Si ta shikoni Wimbledon 2018 Live streaming falas pa kabllo në Kodi

Streaming përmbajtja e paguar falas mund të rezultojë në shkelje të të drejtave të autorit ose njoftime DMCA. Mbroni identitetin tuaj me një Kodi VPN.


Ruaje CTA time identiy

Kampionati më i vjetër dhe më prestigjioz në botën e Tenisit; Wimbledon është vetëm rreth qoshe dhe ne kemi menduar t’iu bëjmë ju që djemtë të dini mënyrën më të mirë si ta shikoni Wimbledon. Ne kemi renditur disa shërbime të shkëlqyera të transmetimit në këtë udhëzues, sigurohuni që t’i kaloni ato mirë dhe nëse jeni përdorues i Kodi, atëherë me siguri do të argëtoheni për të gjetur shtesat më të mira të kodi, pasi ne kemi siguruar procedurën e instalimit për Wimbledon Kodi shtesë- në.

Si të qaseni në transmetuesit zyrtarë të Wimbledon nga SH.B.A., UK, Kanada, Australi ose Kudo tjetër në botë

Të drejtat për transmetimin zyrtar të Wimbledon 2018 u jepen transmetuesve specifikë në të gjithë globin. Këta transmetues janë gjeo-kufizuar dhe kështu që janë në dispozicion vetëm në vendin e tyre. Që do të thotë që ju do të merrni një gabim Playback që thotë: “BBC iPlayer është i disponueshëm vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Na vjen keq për shkak të çështjeve të të drejtave. ” ose “Video gjeo-e kufizuar nga pronari.”

Si të shikoni WimbledonSidoqoftë, këta transmetues munden lehtë të arrihen nga kudo duke përdorur një VPN. Ai do të maskojë adresën tuaj IP dhe do ta ndryshojë atë në adresën IP të vendit të dëshiruar, si SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar ose Kanada.

Programi i TV Wimbledon 2018

territor

transmetues

1.Britani e Madhe      Ushqimi Botëror i AELTC

BBC International

BBC News / Kombet & Rajonet

BBC Online

Radio BBC

BBC Radio 1

Interactive interaktive në BBC

BBC Sport Xtra

BBC TV

Shërbimi Botëror BBC

BBC Skoci TV

Eurosport MB

Kanali i Wimbledon

Radio Channel Wimbledon

BBC London Live

2.Shqipëri & Kosovë         Eurosport
3.Afrika         Canal Plus Afrique
4.Azi         Fox Asia, Star India
5.Australi         Shtatë Rrjeti

Sport Fox

SEN

6.Baltik         Eurosport
7.Belgjikë         Eurosport
8.Bjellorusi         Bjellorusia 5
9.Bosnja & Herz         Eurosport
RTRS
10.Bulgari         Eurosport
11.Kanadë         TSN Kanada
12.Kinë         TV Pekin

CCTV5 (Mandarin)

Tencent

TV Shanghai

13.Qipro         CYTA
14.Kroacia         Eurosport, HRT TV
15.R Czecheke         Novasports (ARQ)
16.Danimarkë         TV3
17.Fiji         TV Fixhi
18.Ish Jugosllavia         Eurosport
19.Francë         beIN Sport
20.Gjeorgji         Eurosport
21.Gjermani         Sky Deutschland
22.Greqi         yll i ri
23.Irlandë         Eir
24.Izrael         Sport Channel (Sport 5)
25.Itali         Sky Italia
26.Japoni         NHK, Wowow
27.Kazakistani, Kirgizistani, Taxhikistani, Turkmenistani dhe Uzbekistani         Eurosport, Saran Group
28.Korea         JTBC
29.Amerika Latine         ESPN Amerika Latine
30.Maltë         Shko Multiplus
31.Lindja e Mesme         beIN Sport
32.Mali i Zi         Eurosport, RTCG
33.Holandë         NOS, Eurosport, Ziggo
34.Zelanda e Re         TVNZ
35.Nordiket & Islandë         Eurosport
36.Poloni         Polsat
37.Portugali         Sport TV
38.Rumani & Hungari         Eurosport
39.Rusia, Ukraina, Armenia & Moldovë         Eurosport
40.Serbia         RTS, Eurosport,

