NordVPN Netflix: Një zgjidhje e sigurt për të anashkaluar kufizimin e Netflix (100% pune)

Qasja në bibliotekën e Netflix në rajone të ndryshme nuk është më problem siç ishte. Kredia shkon te NordVPN, e cila është me të vërtetë një nga shërbimet më të mira VPN për rrugëtimin netflix. Pasi të ketë përditësuar serverët e saj NordVPN Netflix, ai u ka mundësuar përdoruesve të anashkalojnë gjeo-kufizimet e Netflix dhe mbrojtja e tij e zgjuar shkon dalluar nga bllokuesi i Netflix VPN. Për të njohur më shumë rreth NordVPN dhe Netflix, ndiqni këtë udhëzues ose hyrni udhëzuesin e plotë Netflix VPN, nëse ende nuk jeni në gjendje të anashkaloni gjeo-kufizimin e Netflix duke përdorur NordVPN.


Netflix është Mbreti mbretërues i botës në transmetim tani për shkak të shërbimit të saj të lartë të rrjedhës dhe përmbajtjes së kryeveprës të disponueshme në bibliotekën e tij që krijon një ngacmim në zgjedhjen e shfaqjes më të mirë për të parë në netflix. Disa konkurrentë hynë në tregun e transmetimit për të garuar me Netflix por për fat të keq, ata nuk mundën për shkak të shkathtësisë së përmbajtjes që ofron Netflix.

Një nga konkurrentët më të mëdhenj të Netflix është Amazon Prime, i cili u përpoq të shkonte kokë më kokë me Netflix kohët e fundit. Megjithë një shtrirje dhe lavdërim të shkëlqyeshëm të marrë nga Amazon Prime, ajo nuk arriti të mundë shërbimin më të popullarizuar të transmetimit.

Gjëja më e mirë në lidhje me Netflix është disponueshmëria e saj globale në pothuajse 200 vende të botës. Disa nga vendet kryesore ku Netflix është në dispozicion janë:

Vendet kryesore të Netflix

AfganistanHungariPortugali
ArgjentinëIslandëRumani
AustraliIndiArabia Saudite
AustriIndoneziSingapore
BangladeshIranKorea e jugut
BelgjikëIrakSpanjë
BrazilIrlandëSri Lanka
BulgariIzraelSuedi
KanadëItaliSwitzerland
KiliJaponiTaiwan
KolumbiMalaysiaTajlandë
DanimarkëMeksikëTurqi
EgjiptHolandëUkrainë
FinlandëZelanda e ReEmiratet e Bashkuara Arabe
FrancëNorvegjiMbretëria e Bashkuar
GjermaniPakistanShtetet e Bashkuara
GreqiFilipinetUruguay
Hong KongPoloni

Sidoqoftë, ekzistojnë katër vende të shquara ku Netflix nuk është ende në dispozicion dhe arsyet nuk dihen ende. Këto vende janë:

 1. Kinë
 2. Krimea
 3. Korea e Veriut
 4. Siria

Nëse jeni një vrojtues i bezdisshëm dhe doni ta kaloni kohën tuaj duke shikuar përmbajtjen më të fundit dhe marramendëse, atëherë duhet të provoni Netflix. Ajo ka të gjithë përmbajtjen mahnitëse dhe argëtuese nga rajone të ndryshme dhe pjesa më e mirë është që Netflix ka çdo përmbajtje në cilësi HD. Duke pasur gjithë këtë, abonimi Netflix është shumë i arsyeshëm në krahasim me shërbimet e tjera streaming, gjë që e bën atë shumë të preferuar nga përdoruesit. Një tjetër gjë e shkëlqyeshme për Netflix është që përdoruesit nuk duhet të shqetësohen për çështjet e riprodhimit si ato që kanë shërbimet e tjera të transmetimit.

A funksionon NordVPN me Netflix dhe Netflix Amerikan ?

Shërbimet e VPN-së janë bërë të domosdoshme që të kenë një mjet për rrjetat neto tani në ditë, veçanërisht për vëzhguesit e zjarrtë, pasi ato përdorin shërbime VN për nevojat e tyre streaming dhe përrua. Vetëm disa shërbime VPN që kanë përqendruar vëmendjen e tyre në Netflix sepse anashkalimi i gjeo-kufizimeve të Netflix nuk është i lehtë, madje as për shërbimet VPN.

A funksionon NordVPN me Netflix dhe Netflix Amerikan?

Në fillim, përdoruesit ishin në gjendje të anashkalonin kufizimet duke përdorur shërbimet private të hyrjes në internet netflix vpn dhe shërbimet e përfaqësuesit. Meqenëse Netflix ndërmori zgjimin e bllokimit të proxy serverëve dhe shërbimeve VPN, u bë pothuajse e pamundur për shumë shërbime të VPN të tejkalojnë kufizimet.

