Si të shikoni Game of Thrones Sezoni 8 në Kodi Leia, Krypton dhe Jarvis falas

Sezoni i 8-të i shfaqjes televizive më të popullarizuar në botë; Lojë e froneve është vetëm rreth qoshes dhe hipotezat janë më të larta se kurrë. Tifozët janë duke u bërë të padurueshëm pasi ky është sezoni i fundit i këtij shfaqje të mrekullueshme televizive dhe fati i Westeros dhe shtatë Mbretëritë do të ruhen në të.


Nëse jeni një tifoz i Game of Thrones që pyesin se si të shikoni Game of Thrones në Kodi, atëherë keni arritur në vendin e duhur. Ne kemi mbuluar gjithçka që ju nevojitet në këtë udhëzues në mënyrë që të mos përballeni me ndonjë vështirësi ndërsa përpiqeni të transmetoni këtë shfaqje të mahnitshme.

Sezoni i fundit i Game of thrones do të transmetohet në HBO në 14 Prill dhe këtë sezon do të ketë vetëm gjashtë episode. Sigurohuni që të jeni gati për transmetimin e Game of Thrones Season 8 në internet, sepse nuk keni mundësi të humbni veprimin dhe dramën e këtij sezoni.

Game of Thrones Sezoni 8 Trailer zyrtar nga HBO

burimi: Game of Thrones Official

Si të shikoni Game of Thrones Sezoni 8 në Kodi Leia 18

 1. hapur Kodi > Klikoni në Ikona ingranazhesh per te shkuar ne Cilësimet > Klikoni mbi Menaxher i Dosjeve.
 2. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin > Do të hapet një kuti dialogu > Kliko dhe hyr në këtë URL: http://legionworldtv.com/zips/ > Kliko Ne rregull > Emërtojeni këtë burim si MrFreeworld > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull për të mbyllur kutinë e dialogut.
 3. Shko prapa ne Menyja kryesore > Klikoni mbi Shtesa nga menunë e dorës së majtë > Klikoni në Ikona e kutisë nga këndi i sipërm i majtë.
 4. Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni MrFreeworld > zgjedh mrfreeworld.zip > Prisni njoftimin.
 5. Klikoni mbi Instaloni nga depoja > hapur MR FALAS > Shko tek Shtesa të videos > Shkoni poshtë në listë dhe klikoni në placentë > hit instaloj > Prisni njoftimin.

Kur shfaqet njoftimi, mund të ktheheni në menunë kryesore dhe të hyni në këtë shtesë nga seksioni i shtesave të videos.

si të shikoni lojën e froneve në kodi falas

9 Shtëpitë e Game of Thrones

Si të shikoni GoT 8 në Kodi Krypton Version 17.6

 1. hapur Kodi > Klikoni mbi Cilësimet (Vegël ingranazhi) nga kolona e majtë.
 2. hapur skedar menaxher > Klikoni dy herë në Shto Burimin alternativë > Klikoni aty ku thotë <Asnje> dhe shtypni këtë URL ‘Http://www.lvtvv.com/repo/’ > Kliko
 3. Emërtoni burimin e mediave si ‘Kodil Repo ‘ > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.
 4. Kthehuni në menunë kryesore > Klikoni në shtojons tab > Klikoni në kuti
 5. Klikoni mbi Instaloni nga Zip File alternativë > Klikoni mbi Kodil Repo nga lista > zgjedh kodil-1.3.zip > Prisni njoftimin.
 6. Tani, Klikoni mbi Instaloni nga depoja > Klikoni mbi Depo e Kodilit > Shko tek Shtesa të videos dosje > Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni inkursion > Kliko instaloj > Prisni njoftimin.

Si të shikoni Game of Thrones në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë

 1. Hap Kodin > Shkoni te Sistemet > Klikoni në File Manager > Klikoni dy herë Shto burimin.
 2. Shtypni URL-në http://jesusboxrepo.xyz/repo/ ku thotë: “Asnjë” > Tani shtypni emrin e burimit të mediave “Jukebox” > Pastaj klikoni OK.
 3. Tani kthehuni tek menuja kryesore e Kodit > Klikoni në Sisteme > Pastaj Cilësimet > Add-ons > Instaloni nga skedari zip.
 4. Klikoni në Jesusbox >  Tani gjeni dhe klikoni në depo.jesusboxtv.zip > Prisni që depoja të instalohet.
 5. Instaloni nga depoja > Klikoni në depon e JesusBox > Shtesa të videos > Zanafilla e Rilindur > Instaloni shtesën.
 6. Tani vizitoni menunë kryesore të Kodit > Add-ons > Zanafilla Reborn an Enjoy!

