Lista e aplikacioneve më të mira të FireStick të disponueshme në Dyqanin e Aplikimeve Amazon për vitin 2020

Amazon FireStick ka të bëjë me argëtimin me prerje kordoni përmes një larmie të madhe të aplikacioneve të tij. Pajisjet si FireStick janë arsyeja që TV kabllor është vjetëruar tani.


Aplikacionet Amazon FireStick i mundësojnë përdoruesit të shikojë çdo gjë në të cilën ka akses në TV-të e tyre. Kohët po ndryshojnë dhe njerëzit kanë tendencë të zgjedhin zgjidhje të përshtatshme. Aplikacionet FireStick ofrojnë lehtësi të nivelit të lartë, duke lejuar përdoruesit të rregullojnë bibliotekën e tyre sipas nevojave të tyre.

Ka qindra aplikacione FireStick për çdo lloj përmbajtje, qoftë muzikë, filma, shfaqje TV, Radio, Sport, Karikaturat dhe shumë më tepër.

Gjëja më e mirë që më pëlqen në lidhje me FireStick është që ju nuk duhet të jeni një geek streaming ose teknik për ta përdorur atë. Dokush mund ta përdorë me lehtësi për shkak të aplikacioneve të tij të dobishëm që lejojnë përdoruesit të shikojnë përmbajtjen e tyre të preferuar pa pasur nevojë për ndonjë ndryshim ose procedurë instalimi pa probleme.

Shkarkoni 10 aplikacionet më të mira të FireStick për vitin 2020

 1. HBO Tani
 2. Hulu
 3. Crunchyroll
 4. Sling TV
 5. NBC Sports
 6. PureVPN
 7. SkyNews
 8. dridhem
 9. Explore File File
 10. lajmet BBC

Pse më duhen Apps Firestick

Aplikacionet FireStick janë ato që e bëjnë përvojën e transmetimit shumë më mirë. Pasi të keni blerë Amazon FireStick, patjetër që do të duhet të eksploroni aplikacionet e FireStick.

Gjëja më e mirë në lidhje me këto aplikacione është se shumë prej tyre janë falas për t’u shkarkuar, duke e bërë më të këndshme FireStick për t’u përdorur dhe rregulluar.

Për çdo lloj përmbajtje, ka aplikacione të ndryshme në dispozicion në dyqanin Amazon App.

10 Aplikacionet më të mira të FireStick për Filma dhe TV

aplikacionet më të mira të zjarrit

# 1. Kodi

Kodi është një aplikacion falas që mund të instalohet në shumë sisteme operative përfshirë FireOS. Shtë në dispozicion në dyqanin Amazon App dhe për ta instaluar atë në FireStick, mund ta shkarkoni nga dyqani i aplikacioneve. Asnjë tarifë abonimi nuk kërkohet për përdorimin e Kodi në FireStick.aplikacion kodi falas për shkopin e zjarrit

Kodi ka qindra shtesa që mund të instalohen lehtësisht për të transmetuar drejtpërdrejtë TV Shows, Filma, Karikaturat, dhe Sportet etj. Kodi në vetvete është një galaktikë, duke lejuar përdorimet për të eksploruar përtej imagjinatës së tyre duke i mbajtur nevojat e tyre argëtuese të plotësuara në masën maksimale.

Nëse instaloni Kodi në FireStick, nevoja juaj për një larmi të përmbajtjes do të plotësohet lehtësisht dhe nuk do të gjeni nevojën për ndonjë aplikacion tjetër. Ka një ndërfaqe shumë të lehtë për t’u përdorur dhe mund të kuptohet lehtësisht në takimin e parë.

# 2. Netflix

A nuk e keni dëgjuar termin; Netflix dhe qetësohuni?

Po, mund të shijoni Netflix në pajisjen tuaj FireStick shumë lehtë duke shkarkuar aplikacionin Netflix në FireStick tuaj përmes dyqanit të aplikacionit Amazon.app netlix tregon tv për tv zjarri në Amazon

Pasi të keni shkarkuar aplikacionin Netflix, pajtohuni në planin tuaj të dëshiruar të paketës dhe filloni të transmetoni përmbajtjen më të mirë të mundshme.