NordVPN është ndër disa shërbime të VPN me cilësi të lartë që mund të anashkalojnë bllokuesit VPN të Netflix dhe gjeo-kufizimet. Përdoruesit në të gjithë botën përdorin NordVPN dhe asnjë çështje e tillë e veçantë për të hyrë në Netflix USA nuk raportohet nga çdo përdorues. Përkundrazi, përdoruesit e kanë vlerësuar shërbimin në lidhje me shpejtësinë dhe lidhjen e tij me Netflix USA.

Si të gjeni Netflix Amerikan duke përdorur NordVPN?

Për të shijuar përvojën e NordVPN Netflix të SH.B.A.-së, përdoruesve u kërkohet që me një plan pajtimi nga faqja zyrtare e NordVPN. Ekzistojnë tre plane të ndryshme të paketave të ofruara nga NordVPN të diferencuara në lidhje me vlefshmërinë e tyre në kohë. Midis këtyre paketave NordVPN, plani 3 vjeçar i paketave është ai i cili preferohet shumë nga përdoruesit për shkak të çmimit të zbritur të tij dhe një marrëveshje ekskluzive për dashnorët e Netflix.

Si të gjeni Netflix Amerikan duke përdorur NordVPN?

Një nga gjërat më të mira në lidhje me çmimet e paketave NordVPN është se ato janë konkurruese në treg dhe shumë e arsyeshme për çdo përdorues në krahasim me ofruesit e tjerë të shërbimeve.

Për të zhbllokuar Netflix, përdoruesit e NordVPN të SHBA duhet të ndjekin këto hapa:

 1. Shkoni në faqen zyrtare të NordVPN dhe zgjidhni planin tuaj të dëshiruar të paketave.
 2. Krijoni një llogari për hyrje.
 3. Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës për planin tuaj të zgjedhur.
 4. Tani, shkarkoni klientin e aplikacionit desktop NordVPN ose nëse jeni duke përdorur ndonjë pajisje tjetër, atëherë shkarkoni aplikacionin përkatës të mbështetur nga OS të NordVPN të disponueshëm në faqen e tyre.
 5. Instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj.
 6. Hapni aplikacionin dhe identifikohuni në llogarinë tuaj NordVPN.
 7. Lidhu me një server amerikan. Do shërbim VPN ka një listë të serverëve për të zgjedhur dhe NordVPN ka 1800 + serverë për SH.B.A. Thjesht zgjidhni vendndodhjen tuaj të dëshiruar pasi të keni hyrë nga lista e serverëve të ofruar në aplikacion.
 8. Tani hapni Netflix dhe hyni në llogarinë tuaj, do të shihni shtesa në bibliotekë.

Kjo është ajo! Tani ju keni qasje në bibliotekën netflix amerikane.

Si të shikojmë në mënyrë të sigurt Netflix me NordVPN ?

Orët Binge gjithmonë kishin një rrugëdalje për të përmbushur nevojat e tyre të rrjedhës, edhe nëse do të duhej të shkelnin kufijtë ligjorë të anashkalimit të gjeo-kufizimeve përmes VPN dhe proxies. Ata u përpoqën ta bënin këtë me Netflix dhe fillimisht ata patën sukses por Netflix ishte mjaft i zgjuar për ta vërejtur dhe për ta kundërshtuar atë.

Si të shikojmë në mënyrë të sigurt Netflix me NordVPN?

Ndalimi i Netflix VPN hyri në ekzekutim dhe një zbulues dhe bllokues i zgjuar VPN u vendos nga Netflix për të mbajtur të gjitha shërbimet e proxy dhe VPN larg nga shkelja e kufizimeve të tyre. Shumë shërbime të njohura VPN nuk arritën të anashkalojnë këtë ndalim të Netflix VPN, por dështuan, veçanërisht shërbimet falas VPN. Sidoqoftë, ishte vetëm çështje kohe derisa shërbimet më të larta VPN si NordVPN, zbuluan një mënyrë për të kaluar, megjithëse detektorët VPN për dallim nga shërbimet e tjera VPN të lira dhe me cilësi të ulët. Deri tani, ekzistojnë vetëm disa shërbime VPN që ofrojnë mundësinë e përdoruesit për të anashkaluar ndalimin e Netflix VPN..

NordVPN ka dedikuar serverë për përdoruesit që duan të hyjnë në Netflix nga kudo në botë, më poshtë janë serverët NordVPN:

Netflix USA (SH.B.A.):

Serverët e NordVPN nga rajoni i SH.B.A.-së janë të shkëlqyeshëm për të hyrë në bibliotekën e SHBA Netflix dhe përdoruesit mund të zgjedhin formën e serverëve 1800+.

