Si të instaloni IPVanish në Kodi – 3 Metoda të ndryshme [2020]

IPVanish është një emër tjetër i njohur në industri dhe filloi të bënte tituj kur hyri në treg. Sidoqoftë, pyetja që kanë shumë përdorues është nëse është VPN më e mirë për Kodi?


Për të kujdesur pyetje të tilla, unë kam diskutuar të gjitha aspektet e rëndësishme të IPVanish në lidhje me Kodi dhe kam përshkruar se si të instaloni IPVanish në Kodi.

A është IPVanish VPN më e mirë për Kodi?

IPVanish-per-Kodi

Duke marrë parasysh faktin se IPVanish ka një rrjet të madh të serverëve dhe protokolleve të forta të sigurisë, ne mund ta konsiderojmë atë si një nga VPN më të mirë për Kodi.

rekuizitë

 1. 1300+ Serverë në 70+ vende.
 2. Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit.
 3. Aplikacione për më shumë se 8 platforma dhe pajisje të ndryshme.
 4. Karakteristika Kill Switch është përfshirë.
 5. Serverë me shpejtësi të mirë me lidhje VPN të çastit.

Cons

 1. Mbi-çmim
 2. Juridiksioni nën 14 sy
 3. Kontradiktore për sa i përket regjistrave të të dhënave
 4. Dështon të anashkalojë kufizimet e Netflix
 5. Ajo po ofron vetëm një garanci të kthimit të parave 7-ditore.

Kurdo që diskutojmë një VPN për Kodi, mbajmë në konsideratë tre faktorë themelorë:

 1. siguri
 2. Shpejtësia dhe numri i serverëve
 3. Përputhshmëria e pajisjes

Duke gjykuar nga të tre këta faktorë, jam i sigurt që IPVanish ka fituar vendin e tij në listën e ofruesve më të mirë të Kodi VPN. Sidoqoftë, çmimi është një faktor i rëndësishëm mbi të gjitha dhe nuk mendoj se çdo përdorues do të jetë i gatshëm të paguajë 6.49 dollarë në muaj për karakteristika të tilla.

IPshtë i pajtueshëm IPVanish me Kodi?

Po, IPVanish është kompatibil me Kodi pasi nuk ka shtesën e tij të dedikuar IPVanish Kodi por ai është i disponueshëm në depo Zombodied.

Për më tepër se kaq, ju gjithashtu mund të instaloni aplikacionin IPVanish në sistemin tuaj dhe të përdorni në sfond, ndërsa përdorni Kodi. Motivi themelor i përdoruesve të Kodi, duke përdorur një shërbim VPN, është të sigurojnë veten e tyre dhe të anashkalojnë gjeo-kufizimet.

Kjo nuk është arsyeja pse nuk do të jetë problem nëse ata kanë instaluar IPVanish VPN në pajisjen e tyre për sa kohë që janë të lidhur me një server të sigurt dhe adresa e tyre IP është e koduar.

IPVanish VPN ka një klient miqësor, i cili funksionon mjaft mirë dhe nuk shqetëson aspak ndërsa transmeton në Kodi pasi të krijojë lidhje VPN.

Përdoruesit e Kodit Addons mund të qasen me IPVanish

Shumë përdorues janë të vetëdijshëm për faktin se kërkohet një VPN në Kodi gjatë transmetimit me një shtesë të Kodit të palës së tretë, veçanërisht nëse jeni duke përdorur një shtesë IPTV. Në raste të tilla, një program VPN bëhet i domosdoshëm për transmetimin.

Me IPVanish, përdoruesit mund të transmetojnë përmbajtje përmes shtesave të ndryshme zyrtare dhe jozyrtare të Kodi-kufizuara. Disa nga shembujt janë:

1. iPlayer BBC

iPlayer www është një shtesë e Kodi që siguron përmbajtje nga shërbimi televiziv britanik në internet; IPlayer BBC. Nëpërmjet kësaj shtesë të Kodi, mund të transmetojnë kanale televizive live në BBC, sport live dhe shfaqje të tjera të njohura si Peaky Blinders, Bodyguard, Killing Eve, Girl tonë, shfaqja Graham Norton etj..