Gjëja më e mirë në lidhje me Netflix është shumëllojshmëria e shfaqjeve televizive dhe filmave që ai ka. Ju mund të shikoni shfaqje që lidhen me një shumëllojshmëri të zhanreve, duke i përshtatur disponimit dhe shijes tuaj.

Ka shumë shfaqje në trend në Netflix në të gjithë globin si seritë e Marvels të Daredevil, Defenders, Jessica jones, The Punisher dhe shumë shfaqje të tjera televizive si Stranger Things, Black Mirror dhe House of Card etj..

Netflix është me të vërtetë një nga aplikacionet më të mira për FireStick për transmetim që është në dispozicion në internet me një çmim shumë të arsyeshëm dhe po ashtu me cilësi HD. Ju kurrë nuk do të ndjeni nevojën për të kaluar në ndonjë shërbim tjetër, sepse shërbimi është thjesht i mrekullueshëm.

# 3. HBO Tani

HBO është pa dyshim një nga lojtarët më të mirë dhe më të vjetër në argëtimin në Hollywood. Unë nuk mendoj se do të ketë ndonjë geek argëtuese që nuk ka parë HBO në TV kabllor në ditët e para.hbo tani zjarr aplikacionin tv shkop

Mbaj mend sa herë që më duhej të shikoja një film; vendi më i mirë për të akorduar ishte HBO. Të gjithë filmat më të fundit dhe legjendarë ishin në HBO dhe ishte kanali më i madh i filmave.

Sidoqoftë, kohërat kanë ndryshuar dhe tani jemi në epokën dixhitale!

Tani, përdoruesit mund të marrin më të mirën e HBO në pajisjet FireStick për të shikuar filmat e tyre të preferuar. Aplikacioni HBO Tani është në dispozicion në dyqanin e aplikacioneve Amazon dhe mund ta shkarkoni falas. Ka të gjitha filmat më të fundit dhe Blockbuster, gati për transmetim.

# 4. Hulu

Hulu është një tjetër platformë e shkëlqyeshme që funksionon mahnitëse në pajisjet FireStick dhe FireTV. Hulu është një shërbim mediatik mbi-the-top amerikan që ka kanale të shumta për të parë shfaqje TV dhe Filma.aplikacioni më i mirë për filma dhe shfaqje televizive

Hulu ka shfaqjet e veta origjinale televizive, ashtu si Netflix. Disa nga shfaqjet më të njohura televizive në Hulu janë përralla e The Handmaid’s, Castle Rock, njerëzit e vështirë, Njeriu i ardhshëm, The Chance, The Mindy Project dhe The Tower Looming.

Përvec këtyre, disa nga filmat e njohur gjatë gjithë kohës janë gjithashtu në dispozicion në Hulu, si The Pianist, I Tonya, American Psycho, Jackie Brown, dhe Shutter Island etj..

Ju gjithashtu mund të shikoni sportet tuaja të preferuara drejtpërdrejt në Hulu dhe gjithashtu ka një seksion Kids, vetëm në rast se fëmijët tuaj janë vëzhgues të karikaturave.

# 5. kërcitje

Crackle është një aplikacion streaming që është bërë nga Sony dhe është falas në dyqanin e aplikacioneve Amazon. Ka të gjitha Filmat dhe shfaqjet më të mira televizive që dëshironi të shikoni. Crackle ka një bibliotekë të gjerë të filmave të zhanreve të ndryshme si Action, Horror, dhe Sci-fi.aplikacion amazon përplas për firestick

Përdoruesit thjesht mund të krijojnë llogarinë e tyre dhe të fillojnë të aksesojnë të gjithë përmbajtjen në dispozicion në aplikacionin Crackle. Biblioteka vazhdon të azhurnohet rregullisht, duke shtuar filmat më të fundit, si dhe disa nga filmat më të mirë për të botuar.

