Si të instaloni PureVPN në FireStick dhe FireTV?

PureVPN-FireStick


Shkarkoni PureVPN për FireStick dhe shijoni përvojën streaming dhe të sigurt me streaming me një nga VPN më të mirë për FireStick.

Ju do të jeni në gjendje të transmetoni çdo titull të përmbajtjes nga çdo platformë, nga kudo që dëshironi, duke anashkaluar kufizimet gjeo. Përveç kësaj, nuk keni pse të shqetësoheni për privatësinë tuaj sepse është një ofrues shërbimi shumë i besueshëm që ofron kriptim të shkallës ushtarake.

Karakteristikat PureVPN FireStick

PureVPN është një ofrues i mahnitshëm i shërbimit që ofron disa nga tiparet kryesore të linjës si:

 1. Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 2. 5 lidhje të njëkohshme lejohen
 3. Zhbllokon çdo faqe në internet me kufizime gjeo-kufitare si Netflix, Hulu, Sling TV etj.
 4. Tiparimi i ndarjes së ndarjeve të përfshira
 5. Serverë me shpejtësi të lartë
 6. Vrit funksionin kaloni në dispozicion
 7. 31 ditë garanci për kthimin e parave
 8. Mbështetje 24/7 e klientit

Si të konfiguroni PureVPN në Amazon FireStick?

Ndiqni këto hapa për të shkarkuar PureVPN në FireStick:

 1. Shkoni në faqen e internetit PureVPN dhe pajtohuni në planin e tij të paketave që ju përshtatet më së miri.
 2. Shkarkoni aplikacionin PureVPN në FireStick ose Zjarrin tuaj përmes Amazon App Store.
 3. Hapni aplikacionin pas instalimit dhe identifikohuni duke përdorur kredencialet tuaja PureVPN.
 4. Tani lidheni me vendndodhjen tuaj të dëshiruar nga lista e rajoneve në dispozicion.
 5. Pasi të jeni lidhur, lehtë mund të transmetoni gjithçka që dëshironi të shikoni dhe do të jeni në gjendje të anashkaloni çdo uebfaqe të kufizuar me gjeo.

Aplikacione Amazon FireStick që funksionojnë më së miri me PureVPN

1. Netflix

Platforma numër një në internet e transmetimit është lehtësisht e disponueshme dhe e arritshme në të gjithë botën. Sidoqoftë, problemi është se çdo rajon ka një bibliotekë të ndryshme dhe shumë tituj të famshëm të përmbajtjes janë gjeo-kufizuar. Biblioteka e SHBA Netflix ka titujt më të mirë të përmbajtjes në Netflix dhe që mund të arrihen vetëm përmes serverit amerikan.

Kjo është ajo ku PureVPN do t’ju ndihmojë duke enkriptuar trafikun tuaj dhe duke ju mundësuar të anashkaloni gjeo-kufizimet. Netflix është i famshëm për shërbimin e tij me shpejtësi të lartë transmetimi dhe po kështu janë serverët PureVPN, imagjinoni kombinimin e mahnitshëm.

2. TV Plutoni

Pluto TV është një program i mrekullueshëm falas i transmetimit të drejtpërdrejtë të TV që lejon përdoruesit të shikojnë një larmi të madhe kanalesh falas në FireStick. Sidoqoftë, ekziston një plan premium i Pluto TV, i cili u siguron përdoruesve një larmi më të madhe kanalesh nga e gjithë bota.

3. Tubi

Tubi mund të konsiderohet Netflix për freeloaders pasi ajo ka një gamë të gjerë të titujve të përmbajtjeve të njohura në dispozicion për transmetim ashtu si Netflix. Sidoqoftë, unë kam përdorur termin freeloaders sepse është plotësisht falas dhe nuk kërkon ndonjë tarifë abonimi. Sidoqoftë, asgjë e mirë nuk bëhet e lirë, kjo është arsyeja pse ju duhet të përballeni me sherr reklamash.

