Si ta shikoni Kupën e Botës FIFA 2018 në Roku duke përdorur 6 kanale

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e lojtarit më të mirë të transmetimit, Roku është gjëja e parë që i vjen në mendje të gjithëve. Në të vërtetë, Roku ka potencialin për të ofruar përvojën më të mirë të transmetimit për Rusinë FIFA World Cup 2018 që pajisjet e tjera streaming nuk mund të konkurrojnë. Ndërsa ngjarja mega-futbollit po afron, ne menduam të shkurtojmë litarët tuaj dhe t’ju ndihmojmë të zgjidhni një transmetim në internet.


Ndiqni këtë udhëzues tërësisht për të parë se si të shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku dhe të përmirësoni përvojën tuaj në një nivel të ri.

si të shikosh pesëmbëdhjetë kupën e botës 2018 në roku

Këtu janë disa nga shërbimet më të mira që mund të transmetohen në Roku për të parë Kupën e Botës së Futbollit Rus FIFA 2018.

Shërbimet më të mira për të parë Kupën e Botës FIFA On Roku

Mbroni rrymat tuaj Online. Merre veten VPN dhe anashkaloni kufizimet e gjeografisë dhe njoftimet për të drejtat e autorit DMCA

FuboTV

Shërbimet më të mira për të parë Kupën e Botës FIFA On Roku

Transmetimi i drejtpërdrejtë i veprimeve të futbollit në internet nuk ka qenë kurrë i lehtë dhe i shkëlqyeshëm, falë FuboTV për ofrimin e përvojës përfundimtare të transmetimit sportiv. FuboTV është një shërbim i mahnitshëm në internet i transmetimit të sporteve që ofron një provë falas 7-ditore për përdoruesit e saj, si dhe një paketë pajtimesh për aq të ulët sa 29,0 AU AU. FuboTV mund të arrihet lehtësisht në Roku për transmetimin e ndeshjeve të FIFA World Cup 2018 live.

Sling TV

kanali roku tv fifa tv kupa boterore 2018

Sling TV është ajo që çdo dashnor streaming do të dëshironte të përdorte për transmetimin e Kupës së Botës 2018 në Roku, për shkak të kostos së arsyeshme të pajtimit dhe shumëllojshmërisë së tij të ofruar të kanaleve. Për më tepër, lehtësia e personalizimit të ofruar nga Sling TV është diçka që e diferencon atë nga shërbimet e tjera të transmetimit. Pagesa e abonimit të Sling TV është vetëm 36,35 AU në muaj dhe përdoruesit mund të shfletojnë nëpër një sërë kanalesh Sporti, Argëtimi, Lajme etj..

DirecTV Tani

drejtpërdrejtë tvnow Fivea kupa e botës 2018 kanali roku

Një nga shërbimet më të mira të transmetimit në internet; DirecTV Tani, u ofron përdoruesve të saj 60+ kanale transmetimi për një çmim prej 50.89 $ AU në muaj. DirecTV Tani përdoruesit mund të shikojnë ngjarjet e tyre të preferuara sportive live, shfaqje live në TV dhe filma me cilësi të lartë pa asnjë ndërprerje. DirecTV Tani ka selinë e saj në Kaliforni dhe AT&T e zotëron atë. Një nga gjërat më të mira që mori DirecTV Tani në këtë lartësi është cilësia e transmetimit që ajo i ofron përdoruesve.

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku Me transmetuesin zyrtar të SBS

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku Me transmetuesin zyrtar të SBS

SBS do të jetë transmetuesi zyrtar i Kupës Botërore FIFA 2018 për rajonin Australian. Përdoruesit Roku mund të transmetojnë me lehtësi Ndeshjet e Kupës së Botës FIFA në pajisjet e tyre duke u pajtuar në kanalin zyrtar SBS. Gjithsej 25 ndeshje të Kupës së Botës FIFA do të transmetohen drejtpërdrejt në kanalin SBS në internet dhe po ashtu në HD. Sidoqoftë, të gjitha 64 ndeshjet e Kupës Botërore FIFA do të transmetohen në BS Radio në gjuhë të shumta.

Ju duhet të keni një adresë IP Australiane për të hyrë në SBS Jashtë Australisë. Merrni IP Australian Tani.

SBS ka aktualizuar orarin e FIFA World Cup të lojërave që do të transmetohen nga ato në internet. Përdoruesit gjithashtu do të jenë në gjendje t’i transmetojnë lojërat drejtpërdrejt në telefonat e tyre celularë përmes aplikacionit SBS pasi ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme të përdoruesit që lejon përdoruesit të shikojnë lojërat me cilësi të shkëlqyeshme dhe të shijojnë karakteristika si përsëritjet me 180 shkallë.

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku With Match TV Transmetuesi Jozyrtar

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku With Match TV Transmetuesi Jozyrtar

Match TV është një rrjet transmetues rus që u fillua me urdhër të presidentit rus Vladimir Putin. Kupa Botërore FIFA e këtij viti do të pritet nga Rusia; kështu, Match TV do të transmetojë të gjitha ndeshjet drejtpërdrejt.

Sidoqoftë, për shkak të shërbimit të kufizuar të gjeo-kufizuara, përdoruesit do të duhet të hyjnë në këtë shërbim transmetimi duke përdorur një VPN në Roku.