Përtypja Sony ofron një transmetim video me cilësi të mirë me shpejtësi transmetimi të qetë. Thjesht instaloni këtë aplikacion FireStick dhe filloni turneun tuaj argëtues.

# 6. TV Plutoni

Plutoni TV është një shërbim TV online që ofron më shumë se 100 kanale globale dhe mijëra filma dhe shfaqje TV për të transmetuar në internet.aplikacion i TV pluto për firestick

Ka një shumëllojshmëri të kanaleve falas për transmetimin Argëtues, Stilin e Jetës, Lajmet, Sportet, Lojërat, Komedinë dhe Karikaturat, etj. Pluto TV gjithashtu ofron përmbajtje sipas kërkesës, duke ju lejuar të shikoni filmat tuaj të preferuar sa herë që dëshironi..

Pluto TV punon me platforma të shumta dhe sistemet operative. Mund të instalohet lehtësisht në FireStick duke shkarkuar aplikacionin nga dyqani i aplikacioneve Amazon.

# 7. Crunchyroll

A jeni adhurues i përmbajtjeve Anime, Karikaturat apo Azia Lindore?

Nëse po, Crunchyroll është shërbimi më i mirë i transmetimit për ju. Ajo siguron transmetime për të gjitha përmbajtjet më të mira të Azisë që përmbajnë mbi 200 shfaqje drama aziatike, më shumë se 900 Anime dhe shumë më tepër.aplikacioni më i mirë për shkopin e zjarrit

Indshtë me të vërtetë një nga shërbimet më të mira dhe më të mëdha amerikane për transmetimin e përmbajtjes aziatike. Ju mund të shikoni të gjitha Anime të njohura si Dragon Ball Super, Sulm mbi Titan, Naruto Shippuden, My Hero Academia, One Piece etj..

Crunchyroll boton gjithashtu të gjitha lajmet më të fundit nga industria për t’ju mbajtur të azhurnuar. Ashtu si të gjitha aplikacionet e tjera, Crunchyroll është gjithashtu i pajtueshëm me platforma të ndryshme dhe sistemet operative.

Nuk janë shumë aplikacione të disponueshme në raft që sigurojnë një përmbajtje kaq të larmishme në cilësi të shkëlqyeshme të videos. Crunchyroll është një provë e domosdoshme!

# 8. Sling TV

Sling TV është një nga shërbimet më të njohura të transmetimit në internet që është vlerësuar dhe preferuar shumë nga përdoruesit në të gjithë botën.aplikacion i lartë për tv zinxhir për amazon firestick

Pavarësisht se është i kufizuar vetëm në rajonin e SHBA, Sling TV ka një bazë tifozësh nga e gjithë bota. Një numër i madh njerëzish përdorin Sling TV për të parë transmetime të drejtpërdrejta nga jashtë rajonit të SH.B.A.-së duke përdorur Kodi VPN.

Sling TV ishte shërbimi i parë në internet i transmetimit të drejtpërdrejtë në internet që u shfaq në internet dhe menjëherë shkatërroi të gjitha barrierat dhe fitoi një reputacion të madh. Akoma konsiderohet si shërbimi më i lirë për të transmetuar përmbajtjen më të mirë.

Ju mund të transmetoni kanale disa prej kanaleve më të njohura si ESPN, CNN, FOX, NBC Sports, Bravo, National Geographic, Cartoon Network, History Channel, Fuse, Bet Star, FX, BBC America, TNT dhe shumë më tepër.

# 9. FreeFlix SHQ

FreeFlix HQ është një shërbim i ri mahnitës për transmetimin e filmave, shfaqjeve televizive, anime, mundje dhe TV live në pajisjet celulare.aplikacion falas flix apk për firestick

Ajo siguron transmetim video me cilësi të lartë edhe me mënyrën e shikimit jashtë linje. Ju thjesht mund të shkarkoni filmin që dëshironi të shikoni dhe transmetoni atë jashtë linje.

Ajo ka një ndërfaqe përdoruesi shumë interaktive me navigim shumë të lehtë. Përdoruesit gjithashtu mund të ruajnë bibliotekën e tyre duke parë duke u lidhur me llogarinë e tyre Trakt pasi ajo ka integruar veçorinë e llogarisë Trakt.

