Si të instaloni iStream (Duckpool) në Kodi në 8 hapa

Farë është iStream?

Duckpool është emri i ri për shtesën iStream Kodi i cili është i famshëm për filmat dhe shfaqjet e tij në TV. Vetë emri zbulon se shtesa duckpool i përket familjes së Muck Duck. Ai përmban lidhje dhe burime masive për videot që ofron që ju lejon të transmetoni ndonjë gjë.


Hasshtë ri-referuar në Duckpool që nga koha kur Mucky Duck mori përsipër shtesën. Do të ishit naivë ta krahasosh Duckpool-in me Besëlidhjen ose Zanafillën Reborn. Sidoqoftë, ajo ofron video me cilësi, pasi të merrni lidhjen e duhur.

Ne kemi ofruar një udhëzues të hollësishëm se si të instaloni iStream (Duckpool) në Kodi. Kështu që lexoni udhëzuesin tonë hap pas hapi më poshtë:

Si të instaloni iStream (Duckpool) në Kodi 17
Si të instaloni iStream (Duckpool) në Kodi 16
Shqyrtime të Kodit iStream (Duckpool)
iStream Kodi Jo Punë / Gabime / ështje

Warning! Ju duhet të përdorni një VPN për të qëndruar anonim ndërsa përdorni iStream (Duckpool) pasi do të ruajë privatësinë tuaj. Përfitoni 57% zbritje në IPVanish dhe transmetoni përmbajtje të pakufizuar në iStream (Duckpool).

Si të instaloni iStream (Duckpool) në Kodi Krypton Version 17 ose më të lartë

 1. Nëse tashmë keni instaluar Kodi Krypton Version 17, atëherë Hap Kodin në sistemin tuaj > Klikoni në Cilësimet ikonë e ingranazheve që do të gjeni në krye > Tani zgjidhni Menaxher i Dosjeve.si të instaloni duckpool istream në kodi
 2. Këtu do të shihni Shto Burimin opsion në anën tuaj të majtë të ekranit, Klikoni dy herë në të > Një kuti do të hapet aty ku duhet të klikoni ‘Asnje’ > Tani shtypni depon URL http://muckys.mediaportal4kodi.ml/ > Tani shtypni emrin e burimit të mediave Uck Duck Mucky ’ në një opsion të dhënë në fund > Tani klikoni Ne rregull.si të instaloni duckpool istream në kodi kryptn version 17
 3. Shko prapa ne Ekrani fillestar Kodi duke goditur “Esc” buton > Klikoni mbi Add-ons > Zgjidhni ikonën e Instaluesit të Paketave, një ikonë në formë kuti e vendosur në këndin e sipërm të majtë.duckpool istream në kodi
 4. Tani klikoni në opsionin Instaloni nga Zip File > Gjeni dhe klikoni në Duck me fat > Tani klikoni në repository.mdrepo-1.0.2.zip dhe prisni që depoja të instalohet.setup kodi istream duckpool
 5. Pasi të përfundojë instalimi, klikoni mbi Instaloni nga depoja alternativë > zgjedh Duck Mucky Repo nga lista > Depo e shtesave > atëherë Depoja e Duckpool > instaloj.Cilësimet e kodit istream duckpool
 6. Pasi të përfundojë instalimi i depove të Duckpool, kthehuni te lista e depove duke goditur “Backspace” kyç në tastierën tuaj dy herë.konfigurimi i kodit istream duckpool
 7. Tani gjeni dhe klikoni në Depoja e Duckpool > Shtesa të videos > Duckpool > instaloj > Do të duhen disa minuta për të instaluar shtesën.duckpool istream në kodi xbmc
 8. Tani kthehu te Ekrani fillestar Kodi > Klikoni mbi Add-ons > tani Shtesa të videos > atëherë Duckpool > Përgëzime! Tani e keni shkarkuar iStream (Duckpool) 2017.

istream duckpool kodi addon

Si të instaloni iStream në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë

 1. Hap Kodi Jarvis > Zgjidhni opsionin e sistemit > Klikoni në opsionin Menaxheri i Skedarit nën Sistemet > Tani klikoni dy herë në Shto Burimin.
 2. Këtu do të shfaqet një kuti, klikoni në “Asnjë” > Shkruaj URL-në http://muckys.mediaportal4kodi.ml/ dhe kliko në të bërë > Shtypni emrin “Muck Duck” dhe klikoni Done > Tani klikoni OK.
 3. Kthehu tek menuja kryesore e Kodit > Klikoni në Sistem > Add-ons > Instaloni nga Zip File > Duck me fat > repository.mdrepo-1.0.2.zip > Prisni që të instalohet.
 4. Tani klikoni në Install from Repository > Duck Mucky Repo > Depo e shtesave > Depoja e Duckpool > instaloj.
 5. Kthehu përsëri te opsioni Instalo nga Repository > Depoja e Duckpool > Shtesa të videos > Duckpool > instaloj > gëzojnë!

Shqyrtime të Kodit iStream (Duckpool)

iStream (Duckpool) ka mbetur gjatë për kaq shumë vjet. Shumë përdorues të Kodit që kishin përdorur më parë Duckpool nuk mund të rezistonin duke instaluar ndonjë shtesë tjetër se Duckpool.

reddit istream

Përkundër faktit se ofron burime / lidhje të ndryshme për të parë përmbajtjen e videos, shumë përdorues të Kodi nuk preferojnë cilësinë e saj të videos. Më tej, opsioni i saj i menusë do të ngadalësonte shumicën e kohës që shqetëson përdoruesit.

rishikim i redaktimit istream

iStream Kodi Jo Puna

Në shumë raste, iStream (Duckpool) mund të ndalojë së punuari që mund të prishë përvojën tuaj në Kodi. Disa nga gabimet në lidhje me mos funksionimin e iStream Kodi janë dhënë më poshtë:

iStream Kodi Nuk ka lidhje

Ndonjëherë përmbajtja në media që ju transmeton nuk ka lidhje dhe për këtë arsye iStream (Duckpool) kthen gabimin. Mund të krijojë zhgënjim midis përdoruesve të Kodi kur ata nuk mund të gjenin lidhjen e përmbajtjes së tyre të preferuar të videos.

zgjidhje

Pasi të keni goditur një burim që nuk është i disponueshëm ose thjesht tregon “iStream pa burime”, atëherë ju duhet të pastroni cache. Ju mund ta bëni atë duke instaluar Merlin Auto Cleaner.

Përfundimi

iStream (Duckpool) nuk duhet të krahasohet me shtesat më të njohura të Kodi, si Pakti, Eksodi ose Zanafilla. Kjo shtesë i jep vlerë përdoruesve të saj me cilësi të mirë video dhe ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Ajo arrin të tregojë filma dhe shfaqje televizive nga lidhje të ndryshme në internet që ndonjëherë përdoruesit e Kodi mund t’i konsiderojnë të thyer.

Sidoqoftë, ai ende ofron video me cilësi HD dhe preferohet shumë përdoruesit e mi të Kodi. Në udhëzimin e mësipërm, ne ofruam një udhëzim të plotë se si të instaloni iStream në Kodi. Disa prej prurjeve mund të jenë të bllokuara me gjeo-bllok dhe për të zhbllokuar ato do të duhet të instaloni IPVanish në Kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map