Netflix Canada (CA):

Për përdoruesit që dëshirojnë të hyjnë në bibliotekën e Netflix Canada, ata mund të zgjedhin nga 300+ serverë NordVPN në të gjithë rajonin e Kanadasë.

Netflix Hollandë (NL):

Tifozët Netflix që dëshirojnë për bibliotekën e Netflix Europe mund të hyjnë në Netflix përmes serverëve NordVPN Hollandë pasi NordVPN ofron afro 300 servera për rajonin e Hollandës.

Netflix Japoni (JP):

Qasja në Netflix me përmbajtje dhe bibliotekë japoneze tani është bërë e lehtë nga NordVPN pasi ofron më shumë se 60 prishës japonez për përdoruesit e NordVPN.

Një pikë mjaft shqetësuese u ngrit nga përdoruesit e VPN në platformat e mediave sociale në lidhje me serverin NordVPN Netflix UK, duke u ankuar se nuk funksionon dhe përdoruesit nuk ishin në gjendje të hynin në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar përmes serverëve të MB. Këtu janë disa tema të përdoruesve që ankohen për NordVPN Netflix 2018.

Komenti nga diskutimi Komenti i Josh_august nga diskutimi "Nuk mund të shoh një shfaqje që di se është në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar kur lidhem me një VPN".

Komenti nga diskutimi .

Sidoqoftë, serverët Netflix USA po performojnë në një aktivitet të plotë dhe po marrin lavdërimet nga përdoruesit. Në fund të fundit, ka më shumë se 1800 serverë NordVPN formojnë rajonin e SHBA. Një tjetër gjë për tu mbajtur në mend është se rajoni më i arritshëm Netflix është Netflix US për shkak të shumëllojshmërisë dhe përmbajtjes ekskluzive.

Karakteristikat NetVPN Netflix

Shërbimet VPN krahasohen gjithmonë me njëra-tjetrën përsa i përket tipareve të tyre sepse përdoruesit janë shumë të ndjeshëm në lidhje me privatësinë dhe sigurinë e tyre dhe për këtë arsye u pëlqen të matin çdo aspekt para se të marrin një vendim. Anashkalimi i bllokuesit VPN të Netflix nuk është diçka e lehtë dhe vetëm disa shërbime VPN janë në gjendje ta bëjnë atë. NordVPN duke qenë një nga këto shërbime VPN ka shumë për të ofruar për përdoruesit e saj.

NordVPN u ofron përdoruesve të saj një shtet të artit dhe intimitetit në internet, pa rrjedhje DNS dhe mbajtje zero log. Nord

Rishikimi i Performancës dhe Raportit të Testit të NordVPN Netflix

NordVPN është i famshëm për të mos ndërhyrë në shërbimet e transmetimit ndryshe nga shërbimet e tjera të transmetimit që ngadalësojnë shpejtësinë e transmetimit sepse serverët e tyre nuk e kalojnë mirë gjerësinë e brezit. Sidoqoftë, serverët e SHBA NordVPN kaluan një sasi të madhe të gjerësisë së bandës kur u testuan; shpejtësia ishte midis 45 dhe 60 mbps, që është një shpejtësi e shkëlqyeshme për të transmetuar në internet përmbajtje me cilësi HD dhe e bën NordVPN një zgjedhje të mahnitshme për transmetimin e Netflix.

VPN ofron kriptim AES me 256-bit me çelësa DH 2.048 bit në protokollin OpenVPN. Përdoruesit e NordVPN mund të lidhen me 6 pajisje njëkohësisht dhe të hyjnë në serverë 4800+ në të gjithë globin me shpejtësi të mahnitshme të lidhjes.

RedVit NordVPN Netflix

Nëse vizitoni Reddit për të parë përshtypjet e përdoruesve në lidhje me NordVPN Netflix, atëherë do të shihni që ka komente të përziera në dispozicion. Disa përdorues janë ankuar për serverët NordVPN Netflix që nuk funksionojnë dhe të tjerë kanë lavdëruar NordVPN Netflix 2018. Këtu janë disa tema për t’ju dhënë një pamje të qartë:

Komenti nga diskutimi Komenti i Symbolicdeathwish nga diskutimi "VPN nord nuk punon më në netflix".

Komenti nga diskutimi Komenti i IlexAquafolium nga diskutimi "VPN nord nuk punon më në netflix".

