Shtesat më të mira të filmit Kodi (Përditësuar 2020)

Kodi është një program i llojit të tij online streaming që ka ndryshuar fytyrën e transmetimit në internet. Ka kaluar për një kohë të gjatë tani dhe ka fituar një reputacion shumë të madh për shkak të karakteristikave të tij të mahnitshme. Kodi është përmirësuar me çdo azhurnim të versionit dhe çdo shtesë.


Nuk ka dyshim se Kodi është një nga opsionet më të mira në dispozicion për transmetimin në internet sepse ka shumë për të ofruar. Mund të transmetosh pothuajse gjithçka, si filma, shfaqje TV, ngjarje PPV, muzikë, lajme, dokumentarë etj. Në Kodi. Sidoqoftë, ajo është kryesisht e popullarizuar për shkak të shtesave të filmave të saj që janë gjithashtu premium dhe falas.

Shtesat Premium Kodi janë ato zyrtare, të cilat janë në dispozicion në depon e saj zyrtare. Ndërsa, shtesat e transmetimit janë kryesisht shtesa jozyrtare Kodi të zhvilluara nga zhvilluesit e palëve të treta. Ka qindra shtesa Kodi në dispozicion në komunitet, por ju nuk mund të mbështeteni në ndonjë shtesë të Kodi pa e ditur atë. Prandaj, ne kemi diskutuar disa shtesa filmi më të mira për Kodi në këtë udhëzues.

Si të shikoni filma në Kodi

 1. Hapni Kodin dhe klikoni në ikonën e cilësimeve
 2. Shkoni te File Manager dhe klikoni në opsionin Shto burimin > Vendosni URL-në dhe Emrin e depo që dëshironi të shtoni në Kodi tuaj dhe klikoni OK.
 3. Kthehuni në menunë kryesore dhe shkoni në menunë e Shtesave > Klikoni në shfletuesin e shtesave (ikona e kutisë) dhe zgjidhni opsionin Instaloni nga skedari Zip > Zgjidhni depon e shtuar së fundmi nga lista dhe hapni skedarin e saj Zip > Do të shfaqet një njoftim, prisni për atë.
 4. Tani klikoni në opsionin Install from Repository dhe hapni depon që sapo keni instaluar në hapin e mëparshëm > Zgjidhni shtesën që dëshironi të instaloni nga lista dhe goditni butonin Install. Ju do të njoftoheni kur të instalohet shtesa.

Pasi të shfaqet njoftimi, mund të hyni në shtesën nga menyja kryesore.

5 shtesat më të mira Kodi për filmat

1. Eksodi (Versioni 8)

Eksodi është një nga shtesat më të vjetra dhe më të njohura Kodi në dispozicion deri në datën. Exodus ka mbretëruar komunitetin Kodi për një kohë të gjatë, sepse siguroi shërbim të nivelit të lartë për përdoruesit. Eksodi u la i varur nga zhvilluesi i saj fillestar pak kohë më parë dhe azhurnimet e tij ndaluan së ardhuri. Pas kësaj, shumë pirunë të Exodus filluan të vijnë, të cilët kanë të njëjtën ndërfaqe, por jo të gjithë janë po aq të besueshëm.

Kohët e fundit, kemi dëgjuar një të re të mrekullueshme që shtesa Exodus Kodi është marrë nga Kodi Bae dhe gjithashtu është lëshuar azhurnimi i saj i fundit. Kjo do të thotë që një nga shtesat më të mira Kodi për shtesat më të mira të filmit për Kodi krypton është rikthyer në lojë. Ju mund të transmetoni të gjitha filmat dhe shfaqjet televizive më të fundit me cilësi HD përmes shtesës Exodus Kodi.

2. Dragoi magjik

Magic Dragon është një version i azhurnuar i shtesave Dogs Bollocks Kodi, i cili është i famshëm për filmat streaming në Kodi. Shtesa Magic Dragon Kodi ka segmentuar në seksione të ndryshme si filma 4K, People Watching, lëshime të reja të filmave etj. Për shkak të kësaj, përdoruesit mund të gjejnë me lehtësi titullin e përmbajtjes që dëshirojnë..

Shtesa Magic Dragon Kodi është në dispozicion në depo Supremacy Kodi, e cila është një nga depot më të njohura. Shtesa është me madhësi të vogël dhe instalohet lehtë dhe shpejt. Për më tepër, shtesa shkon më mirë dhe më shpejt se shumica e shtesave të tjera gjithashtu. Unë rekomandoj shtesën Magic Dragon Kodi për përdoruesit që dëshirojnë të transmetojnë filma në Kodi për shkak të performancës së tij të shkëlqyer.

3. Yoda

Fjala Yoda mund të tingëllojë disa zile për ju nëse jeni njohur me personazhet e Star Wars ose nëse jeni adhurues i asaj serie. Shtesa Yoda Kodi dihet të jetë një nga shtesat më të mira të Kodi për filmat për shkak të cilësisë së prurjeve që ofron. Kjo shtesë e Kodit ishte e disponueshme përmes depo Supremacy Kodi por meqenëse depoja është mbyllur, ajo tani është në dispozicion përmes depove të Kodil.

Shtesa instalon nën 2 minuta dhe funksionon pa probleme, pa dhënë asnjë gabim ose pa mbaruar gjatë transmetimit. Sidoqoftë, një gjë që përdoruesit duhet të dinë është se shumë prej rrjedhave të disponueshme në bibliotekën e saj janë gjeo-kufizuara. Për të hyrë në ato transmetime, përdoruesit do të duhet të zgjedhin një nga VPN më të mirë për Kodi që mund të anashkalojë kufizimet dhe të mbrojë privatësinë e tyre.

4. Eksodi Redux

Emri do të bëjë që ju të pyesni veten nëse është e njëjta shtesë e Exodus Kodi, por nuk është ashtu. Shtesa Exodus Redux Kodi ka pothuajse çdo tipar që Exodus Kodi kishte, por zhvilluesit e tij kanë shtuar shumë gjëra të reja gjithashtu. Ka më shumë kategori dhe lidhje më të mira transmetimi me scrappers të fundit, kjo është arsyeja pse është një nga shtesat më të mira të Kodi që të ketë tani.

Ashtu si çdo shtesë shtesë Kodi për filma, kjo gjithashtu ka shumë lidhje me streaming streaming HD por ato janë gjeo-të kufizuara. Përdorimi i një Kodi VPN nuk do të jetë më opsion por domosdoshmëri nëse dëshironi të shijoni transmetimin me Kodi.

5. Filma Troma

Troma Films është një hyrje e re në industrinë e Kodi por më pëlqen kjo shtesë për shkak të faktit që ka prurje me cilësi të mirë dhe një bibliotekë të azhurnuar me përmbajtje. Shumë shtesa të reja Kodi vijnë dhe shkojnë sepse u mungon mundësia për të siguruar përmbajtje me cilësi të mirë për përdoruesit.

Troma Films është një shtesë shtesë premtuese e Kodit pasi ka scrappers-in më të fundit që ofrojnë lidhje me transmetim të cilësisë HD me shpejtësi të mirë. Kjo shtesë është në dispozicion me Rezervuarin e Butter Fingers.

Filmat e fundit në dispozicion në Kodi

Disa nga filmat më të fundit dhe më të mirët që aktualisht janë në dispozicion përmes shtesave më të mira Kodi janë:

 1. Aladdin
 2. shpejt & Paraqet me zemërim: Hobbs & Shaw
 3. Spider-Man: Larg shtëpisë
 4. Një herë në Hollivud
 5. Mbreti Luan
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map