Lazy Kodi Repo – Si të instaloni në Leia, Krypton, Jarvis, Firestick

Zhvillimet më të fundit në komunitetin Kodi janë shumë inovative dhe të përshtatshme në të njëjtën kohë. Ekziston një depo e re e shtesave që mbulon të gjitha shtesat dhe depot e Kodit.


Një gjë që çdo përdorues duhet të ketë në mendje para se të hyjë në depot e veta është që këto janë jozyrtare dhe i nënshtrohen piraterisë. Prandaj, encryptimi i trafikut tuaj duke përdorur VPN më të mirë për Kodi, për të mbrojtur privatësinë tuaj nga ISP dhe autoritetet është shumë e rekomanduar.

Ndiqni udhëzuesin tonë për të parë se si të instaloni repo Lazy Kodi dhe të shijoni lirinë e plotë të Kodi në një depo.

Isfarë është Rezervuari Lazy Kodi?

Evolucioni i komunitetit Kodi ka marrë disa kthesa interesante dhe kthen si çdo ditë një shtesë ose depo të re me karakteristika të zgjeruara shfaqen. Kohët e fundit kemi parë një shtesë që mund të heqë të gjitha depot e GitHub, kështu që ju të mund të shkarkoni shtesa më të fundit dhe depot e fundit.

Sidoqoftë, një depo e re revolucionare sapo doli pak ditë më parë, që ka të gjitha shtesat, depot dhe ndërtimet e Kodi. Cilindo shtesë, Kodi të ndërtojë ose depo që dëshironi të instaloni, mund ta gjeni në Lazy Repository. Ju nuk keni më nevojë për të kërkuar dhe shtuar një burim të ndryshëm URL për instalimin e shtesave ose depove kjo është një përfitim i madh që ofron Lazy Kodi.

Një tipar tjetër i shkëlqyeshëm i Lazy Kodi është se nuk është i prekshëm nga çështjet ligjore, sepse vetëm ajo pret Kodin shtesë dhe depo. Kjo është arsyeja pse është një depo e besueshme për t’u përdorur pasi nuk do të kishte flamuj të kuq të ngritur kundër tij.

Si të instaloni depo Lazy në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët

 1. Lëshoni Kodi > Klikoni në Marsh ikonë.si të instaloni repo dembel në kodi
 2. hapur Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë mbi Shto Burimin, një kuti e re dialogu do të shfaqet.si të instaloni repo dembel në kodi krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Klikoni aty ku thotë ‘Asnje’ dhe pastaj shkruani këtë burim URL: http://lazykodi.com/ > Kliko Ne rregull.si të instaloni repo dembel në kodi jarvis versionin 16 ose më të lartë
 4. Tani emërtoni këtë burim të mediave si “Kodi Lazy” > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.si të instaloni repo dembel në kodi leia version 18 beta
 5. Kthehu tek Kodi Home > Shkoni në Add-ons menu > Klikoni në Box-icon nga këndi i sipërm i majtë.si të instaloni repo dembel në kodin firestick
 6. Klikoni në Instaloni nga Zip File alternativë.shkarko kodi dembel
 7. zgjedh Kodi dembel nga lista.rishikime kodi dembel
 8. Tani do të shihni tre opsione: Depo, zinxhirë dhe magjistar.alternativa dembelë për repo
 9. Tani zgjidhni opsionin që i përket nevojës tuaj.

Si të instaloni Magazinën Lazy Kodi në Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. Klikoni mbi sistem.
 2. hapur Menaxher i Dosjeve.
 3. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 4. Kliko ‘Asnje’ > Shtypni këtë URL http://lazykodi.com/ > Kliko Done.
 5. Emërtoni depon si Kodi dembel > shtyp Done > shtyp Ne rregull.
 6. Kthehu tek Menyja kryesore e Kodit.
 7. Kliko sistem > Klikoni mbi Add-ons .
 8. Kliko Instaloni nga Zip File.
 9. zgjedh Kodi dembel.
 10. Tani zgjidhni opsionin tuaj të dëshiruar.