Sidoqoftë, kjo është një shtesë shtesë e kufizuar gjeografike dhe përmbajtja e saj është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo është ajo ku përdorimi i IPVanish do të jetë i dobishëm sepse do t’ju duhet një lidhje VPN për të transmetuar këtë shërbim në Kodi nga jashtë MB.

2. HBO Go

HBO është një rrjet kabllor amerikan që është i popullarizuar në të gjithë botën për shkak të përmbajtjes dhe shërbimit të tij premium. Sidoqoftë, HBO Go është shërbimi i tyre premium online që lejon përdoruesit të transmetojnë shfaqjet e tyre të preferuara, aktualisht në ajër ose nga e kaluara.

Përdoruesit e Kodit mund ta shfrytëzojnë këtë shërbim mjaft lehtë, vetëm nëse ata janë duke banuar në SH.B.A. sepse nuk mund të arrihet nga kudo tjetër. Serverat e IPVanish të SH.BA-së do t’ju ndihmojnë të hyni në këtë përmbajtje në Kodi, si dhe në internet, pa ndonjë sherr.

3. SoundCloud

SoundCloud është një shërbim muzikor në internet i popullarizuar globalisht për shkak të bibliotekës së tij të gjerë. Sidoqoftë, shumë këngë të disponueshme në këtë platformë janë gjeo-kufizuese dhe nuk mund të arrihen në shumë rajone, përveç atyre pritëse.

IPVanish në Kodi do t’i ndihmojë përdoruesit të hyjnë në të gjithë përmbajtjen e disponueshme në SoundCloud dhe të shijojnë muzikë pa asnjë pengesë.

4. PopcornFlix

PopcornFlix është një shtesë zyrtare Kodi që ka transmetime falas të filmave dhe shfaqjeve televizive, por përmbajtja e tij është e arritshme vetëm në Mbretërinë e Bashkuar dhe SH.B.A. Kjo është arsyeja pse është e nevojshme të keni një VPN si IPVanish, i cili mund të heqë këto kufizime dhe t’u japë përdoruesve mundësinë e përdorimit të transmetimit.

5. Plasaritje

Crackle është një shërbim në internet i transmetimit të TV nga Sony që ka përmbajtjen e tij origjinale, si dhe përmbajtje të tjera të organizuara në faqe. Ky shërbim mund të transmetohet në Kodi përmes shtesës së tij, por do të jetë i kufizuar vetëm në rajonin e SHBA.

Për të hyrë në Sony Crackle jashtë SH.B.A., do t’ju duhet server IPVanish US. Në tërësi, ju mund të tërhiqni të gjithë përmbajtjen e tij përmes një klikimi të vetëm sepse do të keni një adresë IP të koduar.

Si ta përdorni Kodi me IPVanish në Android

IPVanish VPN është në dispozicion edhe për Android; mund ta instaloni në pajisjen tuaj duke ndjekur këto hapa:

 1. Hapni Dyqanin Google Luaj në pajisjen tuaj Android.
 2. Klikoni në shiritin e kërkimit dhe kërkoni për “IPVanish”.
 3. Klikoni në rezultatin e parë që shfaqet (që do të jetë) IPVanish VPN: VPN më e shpejtë.
 4. Tani klikoni Install dhe prisni që aplikacioni të shkarkojë dhe instalojë.
 5. Pasi të instalohet aplikacioni, kliko Hap dhe hyr në llogarinë tënde IPVanish.
 6. Tani, lidheni me serverin që dëshironi dhe më pas hapni Kodi për të filluar transmetimin e sigurt.

