është një IP3V Kodi m3u me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që ofron transmetime të drejtpërdrejta nga faqet e internetit zyrtare të bordit të kriketave të Anglisë dhe Uellsit.

4) Cerebro Prime

Addere Cerebro Prime IPTV Kodi m3u

Cerebro Prime është një shtesë e mahnitshme IPTV Kodi m3u për transmetimin e ngjarjeve sportive dhe argëtuese në Kodi. Ai gjithashtu siguron transmetime për Filma dhe përmbajtje të lidhura me shkencën.

5) Rrjeti i Televizionit CW

Rrjeti i Televizionit CW iptv kodi paguar

Rrjeti Televiziv CW është një rrjet transmetimi amerikan që transmeton disa nga shfaqjet më të njohura si Flash, Jane Virgin, iZombie, Jessica Jones, The Vampire Diaries etj. Operacionet e tij kontrollohen nga CW Network, LLC, dhe selia e saj është në Burbank, California. Përdoruesit e Kodit mund të shikojnë me lehtësi të gjitha shfaqjet që janë në dispozicion në Rrjetin Televiziv CW duke instaluar këtë shtesë më të mirë për IPTV Kodi.

Shtesa më të mira të IPTV Kodi për Jarvis Version 16

1) Darkzide IPTV

Shtesat më të mira të IPTV Kodi për Jarvis Version 16

Një gjë që mund të ketë dalë në mendjen tuaj pasi të keni lexuar emrin e saj është përmbajtja e saj tmerr IPTV Kodi shtesa shtesë. Sidoqoftë, nuk është! Në realitet, është një nga shtesat më të mira IPTV për kanalet transmetuese nga rajone si Norvegjia, Danimarka dhe Suedia. Ka rryma me cilësi të shkëlqyera, por mund të përballeni me çështje me gjuhën.

2) ExPat TV

Expat TV në Mbretërinë e Bashkuar Iptv kodi pagoi shtesë

ExPat TV është një shtesë e shkëlqyeshme e paguar IPTV Kodi për përmbajtjen transmetuese që është gjeo-kufizuar vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Përdoruesit mund të instalojnë këtë shtesë IPTV Live dhe të transmetojnë filmat e tyre të preferuar, shfaqjet TV etj nga kanalet si iPlayer BBC.

3) Bonusi.TV

bonus.tv shkarko iptv kodi rus

Bonus.TV është një shërbim transmetues rus që lejon përdoruesit të transmetojnë gjithashtu kanalet e tyre të preferuara ruse, ukrainase dhe disa ndërkombëtarë. Përdoruesit mund të shikojnë filma, shfaqje televizive dhe të dëgjojnë muzikën e tyre të preferuar shumë lehtë duke instaluar shtesën Bonus.Tv Kodi.

4) Boom Boom TV

Boom Boom iptv kodi shkarko

Shtesa Boom Boom TV Kodi me të vërtetë e bëri Boom up lojë shtesë të TV Live sepse është e ngarkuar me rreth 1000 kanale TV Live për të zgjedhur dhe këto kanale janë nga rreth rajone të ndryshme si Britania e Madhe, SH.B.A., Spanjë etj. -on ka tronditur komunitetin dhe është bërë një nga shtesat më të mira IPTV Kodi në një kohë të shkurtër.

5) TV DFB

TV DFB gjerman iptv pa pagesë

DFB është faqja zyrtare për ekipin gjerman të Kombëtares së Futbollit që ofron të gjitha raportet dhe transmetimet e brendshme që lidhen me ndeshjet dhe lajmet e tjera. Përdoruesit mund të instalojnë këtë shtesë më të mirë gjermane IPTV për transmetimin e videos dhe lajmeve që lidhen me Ekipin Gjerman të Futbollit.

Gabimet në IPTV të Platinum Smart / Jo Punës / ështje

Kontrolloni Gabimin në Log

Ky lloj gabimi ndodh gjatë instalimit të depos ose shtesë, për shkak të skedarëve që mungojnë në depo ose të dhënave të tepërta në cache.

Fix

Ekzistojnë dy hapa për të rregulluar këtë gabim sepse arsyeja është e pasigurt. Së pari, pastroni sistemin tuaj dhe cache të shtesave dhe provoni të instaloni dhe hapni shtesën. Nëse nuk ju ndihmon, atëherë provoni të instaloni shtesën nga një depo e besueshme dhe e azhurnuar.

Nuk mund të instalohet varësia

Gabimi i varësisë ndodh nëse përdoruesi përpiqet të instalojë shtesën nga një depo / burim i vjetëruar ose nëse burimi i pritjes është mbyllur.

Fix

Për të zgjidhur këtë gabim, gjithmonë sigurohuni që përpara se të instaloni shtesën që depoja që përdorni për të instaluar shtesën është e azhurnuar dhe duke punuar mirë.

Shqyrtime të Platinum Smart IPTV Kodi

Duke gjykuar nga lëvdatat që Platinum IPTV po merr në të gjithë globin, mund të quhet shtesa më e dashur e IPTV që është aktualisht në lojë. Ne kemi rreshtuar disa tweet të përdoruesve që janë duke vlerësuar këtë shtesë:

@ platinumiptv2 duke dashur kanalet e mia ende bashkohen. 6months dhe ende duan atë!

– ADAM -aka- BIGZ (@bigz_cov) 31 Mars 2018

Excellent iptv m8, me vlerë të parave të paguara vetëm për 1 vit në mënyrë të lumtur

– Gary Turner (@ GARYrfc1872) 5 Mars 2018

@ platinumiptv2 Faleminderit, duke punuar shkëlqyeshëm, aq shumë zgjedhje duket sikur nuk do të lëviz nga TV për disa muaj ??

– Bob (Animal) (@Bob_Animal) 13 janar 2018

Përdoruesit kanë lavdëruar gjithashtu zhvilluesin e shtesave për mbështetjen e tij në zgjidhjen e pyetjeve të tyre:

E vendosa këtë gjë javën e kaluar dhe bëri përshtypje deri më tani. Ai ishte shumë i përgjegjshëm ndaj mesazheve gjithashtu.

– Andrew Thomas (@twmscfc) 31 Mars 2018

Fjalët përfundimtare

Shtesat IPTV Kodi që përmendëm në këtë blog janë të gjitha që funksionojnë dhe janë të përshtatshme sipas nevojave dhe preferencave tuaja. Të gjitha këto janë shtesa më të njohura IPTV në dispozicion në raft tani dhe nuk mund të mungoni as njëra prej tyre, kështu që instaloni ato dhe filloni të transmetoni drejtpërdrejt tani. Sidoqoftë, sigurohuni që po përdorni një shërbim Kodi VPN ndërsa provoni shtesat jozyrtare të Kodi për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet.

Vizitoni udhëzimin tonë “Si të instaloni një VPN në Kodi” për të mësuar më shumë rreth tij. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një shërbim falas VPN Kodi nëse nuk jeni të gatshëm të paguani për të. Sidoqoftë, rekomandohet që të përdorni një shërbim të paguar VPN për shkak të ndryshimit në karakteristika. Shpresojmë që tani të keni kuptuar pse keni nevojë për një VPN për Kodi me këtë shtesë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map