Pasi të jeni lidhur me një server rus, ju jeni të gjithë mirë për të transmetuar lojën në Roku. Në fund të fundit, Roku është lojtari më i mirë i transmetimit në dispozicion dhe Match TV është një nga opsionet më të mira për të transmetuar Kupën Botërore FIFA live dhe falas.

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku Me GeT-Kufizuar iTV

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Roku Me GeT-Kufizuar iTV

iTV është një shërbim i bazuar në Mbretërinë e Bashkuar që mund të përdoret për transmetimin e ndeshjeve të FIFA World Cup 2018 në Roku. Sidoqoftë, iTV është një shërbim i kufizuar gjeo-kufizues që nuk mund të arrihet jashtë MB nga ndonjë rajon tjetër. Prandaj, përdoruesit do të duhet të përdorin një shërbim të mirë VPN në Roku për t’u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar dhe për të hyrë në rrjedhat e FIFA World Cup 2018.

Ofruesit VPNCriceOfferWebsite
PureVPN 10,95 $ 1.91 muaj muaj

Oferta speciale: 85% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Surfshark 11,11 $ 2,87 muaj muaj

Oferta speciale: 83% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Cyberghost 12,99 $ 3.97 $ muaj

Zbritje 83%

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
ExpressVPN 12,95 $ 12,01 $ muaj muaj

35% Zbritje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin

Mënyra të tjera për të parë Kupën e Botës FIFA 2018 Pa Roku

Roku pavarësisht se është lojtari më i mirë i transmetimit nuk është i përshtatshëm për të gjithë, pasi njerëzit kanë tendencë të kërkojnë më shumë lehtësi në përdorim dhe sherr të zvogëluar. Një arsye tjetër pse njerëzit nuk mund të zgjedhin Roku për transmetim është se ata janë tashmë përdorues të njohur dhe të qëndrueshëm të pajisjeve dhe platformave të tjera. Në rast se po kërkoni një alternativë të Roku për të transmetuar FIFA World Cup 2018, atëherë mund të provoni këto:

 1. Kodi
 2. Apple TV
 3. Stick zjarri

Këto pajisje mund të përdoren për transmetimin falas të FIFA World Cup 2018 në internet.

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 pa kabllo

Të jetosh në mijëvjeçarët dixhital dhe akoma i lidhur me televizorin tënd? E ke seriozisht! Prerja e kordonit është ajo që ka të bëjë kjo epokë dhe ne ju rekomandojmë të ndiqni të njëjtën gjë. Të ulesh përpara, nëse TV nuk është më i përshtatshëm, prandaj ne kemi propozimin më të mirë për ju. Transmetoni të gjitha ndeshjet tuaja të preferuara nga FIFA World Cup 2018 jetojnë falas pa kabllo në shtëpinë tuaj, zyrën ose në lëvizje. Matchdo ndeshje e Kupës së Botës është e rëndësishme dhe nuk mund të lejoni të humbisni një lojë të vetme. Transmetoni të gjitha lojrat live online pa kabllo duke ndjekur udhëzuesin tonë ekskluziv të FIFA World Cup 2018 Pa Cable Streaming Guide.

Si ta shikoni Kupën e Botës FIFA 2018 në SHBA

Shtë zhgënjyese që SHBA nuk u kualifikuan në Kupën e Botës 2018, por prapë të gjithë tifozët e futbollit në Sh.B.A mund ta transmetojnë atë falas. Thjesht, kaloni nëpër udhëzuesin tonë dhe shikoni se si të shikoni FIFA World Cup 2018 në SHBA. Ky udhëzues gjithëpërfshirës përfshin të gjitha aspektet e transmetimit për përdoruesit e SH.B.A.-së.

Si të shikoni ceremoninë e hapjes së FIFA World Cup 2018

Në vetëm 14 ditë, mega ngjarja e botës së futbollit do të fillojë në Rusi dhe ju mund ta shihni atë live në internet nga kudo që dëshironi. Transmetoni ceremoninë e hapjes dhe shikoni artistët e famshëm nga e gjithë bota të performojnë në ceremoninë e hapjes drejtpërdrejt. Shikoni udhëzuesin tonë për të parë se si të shikoni drejtpërdrejt ceremoninë e hapjes së FIFA World Cup 2018.

Fjalët përfundimtare

Kupa Botërore e FIFA-s është ajo që të gjitha sytë janë tani dhe njerëzit po kthehen të padurueshëm për të parë kombet të përplasen në Rusi në fushën e futbollit. Ndërkohë, geekset streaming që urrejnë të ulur para TV-së, janë në kërkim të mënyrave më të mira për të transmetuar drejtpërdrejt FIFA World Cup. Optionfarë mundësi më të mirë kanë ata sesa Roku, pajisja më e mirë e transmetimit në raft deri më sot. Ky udhëzues përfshin të gjitha aspektet kryesore që përdoruesit duhet të jenë të vetëdijshëm për transmetimin e Kupës Botërore të FIFA 2018 në Roku. Sigurohuni që ta kaloni mirë udhëzuesin dhe ne do të jemi shumë mirënjohës për reagimet tuaja të vlefshme.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map