Fijet e mëposhtme janë të vjetra 6 muajsh dhe këta përdorues janë ankuar se prishësit e tyre të NordVPN nuk janë në gjendje të anashkalojnë bllokuesin Netflix VPN ose kufizimet e gjeo.

Komenti nga diskutimi Komenti i Cameron69er nga diskutimi "VPN nord nuk punon më në netflix".

Sidoqoftë, kjo fillesë u postua 4 muaj më parë dhe përdoruesi pretendon se serverët po punojnë për të. Një përdorues që komenton fillin e mëparshëm, komenti është postuar më poshtë, ka ndarë një mendim tjetër të mirë:

Komenti nga diskutimi Komenti i KingHeenrry nga diskutimi "VPN nord nuk punon më në netflix".

NordVPN Netflix Pyetjet e bëra më shpesh

NordVPN nuk po punon me Netflix

Kjo është pyetja më e zakonshme që do të gjeni në pothuajse çdo forum. Duke qenë arsyeja, serverët NordVPN që janë të vjetër dhe janë regjistruar në bazën e të dhënave të banesave Netflix VPN ose serverë që zakonisht përdoren nga njerëzit dhe janë regjistruar në cache të sistemit të tyre, këta serverë nuk arrijnë të anashkalojnë kufizimin dhe shkaktojnë sherr për transmetuesit.

Sidoqoftë, një gjë për tu mbajtur në mend është se serverët NordVPN për Netflix janë duke punuar mirë dhe ata janë të disponueshëm për rajone të shumta.

Nordvpn Netflix i ngadalshëm

Rrëmbyesit NordVPN Netflix janë zakonisht shumë të shpejtë pasi sasia e gjerësisë së bandës nëpër të cilën ato kalojnë është mjaft e mahnitshme. Mesatarisht, shpejtësia e kaluar nëpër serverët NordVPN është rreth 40 deri në 60 mbps, që është me të vërtetë mjaft e mirë për çdo geek streaming..

Sidoqoftë, nëse akoma po përballeni me ndonjë çështje të bandës ose shpejtësisë, atëherë duhet të kontrolloni shpejtësinë e lidhjes tuaj personale ose të këshilloheni me ISP-në tuaj..

Serverët Netflix të NordVPN US të paaftë për të anashkaluar Geo Kufizimin

Kjo pyetje është e pasaktë pasi jo vetëm ne por edhe shumë njerëz në mbarë botën kanë kontrolluar serverët NordVPN US Netflix dhe të gjithë ata po punojnë pa probleme.

A është i disponueshëm NordVPN Netflix në Kinë

As Netflix dhe NordVPN nuk janë në dispozicion në Kinë. Shërbimi Netflix është i disponueshëm në qindra vende të globit, por jo në Kinë. Në mënyrë të ngjashme, NordVPN nuk ka serverë të vendosur në Kinë; përkundrazi ka serverë në Japoni, Kore të Jugut dhe në shumë vende të tjera të Azisë.

Nordvpn Netflix Japoni

nordvpn netflix Japoni

NordVPN ka rreth 63 serverë të vendosur në Japoni, që nënkupton numrin më të madh të serverëve NordVPN në të gjitha vendet aziatike. Nga ana tjetër, Netflix u lançua në Japoni në 2015 dhe thuhet se deri tani, Netflix Japan ka bibliotekën me përmbajtje më të madhe.

Një tjetër gjë e mrekullueshme në lidhje me Netflix Japoni është se ajo ka përmbajtje të mahnitshme Anime gjithashtu. Të gjithë adhuruesit e Anime mund të hyjnë lehtësisht në Netflix Japan duke përdorur serverët NordVPN Netflix Japan.

Fjalët përfundimtare

Serverat NordVPN Netflix po mundësojnë miliona përdorues në të gjithë globin në qasjen në NordVPN Netflix SHBA dhe serverët e tjerë NordVPN Netflix për transmetimin e përmbajtjes më të mirë të cilësisë në dispozicion në internet.

Imagjinoni përvojën e transmetimit që përdoruesit shijojnë duke kombinuar shërbimin më të mirë në internet me një nga shërbimet më të mira VPN dhe gjithashtu me disponueshmërinë e më shumë se 4800 serverëve në të gjithë botën.

Ndërsa testi i shpejtësisë së serverëve NordVPN Netflix vërtetoi që shpejtësia e rrjedhës së Netflix kur përdoret me NordVPN është e pakonkurueshme dhe diçka që ia vlen të provohet. Një nëse gjëja më e rëndësishme dhe një pikë për të vlerësuar NordVPN është shërbimi i tij për mbështetjen e klientëve që është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live. Mund të përdorni gjithashtu netflix në kodi. ose hyrni në mijëra shfaqje televizive duke përdorur shtesa kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map