4. Euronews

Nëse jeni një i ditur i lajmeve, i cili ju pëlqen të qëndroni të azhurnuar me të gjitha azhurnimet më të fundit dhe lajmet kryesore, atëherë Euronews është për ju. Ai siguron të gjitha lajmet më të fundit nga e gjithë bota në gjuhë të ndryshme.

5. ESPN

Kush nuk di për ESPN? IT është me të vërtetë një nga kanalet më të njohura të transmetimit sportiv në botë. ESPN në FireStick ka transmetime falas për lojëra live dhe lejon përdoruesit të shikojnë lojërat e tyre të preferuara në pajisje të shumta.

Sidoqoftë, tipari falas nuk është i disponueshëm në çdo lojë ose ngjarje pasi disa nga transmetimet janë paguar për shikim dhe ato kërkojnë kredenciale për hyrje në kabllo.

PureVPN për Firentick 1 Gen

Gjëja më e mirë në lidhje me PureVPN në FireStick është se është ofruesi i vetëm VPN, i cili mbështet FireStick të gjeneratës së parë. Ofruesit e tjerë VPN nuk mund të shkarkohen drejtpërdrejt në pajisjet e FireStick ose TV TV të gjeneratës së parë, por PureVPN mund të instalohet dhe përdoret lehtësisht mbi to.

Ofruesit e tjerë VPN nuk mund të instalohen në pajisjet e gjeneratës së parë FireStick dhe TV TV dhe kërkojnë një metodë të zgjidhjes. Sidoqoftë, PureVPN është përqendruar në këtë zbrazetë dhe ka siguruar mbështetje të zgjeruar për versionin e parë të pajisjes FireStick, e cila ende përdoret gjerësisht nga mijëra.

PureVPN në FAQs të FireStick

Pse keni nevojë për një VPN në FireStick?

FireStick është përdorur gjerësisht nga vëzhguesit binge dhe geeks në internet, të cilët duan të transmetojnë një larmi të madhe të përmbajtjes nga e gjithë bota. Një nga problemet me të cilat përballen përdoruesit është kufizimi gjeografik i përmbajtjes, i cili nuk mund të anashkalohet pa VPN.

Një VPN jo vetëm që encrypton trafikun tuaj dhe ju siguron qasje të sigurt në faqet e internetit të bllokuara ose të kufizuara, por gjithashtu parandalon rrëzimin e ISP.

A është i sigurt i PureVPN?

Po PureVPN është një ofrues i besueshëm VPN, kjo është arsyeja pse konsiderohet një nga VPN më e mirë për FireStick. Ajo nuk ka rrjedhje DNS ose IP, ajo ka një politikë të rreptë pa logs dhe ka protokoll kriptimi të shkallës ushtarake.

SHT PureVPN më mirë sesa një VPN falas për FireStick?

Po, PureVPN është më i mirë se një VPN falas për FireStick për sa i përket sigurisë. Ofruesit e lirë VPN kanë rrjedhje të DNS dhe shumë prej tyre janë të diskutueshëm për mbajtjen e regjistrave të të dhënave. Sidoqoftë, PureVPN nuk mban asnjë regjistër dhe ai ka një protokoll shumë të fortë të shifrimit AES-256, duke e bërë atë shumë të sigurt.

përfundim

Përdoruesit e Amazon FireStick dhe FireTV janë ankuar gjithmonë për disponueshmërinë e përmbajtjes dhe kjo për shkak të kufizimeve gjeo-gjeografike. Së dyti, shumë përdorues përballen me çështje marramendëse ndërsa përpiqen të transmetojnë Amazon FireStick, falë ISP-ve të tyre.

Duke pasur PureVPN për FireStick, përdoruesit do të jenë në gjendje të transmetojnë përmbajtjen e tyre të preferuar duke anashkaluar me lehtësi kufizimin gjeo. Për më tepër, ata do të jenë në gjendje të shijojnë transmetim pa probleme përmes serverëve PureVPN me shpejtësi të lartë dhe të qëndrojnë të sigurt nga ISP duke lëshuar çështje..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map