Si të instaloni depo Maverick në Kodi Krypton, Jarvis & FireStick

Maverick Repository është i mirënjohur sepse pret shtesat e veta Maverick TV Kodi dhe shumë shtesa të njohura të Kodit si Sport Devil, Joker Sports, Cartoon Network, Gen-X etj. Kjo depo mund të shkarkohet dhe instalohet lehtësisht në Kodi pa pasur nevojë çdo çështje. Ndiqni udhëzuesin tonë për të mësuar se si të instaloni Depo Maverick në Kodi.


Rishikimi i depove të Maverick Kodi

Maverick Repository fitoi popullaritet për shkak të shtesës së vet Maverick. Sidoqoftë, ka shumë shtesa Kodi të palëve të treta. Kjo depo njihej më parë si Joker TV dhe ishte mjaft e njohur.

Joker e kaloi emrin në Maverick dhe Maverick Repository u bë një emër i shquar në komunitetin Kodi. Magazina e Maverick ka shtesa për plotësimin e nevojave të të gjithëve për streaming.

Si të instaloni repo Maverick në Kodi krypton 17.6 dhe më lart

Ndiqni këto hapa për të instaluar Maverick Repository në Kodi Krypton versionin 17.6:

 1. hapur Kodi > Klikoni në Ikona e cilësimeve > Clëpirje Menaxher i Dosjeve.Si të instaloni repo Maverick në Kodi krypton 17.6
 2. Klikoni dy herë Shto Burimin > Do të hapet një kuti dialogu me një shirit adresash dhe një fushë emri > Kliko > dhe shtypni këtë URL në shiritin e adresave “http://mavericktv.net/mavrepo > Kliko Ne rregull > Emërtoni këtë burim mediatik si “rebel> Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.Si të vendosni repo Maverick në Kodi krypton 17.6
 3. Kthehu tek Menyja kryesore > Klikoni në Add-ons tab > Klikoni në instaluesi i paketave (Kutia) Ikona nga këndi i sipërm i majtë.si të instaloni depo maverick në kodi jarvis
 4. zgjedh Instaloni nga Zip File > Klikoni mbi rebel > zgjedh maverickrepo-3.5.zip > pritni njoftimin.

instaloni maverick kodi repo nga skedari zip

Si të instaloni repo Maverick në kodi jarvis 16 dhe më poshtë

 1. hapur Kodi Jarvis V16.
 2. Kliko sistem > Kliko Menaxher i Dosjeve.
 3. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 4. Kliko <Asnje> dhe shtypni këtë URL http://mavericktv.net/mavrepo > Kliko Done > Emërtoni këtë lidhje burimore të mediave si rebel > Kliko Done > Kliko
 5. Kthehu tek Kodi Home ekran > Kliko sistem > Kliko Add-ons.
 6. zgjedh Instaloni nga Zip File alternativë > zgjedh rebel > Klikoni mbi maverickrepo-3.5.zip.

Si të instaloni depo Maverick në FireStick Kodi

Instalimi i depo Maverick në FireStick nuk është i ndryshëm si në pajisjen tjetër. Së pari, do t’ju duhet të instaloni Kodi në pajisjen tuaj Fire Stick. Pas kësaj ju do të mundësoni instalimin e shërbimeve të palëve të treta në pajisjen tuaj.

Shko tek Opsionet e zhvilluesit nga menyja dhe aktivizoni Korrigjimin dhe Aplikimet ADB nga burimet e panjohura.

Pas kësaj, ju lehtë mund të instaloni depo Maverick në pajisjen tuaj FireStick dhe të shijoni të gjitha shtesat e shkëlqyera që ofron kjo depo në pajisjen tuaj FireStick.

Shtesa Maverick Kodi

Këtu është një listë e të gjitha shtesave më të mira Kodi të përfshira në depo:

 1. Xhoker Sport
 2. Maverick TV
 3. SportsDevil
 4. Dragoi magjik
 5. Gen-X
 6. ITV
 7. Në Flix
 8. Rrjeti vizatimor
 9. LiveStreams Pro
 10. YouTube

FAQ për depo Maverick

Këtu janë disa nga pyetjet më të shpeshta nga përdoruesit e Kodi në lidhje me Depo Maverick:

 Maverick Repo nuk funksionon

Nëse përballeni me probleme me qasjen ose instalimin e shtesës, atëherë duhet të kontrolloni menjëherë nëse URL-ja e burimit që keni shtuar në File Manager është e saktë apo jo.

Nëse URL-ja e burimit që keni futur është e saktë, por depoja ende nuk funksionon, atëherë depoja mund të shkojë nën një azhurnim dhe duhet të prisni disa orë.

 Maverick TV dështoi të instalonte një varësi

Mos instalimi i një gabimi të varësisë ndodh nëse depoja është vjetëruar, URL e burimit ka skaduar ose nëse ka disa skedarë që mungojnë në depo. Nëse ndesheni me këtë eroor, ri-shkarkoni përsëri depo dhe provoni ta instaloni përsëri.

përfundim

Shumë depo të Kodi kanë fituar popullaritetin duke siguruar shtesa të azhurnuara të Kodi dhe Reverory Maverick është një prej tyre. Shtesë e saj shumë e vetë Maverick Kodi është gjithashtu një shtesë shtesë e mahnitshme e Kodit për transmetimin e filmave dhe shfaqjeve televizive në cilësi të lartë.

Një gjë që çdo depo nuk arrin të bëjë është të mbijetojë në konkurrencën e industrisë. Shumë depo të shkëlqyera vijnë dhe shkojnë sepse shumë prej tyre nuk kanë ndonjë risi apo unike në to. Ndërsa, shumë prej tyre penalizohen nga autoritetet dhe detyrohen të mbyllin shërbimin e tyre.

Mënyra e bastit të përdorimit të një shtese ose depo të Kodit të palës së tretë është me një VPN të paguar ose falas për Kodi për të siguruar privatësinë tuaj. Qëndroni të sigurt ndërsa bëni transmetim dhe zgjidhni ofruesin më të mirë VPN në treg.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map