Si të instaloni Brettus Kodi në Leia, Krypton, Jarvis dhe Firestick

Brettus Kodi është një nga Kodi Build më i njohur që ka disa shtesa të shkëlqyera kodi për përmbajtje specifike si, Brettus Anime për të dashuruar nga Anime, Brettus Kids Tube për karikaturat, Doctarela Brettus për prurjet më të mira të dokumentarit dhe Brettus Retro për filmat e vjetër dhe shfaqjet televizive.


Sigurohuni që përdorni një shërbim të besueshëm Kodi VPN ndërsa përdorni Brettus Addon për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet dhe shfletoni në mënyrë të sigurt.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si ta instaloni Brettus në Kodi, në mënyrë që të shijoni përmbajtjen tuaj të preferuar pa ndonjë pengesë.

Repertori Brettus Kodi

Brettus Kodi Addon është në dispozicion përmes Repository të vet Brettus.

Shkarkoni Brettus Kodi

 1. Shkarkoni Dosje zip në pajisjen tuaj.
 2. Hap Kodin > Kliko Add-ons > Klikoni në Ikona e kutisë.
 3. Kliko Instaloni nga skedari Zip > Shfleto ku ndodhet skedari zip i shkarkuar > Prisni njoftimin.
 4. Shko tek instaloj nga depo.
 5. Kliko Depo e Brettusit > hapur Shtesa të programit > zgjedh Brettus ndërton magjistarin > Kliko instaloj.

Si të instaloni Brettus në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët

 1. Nisja Kodi në pajisjen tuaj > Klikoni në Marsh (settings) ikonë për të shfletuar cilësimet.si të instaloni brettus kodi
 2. Nga menyja, zgjidhni skedar menaxher > Do të hapet një dritare e re > Klikoni dy herë mbi shtoj burim.si të instaloni brettus kodi në krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Një kuti dialogu do të shfaqet, klikoni në shiritin e adresës që thotë <Asnje> dhe hyr në këtë URL: https://www.midian.appboxes.co/repo2/ > Kliko Ne rregull.si të shtoni brettus kodi
 4. Emërtoni këtë burim MediaBrettus Repo ‘ > Kliko Ne rregull > Kontrolloni dy herë URL dhe emrin dhe klikoni Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.brettus kodi addon
 5. Kthehu në ekranin fillestar, Hap shtojons seksion nga menyja e majtë > Klikoni në kuti (paketë installer) ikonë nga këndi i sipërm i majtë > Nga kjo dritare e re, zgjidhni Instaloni nga Zip File.si të instaloni brettus kodi në versionin jarvis 16 ose më të lartë
 6. Klikoni mbi Brettus Repo > zgjedh repository.Brettusrepo-1.0.zip > Prisni që depoja të instalohet.depo brettus kodi
 7. Pasi të shfaqet njoftimi, klikoni mbi Instaloni nga depoja > hapur Brettus Repo > hapur Shtesa të programit dosje > Klikoni mbi Brettus ndërton magjistar > hit instaloj > pritni për shtoj aktivizuar njoftim.

si të instaloni brettus kodi në firestick

Magjistari tani është instaluar dhe është gati për t’u përdorur, shijoni të gjitha shtesat e depove Brettus të para-instaluara për ju!

Si të instaloni Brettus Kodi në Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. hapur Kodi > sistem > skedar menaxher > Klikoni dy herë shtoj burim > zgjedh Asnje > lloj URL https://www.midian.appboxes.co/repo2/ > Kliko Done > Shkruani emrinBrettus Repo ‘ > Kliko Done > Klikoni në rregull.
 2. Shkoni tek Kodi shtëpi ekran > Kliko sistem > Shko tek shtojons > Klikoni mbi instaloj nga zinxhir skedar.
 3. Kërkoni dhe Klikoni nëBrettus Repo ‘ > Klikoni mbi repository.Brettusrepo-1.0.zip.
 4. instaloj nga depo > Depo e Brettusit > program shtojons > Brettus ndërton magjistarin > instaloj > Prisni për të instaluar shtesën.

Si të instaloni Brettus në Kodi Fire Stick

Ju duhet të instaloni së pari Kodi në Fire Stick dhe më pas do të keni mundësi të instaloni Brettus Kodi 17 dhe Brettus në Kodi 18. Klikoni këtu për të parë se si të instaloni Kodi në Fire Stick.

Pasi të keni instaluar Kodi, ndiqni këto hapa për të instaluar Brettus në Kodi Fire Stick.

 1. hapur Kodi aplikim në Fire Stick
 2. hapur Opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.

Tani ndiqni hapat e përmendur më lart për instalimin e Brettus në Kodi krypton V17. Nuk do të ketë ndryshim në procedurë. Për të zhbllokuar çdo rrymë gjeo-bllokuar, përdorni një VPN të paguar falas për Firestick Kodi 2020.

Brettus Kodi Jo Punë / Gabime / ështje

Brettus në Kodi nuk arriti të instalojë skedarin zip

Ndërsa instaloni Brettus Kodi, mund të përballeni me këtë gabim. Kjo ndodh nëse provoni të instaloni depo përmes një skedari të vjetëruar të Zip.

Fix

Për të parandaluar këtë gabim, shkarkoni skedarin zip të depozitave nga një depo e besueshme.

Brettus në Kodi nuk arriti të instalojë varësi

Kur përpiqeni të instaloni shtesën nga depoja, ky gabim mund të shfaqet. Epo, arsyeja që fshihet nga ky gabim është se burimi i depos që po përdorni mund të mbyllet ose mund të jetë transferuar në një URL të re.

Fix

Kurdoherë që të shtoni një burim, kontrolloni nëse është i besueshëm dhe duke punuar. Së dyti, gjithmonë sigurohuni që keni shtypur saktë URL-në. Së treti, nëse ende ekziston ky gabim, provoni të përdorni një depo të ndryshme.

Shqyrtime Brettus Kodi

Brettus Kodi është vlerësuar shumë në komunitetin Kodi për shkak të shtesës që ajo ka në paketën e saj. Popullariteti i tij mund të vlerësohet lehtësisht duke hyrë në Twitter dhe duke kërkuar addon Brettus. Njësoj është rasti nëse kërkoni që Brettus Kodi ndërton komente në Facebook, por ato janë disi më të vjetra. Do të habiteni kur shihni që Brettus ndërton rishikimin e Kodi, sa njerëz në të vërtetë po e rekomandojnë atë. Këtu, shikoni:

Brettus Kodi Pin

Ndërsa përdorni Brettus Builds, kërkohet një kod kodi për të hyrë në përmbajtjen e të rriturve dhe shtesave për të rritur. Ju mund të shikoni nëpër drejtoritë e internetit për atë Pin pasi vazhdon të ndryshojë.

Duke e mbështetur atë

Brettus V4 Kodi është një gjë e mahnitshme që duhet të keni nëse dëshironi të diversifikoni bibliotekën tuaj Kodi. Shqyrtimet e Brettus Builds Kodi janë shumë të mira si tani dhe përdoruesit janë duke e lavdëruar atë shumë.

Shtesa Brettus Kodi e siguron atë avantazhin e të tjerëve për shkak të përmbajtjes specifike të tyre. Në këtë udhëzues, ne ofruam hapa të hollësishëm se si të instaloni Brettus në Kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map