Përdoruesit që preferojnë të shikojnë filma me titra me siguri do ta pëlqejnë këtë aplikacion pasi që player-i i tij i integruar ofron titra për gjithçka që transmeton.

FreeFlix HQ mund të përdoret në telefonat mobil Android dhe TV, si dhe në FireStick dhe FireTV.

# 10. TBN

Nëse jeni një transmetues në internet që kërkon të shikoni disa përmbajtje fetare në internet, atëherë TBN është aplikacioni që duhet të keni në FireStick tuaj.Aplikacioni i TV zjarri TBN

TBN është rrjeti më i madh i transmetimit i përqendruar në të krishterë në botë që synon të mbledhë komunitetin e krishterë nga e gjithë bota dhe të përhapë mesazhin e Jezusit dhe paqes përmes shfaqjeve të drejtpërdrejta.

TBN është një kanellë historike që ka rreth 44 vjetët e fundit dhe ende po përparon mirë. TBN zotëron 35 stacione të mëdha televizive si dhe 252 stacione të vogla televizive që transmetojnë përmbajtjen e saj. Përveç kësaj, ajo ka një shërbim të transmetimit satelitor, si dhe përmes 70 satelitëve.

TBN transmeton përmbajtje si koncerte ungjilli, ngjarje të drejta të krishtera, shfaqje të bisedave, palestër dhe programe shëndetësore të organizuara nga mjekë të krishterë, emisione për fëmijë, video muzikore moderne të krishtera, seri për pasurimin e martesave, programe speciale për festa, drama të krishtera dhe gjatësi të plotë, familjare filma të orientuar.

Aplikacionet më të mira të FireStick për Sport

Aplikacionet më të mira të FireStick për Sport

# 11. Shikoni ESPN

ESPN është padiskutueshëm rrjeti më i popullarizuar i transmetimit sportiv që ka gati rreth 40 vjet tani.aplikacion sportiv watchespn për firestick Duke fituar një reputacion të madh në mesin e audiencës së dashur sportive, ESPN gjithmonë ka qenë shumë e preferuar nga njerëzit në të gjithë botën.

Njerëzit nuk kanë më tendencë të mbështeten në TV e tyre kabllor dhe kanë filluar të adoptojnë trendin modern të transmetimit në internet. Streaming sportet në internet është një nga gjërat më të mira që çdo tifoz sportiv do të bëjë dhe ka shumë pak aplikacione të linjës që përdoruesit mund të zgjedhin nga.

Shikoni ESPN është një uebfaqe dhe aplikacion i mahnitshëm i transmetimit sportiv në internet. Përdoruesit që dëshirojnë të shikojnë sporte të drejtpërdrejta në pajisjet e tyre FireStick mund të shkarkojnë dhe instalojnë aplikacionin Watch ESPN nga dyqani i aplikacioneve.

# 12. NBC Sports

NBC është një nga rrjetet më të mëdha të transmetimit sportiv që mbulon të gjitha ngjarjet kryesore sportive si NFL, Soccer, NHL, NBA, MMA, Tenis, Rugby, Boxing etj.. sporte nbc për amazon firestickPra, nëse jeni duke kërkuar për një aplikacion që ofron një larmi veprimesh sportive për të transmetuar në pajisjen tuaj FireStick me cilësi të lartë, atëherë provoni aplikacionin NBC Sports.

Me aplikacionin NBC Sports, ju mund të shijoni transmetime të drejtpërdrejta, azhurnime të fundit, orare të ndeshjeve dhe pikat kryesore, të gjitha në një vend.

Prandaj, nëse jeni adhurues i futbollit dhe doni të shikoni Premier League angleze drejtpërdrejt ose nëse jeni duke pritur të transmetoni drejtpërdrejt një pagë UFC për pamje, atëherë aplikacioni NBC Sports për FireStick duhet të jetë një zgjedhje optimale për ju.