Si të instaloni depo Lazy në Kodi Leia Version 18 ose më të lartë

Instalimi i Lazy Repository në Kodi Leia Versioni 18 do të mbetet i njëjtë me atë të procedurës së instalimit të Lazy Kodi në Kodi Krypton versionin 17. Arsyeja, ndërfaqja dhe funksionaliteti i të dy versioneve 17 dhe versionit 18 janë mjaft të ngjashme, prandaj instalimi i add -dhe procedurat e tjera nuk ndryshojnë.

Si të instaloni depo Lazy Kodi në Firestick

Lazy Kodi mund të instalohet në shumë platforma ku ka Kodi. Së pari, nga ju kërkohet të instaloni Kodi në FireStick, dhe më pas duhet të ndiqni hapat siç theksohen më poshtë:

 1. hapur FireStick.
 2. Shko tek Cilësimet
 3. hapur Aplikimet > Klikoni mbi Menaxhoni Aplikimet e Instaluara
 4. Klikoni mbi Kodi > Tani ndiqni hapat e përmendur më lart për instalimin e Lazy Repository në Kodi Krypton.

Shkarkim i depozituar me Lazy

Shkarkimi i Repository Lazy është shumë i lehtë; thjesht ndiqni këto hapa për ta shkarkuar pa ndonjë problem:

 1. Klikoni në Ikona e cilësimeve nga Kodi Ekran në shtëpi > Shko tek Menaxher i Dosjeve > Klikoni në Shto Kështu qëurce nga kolona e majtë > Hyni këtë http://lazykodi.com/ pasi të klikosh ku thotë < Asnje> dhe Kliko
 2. Emërtoni këtë burim URL si “dembel Kodi” > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.
 3. Tani kthehu në Kodi Menyja kryesore > Shko tek shtojons seksion > Klikoni në kuti ikonë > Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > Klikoni në Lazy Kodi.

Tani, nga këtu ju lehtë mund të zgjidhni cilindo depo ose shtesa që dëshironi të instaloni. Do të keni të gjitha opsionet në dispozicion për të zgjedhur nga kjo depo.

Lazy Kodi Repo Shtesat më të mira

Lazy Kodi ka disa shtesa të shkëlqyera nga depot më të mira të botës. Disa shtesa të njohura që Lazy Repository ka:

 1. larfim në masë
 2. Neptuni në rritje
 3. placentë
 4. Urban Kingz
 5. Brigada e Kockave
 6. Uran
 7. SportsDevil
 8. IPlayer BBC
 9. USTVNow
 10. cCloudTV

Repo më të mirë ndërton

Lazy Kodi pretendon të ketë të gjitha Ndërtesat për Kodi, këtu janë disa ndërtesa të njohura që Lazy Kodi ka për të ofruar:

 1. Ndërtimi i TV CellarDoor
 2. Gentec Kodi Build
 3. Mancave Kodi Build
 4. Bisha Kodi Build
 5. Nuk ka kufij ndërtimi magjik
 6. Mënjanon Mod Build
 7. Ezzermans Build
 8. Zero Toleranca Kodi Ndërtimi
 9. Ndërton Wiz Tech
 10. AJ Kodi Build

Alternativa e depozitimit të Kodit Lazy

Lazy Kodi pretendon të jetë ai për të gjithë depon e Kodit shtesë dhe nuk ka asnjë depo tjetër që pretendon gjithashtu. Sidoqoftë, disa depo të shtesave Kodi kanë një larmi të madh shtesash dhe ndërtimesh për të ofruar, megjithatë ata nuk bëjnë pretendime si Lazy Repository. Ju mund të përdorni besëlidhjen si alternativë dembel.

Shqyrtime Lazy Repo

Meqenëse Depoja e Lazit është një hyrje e re në komunitet, prandaj, jo shumë njerëz dinë për këtë dhe prandaj nuk ka shumë komente në internet. Sidoqoftë, këtu janë disa tema që gjetëm:

lazy-kodi-repo-Shqyrtime

Nga ana tjetër, ky përdorues është shprehur kundër pretendimeve të bëra nga Lazy Kodi.

rishikim dembel i repos

Fjalët përfundimtare

Lazy Kodi Repository është me të vërtetë një shtesë e shkëlqyeshme për komunitetin Kodi, por ekzistojnë disa shqetësime serioze të ngritura për pretendimet e bëra nga ekipi i Lazy Kodi pasi që është depoja e plotë e Kodi. Sidoqoftë, nuk ka dyshim se kjo depo ka shumë për të ofruar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map