Shtesa më të mira Kodi Game of Thrones

Për të parë sezonin 8 të Game of Thrones në Kodi, ka shtesa të ndryshme kodi përveç Genesis Reborn. Këtu janë listat e shtesave më të mira të Game of Thrones Kodi dhe pjesa tjetër e sezonit 8, përfshirë episodet nga sezonet e mëparshme:

Shtesat më të mira të Kodit Game of Thrones

 1. larfim në masë
 2. Gurzil
 3. marrëveshje
 4. 123Movies
 5. kripërat
 6. feniks
 7. Specto
 8. VideoClub HEVC
 9. Poseidoni
 10. Firefly

Titra Kodi Game of Thrones

Mund të jetë shumë dëshpëruese kur të keni ndjekur të gjithë udhëzuesin hap pas hapi për të instaluar shtesën Kodi Game of Thrones 8. Por në fund kur episodi fillon të transmetojë, nuk ka titra për gjuhën Dothraki.

Ne kemi gjetur një mënyrë ku titrat Kodi Game of Thrones mund të shtohen në një metodë mjaft të lehtë. Ekzistojnë dy metoda të përshkruara d.m.th. me dorë dhe automatikisht.

Titra Kodi Game of Thrones

Metoda 1: Instaloni manualisht Kodet me titra Kodi Game of Thrones

 1. Lëshoni Kodi > Klikoni në Shtesat > Tani klikoni në ikonën “Installer Package” në pjesën e sipërme të majtë> Instaloni nga depoja > Depo e shtesave Kodi > titra > Gjeni dhe klikoni në Subscene.com.si të shikoni lojën e froneve në kodi me titra shqip
 2. Klikoni në Install > Prisni që shtesa të aktivizohet > Tani shkoni tek menuja kryesore e Kodit > Shkoni te Parametrat > Klikoni në Cilësimet e Player.loja e froneve zevendesohet ne kodi
 3. Klikoni në butonin Languages ​​të listuar vertikalisht në anën e majtë të ekranit > Ju mund të ndryshoni gjuhën për titra duke klikuar në opsionin “Gjuhët për të shkarkuar titrat”.si të shtoni titra për të parë lojën e froneve në kodi
 4. Herën tjetër që ju të shihni episodin e Game of Thrones në Kodi, ju do të keni mundësi të shikoni titrat.

Metoda 2: Instaloni automatikisht Kodin Game of Thrones Titra

 1. Lëshoni Kodi > Shko tek shtesat > Klikoni në ikonën Installer Package > Instaloni nga depoja > Shkoni poshtë dhe klikoni në Shërbime > AutoSubs > instaloj.lojë e fronave me titra automatik në kodi
 2. Videoja do të sigurojë subvencionin për episodin Kodi Game of Thrones kur të shihni videon herën tjetër.

Si të Shikoni Game of Thrones në Kodi HD

si të shikojmë lojën e froneve në HD në Kodi

Nëse nuk dëshironi të bëni kompromis për cilësinë, përsëri mund të shikoni Kodi Game of Thrones në HD duke instaluar HEVC VideoClub. Ajo transmeton video në HD dhe gjithashtu me cilësi 3D të cilat mund të jenë në dispozicion në një format të kompresuar.

Pritjet nga Game of Thrones Sezoni 8

Trajneri i Game of Thrones Season 8 ka ngjallur vërtet shumë pyetje dhe komplote. Trailer tregon Jon Snow dhe Daenerys duke marshuar me ushtrinë e tyre së bashku përmes Winterfell dhe Arya Stark dhe Sansa Stark të mahnitur kur shohin dragonjtë që fluturonin mbi kështjellë. Dragons që fluturojnë mbi Winterfell është një gjë e rëndësishme për tu vërejtur sepse asnjë dragua nuk ka fluturuar atje për më shumë se 100 vitet e fundit.

Sam dhe Bran mësuan për të vërtetën e Jon Snow se ai nuk është në të vërtetë një Bastard por trashëgimtari i vërtetë i fronit të hekurt. Nga ana tjetër, Tyrion Lannister, i cili ishte shumë i shqetësuar për lidhjen e Jon Snow dhe Daenerys, gjithashtu u shfaq në trailer duke pasur një shprehje shqetësuese. Ne nuk mund të vlerësojmë atë që ai shqetësohej pasi ai u shfaq vetëm në rimorkio një herë.

Jon Snow dhe Daenerys mund të shihen duke vizituar vende të konsiderueshme të konsiderueshme dhe rimorkio përfundon me kalin e White Walkers që mbërrijnë në kala. Një ndjenjë që jep kjo rimorkio është se të gjithë po përgatiten për një betejë dhe siç duket, është kundër Walkers White.

Ju mund të shikoni Game of Thrones falas në Kodi me udhëzimet e mësipërme të dhëna. Por nëse duhet të qëndroni jashtë problemeve ligjore, ju mund të dëshironi të merrni një Kodi VPN për të luajtur të sigurt.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map