Si të instaloni filma Openload në Kodi në më pak se 7 hapa

Openload është një shërbim pritës i gjatë i skedarëve që ka ofruar shërbimin e tij për përdoruesit e Kodi. Me shtesa kodi të njohura siç janë Covenant dhe Exodus që ofrojnë prurje Openload, është e rëndësishme të dini se si të instaloni Openload në Kodi.


Kodi NewsKeni dëgjuar ndonjëherë për Kodin masa energjike? Po, ato janë të vërteta & duke bllokuar miliona nga shikimi i përmbajtjeve falas. Një VPN mund ta mbajë identitetin tuaj anonim dhe të sigurt. PureVPN është zgjidhja juaj më e mirë për të mbrojtur veten nga njoftimet DMCA, çështjet e të drejtave të autorit & zhbllokimin e shtesave të ndryshme si Neptun Rising, Besëlidhja ose GAIA.cta e pastër

Pra, pa ndonjë vonesë të mëtejshme, le të marrim të drejtë për të!

 1. Si të instaloni Openload në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë
 2. Si të çaktivizoni ngarkesën e hapur në Kodi
 3. Shqyrtime Kodi Openload
 4. Kodi Openload që nuk funksionon / Gabimet / çështjet

Si të instaloni Openload në Kodi Krypton Version 17 ose më të lartë

 1. Nisja Kodi në sistemin tuaj > Shko tek Cilësimet (Ikona në formë ingranazhi) në menunë e sipërme > Klikoni mbi Menaxher i Dosjeve > Shkoni poshtë dhe takoni dy herë në Shto Burimin.Si të instaloni openload në kodi
 2. Kur kutia shfaqet në ekranin tuaj, klikoni mbi ‘Asnje’ alternativë > lloj URL e depozitimit të mediave Dandy http://www.dandymedia.club/repo/ > Kliko Ne rregull > Shkruaje emrin e depo d.m.th.. Dandy Media > Kliko Ne rregull dhe mbyll kutinë.Si të instaloni openload në kodi krypton versionin 17 ose më të lartë
 3. Shko prapa ne Kodi Home duke shtypur “Backspace” kyç në tastierën tënde > Pastaj shkoni tek Add-ons menu në të majtë > zgjedh Instaluesi i paketave (Ikonë në formë kuti) në këndin e sipërm të majtë.ngarkesë e hapur në kodi
 4. Tani klikoni në Instaloni nga Zip File > Gjeni dhe klikoni në Dandy Media > Repository.dandymedia.zip > Do të duhen disa minuta për të instaluar depo.konfigurimi kodi openload
 5. Klikoni mbi Instaloni nga depoja > Shkoni poshtë për të gjetur Dandy Media > Shko tek Shtesa të videos > zgjedh Openload nga lista > Kliko instaloj.Cilësimet e kodit të ri
 6. Pasi të instaloni Openload, shkoni te Kodi Home > Klikoni mbi Add-ons > atëherë Shtesa të videos > Openload > Shijoni Filmat!

si të instaloni openload në kodi jarvis versionin 16 ose më poshtë

Si të instaloni Openload në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë

 1. Nisja Kodi Jarvis në sistemin tuaj > Klikoni mbi sistem > atëherë Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë Shto Burimin.
 2. Kliko ‘Asnje’ kur shfaqet kutia > lloj URL http://www.dandymedia.club/repo/ > Kliko Done > Emri i llojit “Media Dandy” > Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 3. Tani kthehu te Menyja kryesore e Kodit > Pastaj zgjidhni sistem menu përsëri > Klikoni mbi Add-ons > Instaloni nga Zip File > atëherë Dandy Media > repository.dandymedia.zip
 4. Shko tek Instaloni nga depoja > Klikoni mbi Dandy Media Repository > Shtesa të videos > zgjedh Openload > instaloj > gëzojnë!

Si të çaktivizoni ngarkesën e hapur në Kodi

 1. Disaktivizimi i Openload në Kodi është shumë i thjeshtë. Vetëm ndiqni këto hapa:
 2. Nisni Kodi në sistemin tuaj > Shkoni te Parametrat > pastaj cilësimet e sistemit.
 3. Shkoni në Shtesa dhe zgjidhni “Menaxhoni varësi”.
 4. Tani zgjidhni “Zgjidhësin URL” > pastaj Konfiguro.
 5. Shikoni Openload nën një nga listat e zgjidhësve.
 6. Pasi të keni lokalizuar Openload, fikni opsionin ‘Enable’.

Shqyrtime Kodi Openload

Shumë përdorues të Kodi kërkojnë sigurinë dhe sigurinë e tyre ndërsa përdorin Openload. Një nga shqetësimet kryesore është se adresa juaj IP është e ekspozuar kur bashkoheni me Openload. Një përdorues në reddit kishte të njëjtin shqetësim, por komuniteti i frikshëm Kodi ishte i shpejtë për ta ndihmuar atë.

rishikim kodi openload

Në mënyrë të ngjashme, një përdorues tjetër i Kodi po kërkonte një mënyrë për të përdorur Openload në Firestick.

rishikim reddit i hapur

Kodi Openload që nuk funksionon / Gabimet / çështjet

Kur filloni të përdorni Openload, do të hasni shumë gabime gjatë konfigurimit të shtesës. Disa nga gabimet më të përhapura përfshijnë:

Autorizimi i rrjedhës së hapur në Kodi Firestick

Për përdoruesit që përdorin Openload në PC ose Mac, çiftimi i pajisjes tuaj nuk është problem. Sidoqoftë, autorizimi i rrymës Openload në Kodi Firestick ka marrë shumë përdorues të hutuar. Por lehtë mund ta zgjidhni këtë gabim.

Meqenëse Openload çifton adresën tuaj IP, të gjitha pajisjet që përdorin të njëjtën adresë duhet të çiftohen. Nëse Firestick juaj është i lidhur me të njëjtin rrjet Wi-Fi, duhet të ketë të njëjtën adresë IP. Pra, gjithçka që duhet të bëni është të çiftoni në Openload me çdo pajisje tjetër, (PC, Mac, telefon Android, etj.) Dhe Firestick gjithashtu do të çiftohet gjatë procesit.

Autorizimi i Rrugës së Hapur Kodi 17

Ky gabim zakonisht ndodh kur nuk e kontrolloni kutinë captcha. Kur çiftëzoheni në Openload, sigurohuni që të kontrolloni kutinë që thotë “Unë nuk jam robot”. Kjo do të zgjidhë gabimin e autorizimit të rrjedhës Openload për Kodi 17.

Për të përfunduar

Atje i keni ato, ne i kemi dhënë fund udhëzuesit tonë Openload. Ju mund të përdorni metodën e ilustruar më lart për të instaluar Openloa në Kodi 17 ose Kodi 16. Nëse keni probleme për të ekzekutuar shtesat, kontrolloni gabimet që kemi renditur. Nëse problemi vazhdon, atëherë na hidhni një koment më poshtë dhe ne do t’ju ndihmojmë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map