Sportklub

41.Afrika e Jugut         Supersport
42.Amerika Jugore         Globosat (Brazil)
43.Spanjë         Telefonica / Movistar+
44.Switzerland         SRG / SSR TV (RTS, RSI, SRF)
45.Turqi         Eurosport, Saran Group
46.SHBA         ESPN, Tenisi Channel

Si ta shikoni Wimbledon Live në internet, Streaming pa kabllo duke përdorur VPN

Shikoni këto shërbime online të transmetimit që do të transmetojnë lojërat Wimbledon drejtpërdrejt për të parë se si të shikoni Wimbledon 2018 në internet.

Kujdes! Ju mund të zhbllokoni me lehtësi transmetuesit Wimbledon 2018 në vendin tuaj dhe të shikoni të gjithë turneun duke anashkaluar kufizimet gjeo-përdorëse duke përdorur një VPN për të parë Falas Wimbledon Online.

CTA

NBC Sports

Programi i TV Wimbledon

NBC Sports është një rrjet i transmetimit sportiv me bazë në SH.B.A., në pronësi dhe që punon nën ombrellën e grupit televiziv NBC Universal. NBC dhe Wimbledon kanë një marrëdhënie të shkëlqyer transmetuese historike dhe kjo është arsyeja pse NBC do të transmetojë Wimbledon 2018 drejtpërdrejt në TV dhe në internet gjithashtu.

Ashtu sikurse transmetoi Lojërat Olimpike Dimërore drejtpërdrejt dhe aktualisht po transmeton Kupën Botërore FIFA 2018. NBC Sports ka një reputacion të madh global për shkak të cilësisë së transmetimit dhe cilësisë së shërbimit.

Një nga gjërat më shqetësuese në lidhje me NBC është se nuk është i arritshëm jashtë SH.B.A. Prandaj, do t’ju duhet një shërbim i besueshëm VPN për të hyrë në NBC Sports dhe të shikoni veprimin e drejtpërdrejtë të Wimbledon.

Sling TV

Si ta shikoni Wimbledon Live në internet, Streaming pa kabllo duke përdorur VPN

Sling TV do të transmetojë të gjitha ndeshjet drejtpërdrejt nga Wimbledon në internet dhe në aplikacionin e tij iOS dhe Android gjithashtu. Asnjë kabllo nuk do të kërkohet për të hyrë në prurjet e TV Sling. Sidoqoftë, do të duhet të paguani tarifën e pajtimit për të hyrë në rrjedhat e Wimbledon dhe është vetëm 20 dollarë amerikanë në muaj.

Si të qaseni në zhbllokimin e transmetuesve zyrtarë të Wimbledon

Një nga karakteristikat e tij më të mëdha është gjykimi i saj 7-ditor i lirë që mund të përfitoni. Rrjedhat e siguruara nga Sling TV janë të një cilësie HD dhe kanë një shpejtësi të patëmetë. Sling TV është i kufizuar vetëm në SH.B.A. dhe përdoruesit që banojnë kudo tjetër përveç SHBA kërkojnë një VPN për të hyrë në transmetimet e TV Sling.

DirecTV Tani

Wimbledon në DirecTV Tani

DirecTV Tani është një nga më të njohurit dhe më të besuarit dhe një shërbim online me cilësi të lartë në internet të transmetimit në dispozicion. Ajo ofron 60+ kanale për 35 dollarë amerikanë në muaj dhe ka qenë shumë e preferuar dhe e përdorur në të gjithë botën pavarësisht se është një shërbim i kufizuar gjeografik i Sh.B.A. Përdoruesit qasen në DirecTV Tani duke përdorur shërbimin VPN me cilësi të mirë.

DirecTV Tani do të transmetohet të gjitha ndeshjet e Wimbledon drejtpërdrejt në internet. Nëse jeni i shqetësuar për çmimet ose cilësinë e tij, atëherë mund të keni një provë falas 7-ditore.