Aplikacionet më të mira të FireStick për Siguri

Aplikacionet më të mira të FireStick për Siguri

# 13. PureVPN

Kur flasim për transmetimin, shqetësimi ynë i parë duhet të jetë mbi sigurinë tonë sepse në ditët e sotme, kërcënimet virtuale janë të mëdha. aplikacion i sigurisë së pastër për të zjarritPrandaj, të kesh një aplikacion sigurie që siguron mbrojtje nga forma mbrojtëse është diçka që duhet të kesh, në mënyrë që të mund të shijosh sherr falas..

Instaloni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj FireStick dhe transmetoni pa ndonjë problem të rënies së bandës ose sulmeve të malware. Me një VPN në Firestick, ju do të keni mundësi të hyni në prurjet, kanalet dhe programet që nuk janë në dispozicion në rajonin tuaj.

Privatësia ka qenë gjithmonë një shqetësim i madh për shumë transmetues dhe PureVPN siguron encryption në fund të lartë për të siguruar atë. Prandaj, kur transmetoni, përdorni aplikacionin PureVPN dhe transmetoni përmbajtjen tuaj të preferuar pa tërhequr vëmendjen e ISP ose autoritetet tuaja.

Për më tepër, nëse po përdorni Kodi në FireStick, atëherë mund të zhbllokoni të gjitha shtesat e kufizuara me Gjeo përmes një VPN në Kodi. PureVPN është një nga ofruesit më të mirë të VPN dhe ka një shtesë shtesë të dedikuar për Kodi.

PureVPN ka më shumë se 2000 servera me shpejtësi të lartë në më shumë se 140 vende. Ju gjithashtu mund të merrni serverë të dedikuar për transmetim nëse keni nevojë. Zgjedhja e një shërbimi premium VPN si PureVPN është më i mirë sesa përdorimi i një VPN falas për Kodi në Firestick.

# 14. NordVPN

NordVPN është një nga VPN më të popullarizuara dhe më të besueshme për më të mirët midis të gjithëve. NordVPN ka më shumë se 5000 servera në të gjithë globin në 62 vende. Ajo siguron kriptim të shkallës ushtarake për përdorim të sigurt të internetit.app nordvpn sigurie për shkop zjarri amazon

Mbani të mbrojtura të dhënat tuaja dhe siguroni sigurinë tuaj në internet duke transmetuar në mënyrë anonime në internet. Thjesht instaloni aplikacionin NordVPN FireStick nga dyqani i aplikacioneve Amazon dhe shijoni përvojën tuaj të FireStick.

NordVPN përqendrohet në sigurimin e një cilësie në mënyrë që përdoruesit të mund të shfletojnë në internet pa u shqetësuar për spiunimin. Prerësit e kordonit dhe geekset e transmetimit preferojnë NordVPN për shkak të karakteristikave të saj të mahnitshme të sigurisë që u mundësojnë atyre të qëndrojnë jashtë radarit të hakerave dhe malware.

Kjo i lejon përdoruesit të lidhin pajisjet e tyre në rrjetet publike pa pasur nevojë të shqetësohen për ndonjë shkelje të sigurisë. Ju gjithashtu mund të gjeni një VPN falas për Kodi mbi dyqanin e aplikacioneve, por nuk do t’ju ofrojë shërbim ose veçori si NordVPN.

Aplikacione Amazon Firestick për Lajme

Aplikacione Amazon Firestick për Lajme

# 15. Sky News

Sky News është një kanal ndërkombëtar lajmesh me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që jep të gjitha lajmet më të fundit nga e gjithë bota.app skynews për shkop zjarri në amazon Sky News është një kanal i lajmeve fitues të çmimeve që ka qenë shumë i aftë në mbulimin e lajmeve të ndryshme nga e gjithë bota me një shfaqje të gazetarisë së përgjegjshme.

Sky News është një nga pak kanalet e lajmeve që janë njohur shumë dhe shumë njerëz mbështeten në lajmet e tij. Njerëzit besojnë në lajmet e dhëna nga Sky News për shkak të burimeve të tij autentike.

Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Sky News nga dyqani i aplikacioneve Amazon dhe qëndroni të azhurnuar me të gjitha azhurnimet më të fundit të lajmeve nga e gjithë bota.

# 16. lajmet BBC

BBC News është një tjetër kanal lajmesh britanike që mbulon lajme të mëdha nga e gjithë bota dhe funksionon 24 orë. aplikacion lajmesh bbc për tv zjarri në AmazonNetworkshtë rrjeti më i vjetër i transmetimit kombëtar në botë që ka rreth për më shumë se 90 vjet tani.

Selia e BBC është me qendër në Londër dhe ka më shumë se 35000 punonjës që punojnë në të. Hasshtë njohur si siti më i popullarizuar i bazuar në përmbajtje në Evropë. Nuk ka asnjë rrjet transmetimi që mund të konkurrojë me BBC në internet, për shkak të infrastrukturës së tij të madhe dhe forcës së saj financiare.

Ju mund të gjeni të gjitha azhurnimet më të fundit në aplikacionin BBC News në lidhje me Sportin, Argëtimin, Politikën, Socialështjet Sociale, Shëndetin, Moti dhe shumë kategori të tjera.

Aplikacionet më të mira të TV Stick Fire për Muzikë

Aplikacionet më të mira të TV Stick Fire për Muzikë

# 17. YouTube

Kush nuk ka dëgjuar për YouTube?

Kurdo që të keni nevojë për të kërkuar ndonjë video më të fundit muzikore, opsioni i parë që shfaqet në mendjen tuaj është YouTube. youtube-zjarri-tv-appEedshtë me të vërtetë platforma më e besuar e miliona adhuruesve të muzikës në të gjithë botën.

Gjëja më e mirë në lidhje me YouTube është që ju mund të gjeni pothuajse çdo video muzikore të re ose të vjetër dhe të krijoni një listë dëgjimi tuajat për ta dëgjuar sa herë që dëshironi, në vend që të kërkoni këngë çdo herë. Për më tepër, tipari i tij i rekomanduar ju tregon të gjitha videot më të fundit dhe trending që mund t’i përshtaten shijes tuaj.

Përdorimi i YouTube në FireStick është shumë i thjeshtë, thjesht shkarkoni dhe instaloni aplikacionin YouTube në pajisjen tuaj FireStick nga dyqani i aplikacionit Amazon dhe filloni të shikoni videot tuaja të preferuara muzikore me cilësi HD. Krijoni listën tuaj të dëgjimit dhe eksploroni më shumë muzikë aq sa dëshironi, sepse është falas.

# 18. Spotify

Spotify është një aplikacion i mahnitshëm i transmetimit të muzikës që u lan 9 vjet më parë nga një kompani suedeze. njoftoni aplikacionin muzikor firestickSpotify është shtëpia për miliona këngë nga një larmi e madhe e Artistësh nga e gjithë bota.

Aplikacioni Spotify mund të instalohet në pajisjen FireStick për të shijuar brazdën muzikore. Thjesht krijoni një llogari Spotify dhe filloni të bëni listën tuaj të dëgjimit me të gjitha këngët tuaja të preferuara.

Spotify është një aplikacion falas për të gjithë ata që nuk ndërpresin grilën tuaj muzikore me reklama. Ju gjithashtu mund të shkarkoni këngët tuaja të preferuara nga aplikacioni shumë lehtë.

# 19. dridhem

Twitch në vetvete është një degë e Amazon, e cila lejon përdoruesit të transmetojnë muzikën e tyre të preferuar, si dhe të kontribuojnë gjërat e tyre.aplikacion muzikësh dyfishtë për shkopin e zjarrit në Amazon

Në 7 vitet e fundit, Twitch ka fituar shumë vëmendjen e publikut dhe shumë përdorues janë drejtuar te Twitch për të fituar para duke transmetuar live përmbajtjen e tyre. Shumë përdorues live transmetojnë mbulesat e këngëve të tyre, lojërat dhe disa gjëra të tjera në Twitch dhe fitojnë duke marrë pamje.