Si ta përdorni Kodi me IPVanish në Windows

Ndiqni këto hapa për të instaluar IPVanish në Kodi në Windows:

 1. Shkoni në faqen e Regjistrimit IPVanish dhe pajtohuni në ndonjë nga programet e paketave që i përshtatet nevojës tuaj.
  IPVanish-Kodi-1
 2. Shkarkoni klientin e desktopit IPVanish për Windows dhe instaloni atë.
  IPVanish-Kodi-Download
 3. Hapni aplikacionin pas instalimit dhe identifikohuni duke përdorur letrat kredenciale.
  IPVanish-Kodi-install
 4. Tani zgjidhni vendndodhjen tuaj të dëshiruar të serverit dhe lidheni me të.
  IPVanish-Kodi-2
 5. Tani minimizoni aplikacionin dhe Open Kodi.
  Kodi-18
 6. Tani do të keni mundësi të përdorni të gjitha rrjedhat e kufizuara gjeo-kufizuese dhe shtesat e drejtpërdrejta të TV Kodi, ndërsa aplikacioni po funksionon në sfond.

Instaloni IPVanish në Kodi përmes menaxherit VPN

Ju mund të integroni IPVanish VPN në Kodi përmes kësaj metode. Kjo ju lejon të kurseni kohë dhe të përmirësoni përvojën tuaj të transmetimit.

 1. Shkarkoni skedarin e depozitimit Zomboided në pajisjen tuaj
 2. hapur Kodi
 3. Shkoni në Add-ons tab
 4. Klikoni në ikonë kuti nga këndi sipër-majtas
 5. zgjedh Instaloni nga skedari zip alternativë
 6. Shfletoni sistemin tuaj dhe hapni shkarkuar zip skedar > Prisni njoftimin
 7. Tani klikoni në Instaloni nga depoja alternativë
 8. Shkoni poshtë në listë dhe hapeni Depo e Shtesave Zomboided> Shko tek Sherbime > Klikoni mbi Menaxher VPN për OpenVPN > hit instaloj
 9. Pasi të përfundojë instalimi, shkoni te Shtesa të programit dhe e hapur Menaxher VPN.
 10. Tani konfiguroni VPN duke shkuar tek Cilësimet.

Si ta përdorni Kodi me IPVanish në FireStick

FireStick ka marrë të gjithë industrinë e transmetimit në internet nga stuhia dhe fakti që ju mund të transmetoni Kodi mbi të, e ka bërë atë shumë më interesante.

 1. Lidhni FireStick tuaj dhe Kthejeni ajo
 2. hapur Cilësimet.
 3. Klikoni mbi pajisje tab
 4. Klikoni mbi Opsionet e zhvilluesit
 5. mundësoj Aplikacione nga burime të panjohura
 6. Kthehuni në menunë kryesore dhe hapni dyqanin e aplikacioneve Amazon
 7. Shkoni te opsioni i kërkimit dhe kërkoni IPVanish
 8. Klikoni mbi IPVanish nga rezultatet e kërkimit
 9. Kliko instaloj > Kliko po
 10. Pasi të përfundojë instalimi, hapni aplikacionin dhe shenjë për ta përdorur atë

përfundim

IPVanish është një mundësi mjaft e mirë për përdoruesit e Kodi sepse ka të gjitha tiparet që duhet të ketë një VPN e mirë dhe mbështet një shumëllojshmëri të platformave. Sidoqoftë, një gjë shqetësuese është se IPVanish nuk ka çmime të arsyeshme si ofruesit e tjerë të VPN dhe kjo mund të jetë një pikë dekurajuese për shumë përdorues.

Për më tepër, shërbimi dhe performanca janë të mahnitshme dhe unë personalisht nuk jam përballur me asnjë problem gjatë transmetimit. Një gjë për tu lavdëruar këtu është se ndërfaqja e tij e përdoruesit është mjaft e mirë dhe miqësore për përdoruesit. Nëse nuk do të ishte për çmimin, unë patjetër do të kisha rekomanduar IPVanish për përdoruesit e Kodi por faktet flasin ndryshe.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map