ESPN

Wimbledon në ESPN

Një nga rrjetet më të njohura të transmetimit sportiv ESPN, ka qenë një transmetues gjithëpërfshirës i pothuajse çdo ngjarjeje sportive. Qoftë Futboll, Cricket apo Tenis, ESPN i transmeton të gjitha. ESPN e fitoi respektin e saj përsëri në ditët kur ishte e kufizuar në transmetimin e TV satelitor, por tani që është zgjeruar në transmetimin në internet që i ka futur përdoruesit në një frikë të plotë.

Sidoqoftë, një gjë për të kuptuar këtu është se ndryshe nga shërbimet e tjera të përmendura më herët, ESPN nuk do të transmetojë të gjitha ndeshjet e Wimbledon 2018. Do të mbulojë vetëm disa ndeshje dhe pikat kryesore.

TV Hulu Live

Wimble 2018 drejtpërdrejt në TV Hulu

Hulu Live TV është një tjetër shërbim tërheqës online në internet që do të transmetojë drejtpërdrejt Wimbledon 2018. Hulu Live TV ofron 50+ kanale për transmetimin e Argëtimit, sporteve dhe lajmeve. Një gjë e shkëlqyeshme është që është në përputhje me Apple TV gjithashtu dhe mund të përdoret në dy pajisje njëherësh. Mimi për pajtimin e tij është 39,99 dollarë amerikanë dhe madje mund të keni një provë falas 7-ditore.

Klikoni këtu për të parë nëse kanalet janë të arritshme në zonën tuaj ose nëse do të keni nevojë për një VPN. Hulu TV duhet të jetë zgjidhja juaj më e mirë nëse po pyesni sesi të shikoni Wimbledon në 4k.

Si të shikoni Wimbledon Kodi në Krypton Version 17.6 ose më të ulët falas

Ndaloni të shqetësoheni se si të shikoni Wimbledon 2018, instaloni shtesën ViaPlay Kodi në Kodi Krypton tuaj për të parë Wimbledon drejtpërdrejt. Thjesht ndiqni këto hapa:

 1. hapur Kodi.Wimbledon kodi
 2. Shko tek Add-ons menu.si të shikoni Wimbledon në kodi krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Klikoni në Ikona e kutisë > Klikoni mbi Instaloni nga depoja alternativë.Shtesa kodi Tenis Wimbledon
 4. Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni Depo e shtesave Kodi > Shko tek Shtesa Videos > Këtu, ju do të shihni një numër shtesash, të gjitha këto janë shtesa zyrtare të Kodi.Depo e kodit Wimbledon
 5. Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni ViaPlay Shtesa Kodi > Kliko instaloj > Prisni njoftimin.

Viaplay kodi addon për wimbledon

Kjo është se si ta shikoni Wimbledon drejtpërdrejt në Kodi. E thjeshtë, e drejtë?

Si ta shikoni Wimbledon Kodi në Jarvis Version 16 ose më të Lirë falas

Mund të instaloni shtesa ViaPlay Kodi edhe në Kodi Jarvis; ndiqni këto hapa për ta instaluar tani:

 1. hapur Kodi Jarvis Versioni 16.
 2. Klikoni mbi sistem > Klikoni mbi Add-ons.
 3. zgjedh Instaloni nga depoja >
 4. Shko tek Depo e shtesave Kodi.
 5. Shko tek Shtesa të videos.
 6. zgjedh ViaPlay
 7. Kliko instaloj > Prisni që shtesa të instalohet, do të shfaqet një njoftim.

Shpresojmë që nuk do të shqetësoheni më sesi ta shikoni Wimbledon live.

Fjalët përfundimtare

Wimbledon 2018 fillon në 6 ditë dhe ne e dimë se të gjithë ju tifozët e Tenisit kanë sytë e mbyllur në të. Pra, mos u shqetësoni dhe kaloni nëpërmes këtij udhëzuesi yni për të parë se si ta shikoni Wimbledon jashtë vendit ose larg shtëpisë. Të gjitha këto shërbime të përmendura mund të jenë me kufizime gjeografike dhe ju mund të keni nevojë për një shërbim të mirë VPN për të kapërcyer kufizimet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map