Si të instaloni Spinz TV – Udhëzues për fillestarët

Update: Depoja e cila përmban Spinz TV, aktualisht është në rënie, kështu që shtesa nuk do të funksionojë me URL-në e dhënë.


Spinz TV është zgjidhja me një ndalesë për të gjitha nevojat tuaja për transmetimin e mediave. Pavarësisht nëse janë sporte, filma, shfaqje televizive ose kanale mediatike, me Spinz TV ju mund t’i merrni të gjitha këto karakteristika dhe më shumë nën një çati. Në këtë post, ne do t’ju tregojmë se si ta instaloni Spinz TV në Kodi dhe të shijoni të gjitha këto karakteristika të mahnitshme. Mos harroni të kontrolloni udhëzuesit më të mirë të magjistarëve tanë kodi.

Farë është SpinzTV?

SpinzTVis një Televizion i Protokollit të Internetit (IPTV) që përdor Protokollin logjik të Internetit (IP) për të transmetuar burime të ndryshme mediatike që përfshijnë shfaqje TV, filma, sporte dhe programe të tjera argëtuese. Kjo konsiderohet e paligjshme në disa gjeografi, prandaj përdorimi i VPN më i mirë për Kodi rekomandohet shumë. Kurdo që të ndjeheni të mërzitur ose nuk keni asgjë për të bërë, me Spinz TV mund të transmetoni media sipas dëshirës suaj dhe të vrisni mërzitjen në çast.

Si të instaloni ndërtimin e Spinz TV në Kodi Krypton Version 17

Më poshtë hapat e përshkruar do t’ju ndihmojnë të shkarkoni Spinz TV në Kodin Krypton Version 17 të fundit:

 1. Shkarkoni dhe filloni Kodi.si të instaloni tv spinz
 2. Shko tek ti Ekran në shtëpi> klikoni në raundin Cilësimet buton >Menaxher i Dosjeve> Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.si të instaloni ndërtimin e spinz tv në versionin 17 kodi krypton
 3. Shkruani lidhjen http://repo.stvmc.net/në kutinë ku tregon ‘Asnje’ >Vendosni emrin e programit ‘Spinz’ ose ndonjë emër tjetër sipas dëshirës suaj dhe klikoni Ne rregull.burim i mediave spinz tv
 4. Kthehuni tek tuajat Ekran në shtëpi duke shtypur “Esc” butonin në tastierën tuaj >Add-ons>klikoni në ikonë në formë kuti në krye.spinz tv kodi addon shfletues
 5. Kliko Instaloni nga skedari zip >SpinzTV > Repository.SpinzTV-0.0.1.zip.skedar zip depo tv spinz
 6. Prisni që instalimi të përfundojë.
 7. zgjedh Instaloni nga depoja >Spinz TV > Shtesa të programit >Magjistar Spinz TV > instaloj.magjistar tv spinz
 8. Shko tek Add-ons> Shtesa të programit >Magjistar Spinz TV > dhe zgjidhni ndër të ndryshme ndërton.ndërtues magjistar tv spinz
 9. instaloj ndonjë prej ndërtimeve që ju pëlqen dhe Shijoni!

Si të instaloni ndërtimin e Spinz TV në Kodi Jarvis Version 16

Instalimi i Spinz TV Build në versionin 16 të Kodi Jarvis është i ngjashëm me rastin e shkarkimit në versionin 17 Krypton, në vend të faktit se ka një ndryshim të vogël në paraqitjen, por një proces i ngjashëm për të vazhduar më tej.

Pasi të keni instaluar magjistarin e Spinz TV, do të hasni në Ndërtesat Spinz TV për Jarvis siç ilustrohet në foton më poshtë:

si të instaloni spinz tv kodi jarvis versionin 16

Si të instaloni shtesa TV Spinz në Kodi Krypton Version 17

Për të shkarkuar shtesën Spinz TV, 6 hapat e parë kur shkarkoni Spinz TV Build do të mbeten të njëjta. Pasi të keni instaluar depon, ndiqni pjesën tjetër të hapave të përshkruar më poshtë:

 1. zgjedh Instaloni nga depoja >Spinz TV > Shtesa të programit >Spinz TV Pro > instaloj.si të instaloni shtesa TV spinz në Kodi Krypton Version 17
 2. Pas klikimit në Spinz TV pro, do të kërkojë një ID e Facebook dhe fjalëkalimi.login Spinz TV pro
 3. Kur klikoni në Lista e rrjedhave mund të shikoni një sërë kanalesh për transmetimin e mediave.

spinz tv pro video

Si të instaloni shtesat Spinz TV në Kodi Jarvis Versioni 16

Instalimi i shtesës Spinz TV në Kodi Jarvis version 16 do të mbetet i njëjtë me rastin e shkarkimit në versionin 17, por mund të vërehet një ndryshim në paraqitjen e softuerit.

Rekomandohet që të instaloni versionin e fundit të Kodi d.m.th Kodi Krypton version 17 në sistemin tuaj për të shmangur problemet dhe gabimet e zakonshme që do të ndodhin.

Spinz TV që nuk funksionon – Si të rregulloni

Shumica e problemeve që mund të shfaqen gjatë instalimit të Spinz TV janë për shkak të versioneve të mëparshme të Kodi. Versioni i ri i Kodi d.m.th. Kodi Krypton version 17 do të rregullojë shumicën e problemeve.

Disa përdorues mund të kenë probleme në shkarkimin e TV Spinz nga depoja. Ky problem mund të zgjidhet duke aktivizuar “burimin e panjohur”. Kjo mund të rregullohet duke u kthyer në ekranin fillestar> Add-ons> Cilësimet > Aktivizo burimin e panjohur.

Si të instaloni Hardnox Build në Kodi Krypton Version 17

Kur shkarkoni shkarkimin Hard Nox në versionin 17 të Kodi Krypton, duhet të ndiqni 8 hapa saktësisht siç u desh për të shkarkuar ndërtimin e Spinz TV (përmendur më lart). Pastaj, gjithçka që duhet të bëni është nga lista e ndërtimeve të ndryshme Krypton, zgjidhni Spinz TV Hard Nox. Kjo duhet të mundësojë Hard Nox në Kodi.

Si të instaloni Hardnox Build në Kodi Krypton Version 17

Magjistari më i mirë i Spinz TV për Kodi

Kur instaloni Spinz TV Wizard në Kodi, do të gjeni listën e ndërtesave të ndryshme për instalim. Për të përmendur disa ndërtime më të mira të Spitz TV, këtu janë zgjedhjet tona kryesore:

 1. Spinz TV Premium Lite
 2. Spinz TV Zili Krypton
 3. Spinz TV Hard Nox

Këto janë ndërtesat më të fuqishme për Kodi dhe si rezultat, ju mund të transmetoni shumëllojshmëri të kanaleve mediatike dhe paketës argëtuese të gjitha nën një çati.

Për ta mbështjellur

Instalimi i Spinz TV do të bëjë një përzierje të përsosur për versionin 17 të Kodi Krypton, ku mund të transmetoni mijëra kanale mediatike, filma dhe argëtim sportiv në një paketë. Janë dhënë një udhëzues për të instaluar Spinz TV në Kodi versionin 16 dhe 17, i cili ndjek hapa të ngjashëm, por me një plan urbanistik tjetër. Spinz TV në Kodi është zgjidhja më e mirë për njerëzit që duan të gjitha shijet e filmave, sporteve dhe shfaqjeve televizive në një lugë.

Lini një koment nëse mendoni të bëni ndonjë pyetje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map