Eedshtë me të vërtetë platforma kryesore e videos sociale në botë, e cila ka një mesatare prej 9.7 përdoruesish në ditë. Prej tyre, rreth 2 milion përdorues transmetojnë përmbajtjen e tyre live në Twitch.

Shkarkoni aplikacionin Twitch në pajisjen tuaj FireStick dhe zhyten menjëherë në botën Twitch për të transmetuar përmbajtjen tuaj të preferuar tani!

IPTV më e mirë për Amazon Fire Stick

Aplikacionet më të mira IPTV Amazon Firestick

# 20. MrMC

MrMC është një aplikacion IPTV i disponueshëm për FireStick në dyqanin e aplikacioneve Amazon që mund të shfrytëzohet për aq pak sa 2.99 dollarë amerikanë. mrmc aplikacioni më i mirë i amazon firestick për iptvMe MrMC, ju mund të shijoni shumë gjëra argëtuese si muzikë dhe shfaqje TV me cilësi të videos 4K.

MrMC mund të lidhet me serverat Plex, Emby, titull TV dhe shumë shërbime të tjera për të kapur ushqimin e drejtpërdrejtë. Ka një ndërfaqe shumë të zgjuar dhe tërheqëse që është shumë miqësore për përdoruesit.

Shkarkoni dhe instaloni MrMC tani dhe filloni të shikoni TV drejtpërdrejt në pajisjen FireStick duke përdorur protokollin tuaj të internetit.

# 21. TVMosaic Live

IPTV është një gjë e domosdoshme që të keni në FireStick në mënyrë që të mund të shikoni emisione dhe programe të drejtpërdrejta TV nëpër internet. tvmosaic jetojnë aplikacionin më të mirë për firestickShkarkojeni falas nga dyqani i aplikacioneve Amazon për të shijuar përvojën IPTV.

TVMosaic Live ka një ndërfaqe shumë ndërvepruese të përdoruesit që është shumë miqësor, madje një person që përdor për herë të parë një shërbim IPTV nuk do të ketë ndonjë problem në funksionimin e tij. Shtë në përputhje me pajisjet mobile, si dhe FireStick dhe FireTV. Përdoruesit mund të shikojnë me lehtësi TV live në përkufizim standard ose definicion Ultra HD, sipas zgjedhjes së tyre.

Mbështet të gjitha protokollet e sinjalit IPTV si http, https, hls, udp, rtp, rtsp duke transmetuar një tjetër veçori të shkëlqyeshme të kësaj aplikacioni është që përdoruesi të mund të aktivizojë titrat dhe të ndryshojë gjurmët audio gjithashtu.

# 22. IPTV rrezatuese

Nëse jeni nga Bangladeshi, që banoni jashtë vendit ose nëse jeni adhurues i përmbajtjes Bangla, atëherë aplikacioni Radiant IPTV është zgjidhja optimale për ju në FireStick.app rrezatues iptv për shkop zjarri në Amazon

Thjesht shkarkoni dhe instaloni aplikacionin RadiantIPTV në FireStick tuaj dhe filloni të shikoni kanale dhe filma televizive live pa ndonjë sherr.

Aplikacioni RadiantIPTV është shumë i vogël dhe është në dispozicion për shkarkim falas në dyqanin e aplikacioneve Amazon.

Aplikacionet e shërbimeve për FireStick

aplikacionet Firestick të shërbimeve

Ka shumë aplikacione të shërbimeve në dispozicion në listën e aplikacioneve FireStick për të zgjedhur formularin, por këtu janë tre aplikacionet më të mira të FireStick për të pasur.

# 23. File Manager Shtesa TV TV

Një nga gjërat më të rëndësishme për çdo pajisje është softveri File Management i cili lejon përdoruesit të menaxhojnë sendin e tyre të shkarkuar dhe skedarët e tjerë. aplikacioni më i mirë i shërbimeve për firestickFile Manager është një aplikacion për FireStick që lejon përdoruesit të menaxhojnë FireStick e tyre në lëvizjen e të dhënave nga një vend në tjetrin.

Ajo ka një ndërfaqe shumë të lehtë për t’u përdorur që lejon përdoruesit të menaxhojnë skedarët e tyre FireStick shumë lehtë. Shtë një aplikacion i dedikuar FireTV dhe FireStick dhe ka të gjitha funksionet themelore si kopjimi, ngjitja, riemërimi dhe fshirja.

Ju mund të përdorni lehtësisht të gjitha skedarët në pajisjen tuaj FireStick dhe një veçori tjetër e shkëlqyeshme e kësaj aplikacioni është se ai ka një shikues të integruar fotografish.

# 24. Explore File File

Eksploruesi i skedarëve ES është një nga programet më të përdorura të FireStick, i preferuar kryesisht nga Streamers. aplikacioni më i mirë i shërbimeve për shkopin e zjarrit në amazonNjë arsye pse përdoret është instalimi i Kodi në FireStick. Kodi nuk mund të instalohet direkt në FireStick, për këtë arsye përdoruesit përdorin metodën Jailbreak, për të cilën ES Explorer është i nevojshëm.

Explorer File File konsiderohet aplikacioni më i mirë i menaxhimit të skedarëve për pajisjet android. Kjo lejon përdoruesit të menaxhojnë skedarët e tyre, Unzip skedarët e transferuar ose të shkarkuar dhe të instalojnë aplikacione. File File Explorer mund të përdoret për transferimin e skedarëve përmes FTP dhe për të pastruar cache të sistemit dhe proceset e aplikimit.

Ka më shumë se 16 gjuhë të integruara si anglisht, rusisht, japonisht, gjermanisht dhe shumë më tepër. Ju lehtë mund të mbani një gjurmë të aftësive tuaja të ruajtjes dhe të menaxhoni muzikën dhe fotot tuaja me të.

# 25. Firefox për zjarr TV

Mozilla Firefox është një ndër shfletuesit më të mirë dhe të njohur në të gjithë botën. app mozilla firefox për tv zjarriFirefox është përdorur gjerësisht nga njerëz në të gjithë botën për shfletimin personal në internet, si dhe nga projektuesit dhe programuesit e uebit për shkak të karakteristikave të tij inteligjente dhe dizajnit të shkëlqyeshëm.

Për dallim nga shfletuesit e tjerë të uebit, Firefox kufizon ngarkesën e faqes në kohë ekzekutimi në skedën specifike dhe nuk e grumbullon atë në shfletuesin e përgjithshëm. Do të thotë që, shfletuesit e tjerë bëhen të ngadalshëm nëse hapni shumë skedarë por Firefox nuk ngadalësohet dhe madje nëse ndodh, ju mund ta mbyllni lehtë skedën për të shkurtuar vonesën e shfletuesit.

Shkarkoni Mozilla Firefox formimin e dyqanit të aplikacioneve Amazon, filloni të shfletoni pa probleme dhe shijoni me mijëra shtesa të dobishme të shfletuesit për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit në internet.

përfundim

Amazon FireStick është popullor për shkak të potencialit të tij të personalizimit sipas nevojave dhe preferencave të përdoruesit. Ka qindra aplikacione në dispozicion mbi dyqanin e aplikacioneve që mund të instalohen në FireStick për rregullimin e pajisjes.

Unë kam prezantuar shkurtimisht disa nga aplikacionet më të njohura që mund të instaloni në pajisjen tuaj FireStick për të përmirësuar përvojën tuaj dhe për të pasur gjithçka në pëllëmbën e duarve. Pasi të provoni këto aplikacione, nuk do të ndjeheni nxitjen e kalimit në ndonjë pajisje tjetër. Të gjitha aplikacionet e diskutuara në këtë udhëzues janë aplikacionet më të mira për Fire TV dhe FireStick.

Të gjitha aplikacionet që kam diskutuar në këtë udhëzues janë lehtësisht të disponueshme në dyqanin e aplikacioneve Amazon dhe shpresojmë se nuk do të keni ndonjë problem në gjetjen dhe instalimin e tyre. Sigurohuni që t’i provoni të gjitha.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map