Si të shikoni HotStar Jashtë Indisë në SHBA, Britani të Madhe, Kanada dhe të tjerët

A jeni një dashnor i transmetimit dhe po pyesni veten se ku mund të transmetoni të gjithë filmat e rinj Bollywood dhe Hollywood së bashku me shfaqjet televizive indiane, përmbajtjen Netflix dhe Sportet Live? Mund t’i keni të gjitha në një platformë të vetme d.m.th. HotStar. Ndiqni këtë udhëzues për të parë se si të shikoni HotStar dhe të shijoni përvojën më të mirë të transmetimit. Mos harroni të lexoni shtesat tona përfundimtare të kodit dhe udhëzuesit kodi vpn.


Farë është HotStar?

CTA

HotStar është platforma më e popullarizuar dhe më e madhe indiane për transmetimin në internet VOD. Ajo përmban filma të njohur, shfaqje TV dhe sporte nga e gjithë bota. Një numër i madh i transmetuesve në internet në Indi përdorin HotStar për të transmetuar lojëra IPL, duke shikuar filma dhe shfaqje të tjera televizive indiane. Ka platforma shumë të kufizuara të besueshme dhe me cilësi të lartë argëtuese në dispozicion në ditët e sotme. Kanë kaluar 3 vjet nga fillimi i HotStar dhe deri më tani ka qenë i suksesshëm në tërheqjen e audiencës në internet.

Disa përmbajtje mund të shkarkohen nga faqja HotStar. Për nga përmbajtja e caktuar, nënkuptojmë disa nga përmbajtjet e vjetra që mund të mos jenë më në trend. Një gjë tjetër për të kuptuar është se videot nga HotStar mund të shkarkohen vetëm në pajisjet mobile dhe tablet, jo në ndonjë laptop apo PC..

Ju mund të shikoni filmat tuaj të preferuar sipas kërkesës në HotStar në Indi, SH.B.A. dhe Kanada. Kohët e fundit, ajo ishte në dispozicion në çdo rajon, por tani ajo ka qenë e kufizuar nga gjeografia.

Në cilat vende është HotStar në dispozicion në ?

Siç u tha më herët, HotStar është në dispozicion në Indi, Kanada dhe SH.B.A. Sidoqoftë, nëse jeni duke përdorur një shërbim VPN, mund ta përdorni atë nga kudo në botë, por vetëm duke u lidhur me një server të vendeve të përmendura më lart.

si të shikosh hotstar

Si të Zhbllokoni / Shikoni HotStar Jashtë Indisë me VPN

HotStar është një sit me kufizime gjeo-kufitare dhe përmbajtja e disponueshme në këtë uebfaqe nuk mund të arrihet nga kudo tjetër përveç Indisë, Sh.B.A dhe Kanadasë. Prandaj, nëse po përpiqeni të hyni në Hotstar nga ndonjë rajon tjetër, një shërbim VPN do të kërkohet për të anashkaluar kufizimet.

Një shërbim VPN do t’ju lejojë të lidheni me serverët në rajone të pakufizuara dhe kështu do të fshehë IP tuaj, duke e fabrikuar atë me adresën IP të vendit të lartpërmendur. Përdorimi i një VPN është shumë e lehtë pasi gjithçka që duhet të bëni është thjesht të lidheni me një server të largët dhe më pas shfletoni në internet për të hyrë në çdo gjë që ishte e kufizuar.

Ofruesit VPNCriceOfferWebsite
PureVPN $ 10,95 $ 2.91 muajsh

Ofertë speciale: 73% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Surfshark 11,11 $ 1,99 $ muaj

Oferta speciale: 83% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Cyberghost 12,99 $ 2,75 $ muaj

Zbritje 83%

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
ExpressVPN 12,95 $ 8,32 $ muaj

35% Zbritje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin

Si të shikoni HotStar në SHBA pa VPN

HotStar më parë nuk ishte në dispozicion në asnjë rajon tjetër përveç Indisë, por kohët e fundit ajo ka zgjeruar rajone të saj si SH.B.A. dhe Kanada. Prandaj, përdoruesit që dëshirojnë të hyjnë në HotStar në SH.B.A. mund ta bëjnë këtë lehtësisht pa përdorur ndonjë VPN. HotStar mund të arrihet lehtësisht në SHBA pa VPN thjesht duke shkuar në URL “us.HotStar.com“. Kjo është shtrirja zyrtare e domenit e ofruar nga HotStar për rajonin e SHBA.

Si të shikoni HotStar Jashtë Indisë në PC

Në mënyrë që të shikoni HotStar jashtë Indisë në PC, ndiqni këto hapa:

 1. Hape Aplikimi VPN > hyrje në shërbimin tuaj VPN.
 2. tani Connect në një server të rajonit të Indisë.
 3. hapur shfletuesi juaj > Shtypni këtë URL: https://www.HotStar.com/.
 4. Hyni në llogarinë tuaj të HotStar dhe filloni të shikoni filmat tuaj të preferuar dhe shfaqjet televizive me cilësi HD.

Si të Transmetoni HotStar në iPad dhe iPod

Gjëja më e mirë në lidhje me HotStar është se ajo ka një aplikacion të dedikuar për iOS. Prandaj, përdoruesit e lehtë mund të shikojnë HotStar në iPad dhe iPod.

 1. Hape aplikacioni iTunes dyqan > Kërko për HotStar > Klikoni në Aplikacioni HotStar > Shkarkoni atë.
 2. Pas përfundimit të instalimit, hapur aplikacioni.
 3. hyrje aplikacionin duke përdorur letrat kredenciale tuaj të HotStar > Tani transmetoni gjithçka që dëshironi të shikoni në iPad dhe iPod tuaj.

Shikoni HotStar në Kanada

HotStar së fundmi u bë i arritshëm në Kanada dhe një domain i dedikuar u lëshua për përdoruesit e HotStar në Kanada. Domeni që u lançua për HotStar në Kanada është “https://ca.HotStar.com/”. Asnjë server VPN ose proxy nuk kërkohet për të hyrë në faqen dhe aplikacionin HotStar në Kanada. Thjesht hapni faqen e internetit të sipërpërmendur në shfletuesin tuaj dhe regjistrohuni për shërbimet e HotStar.

Si të shikoni HotStar në Mbretërinë e Bashkuar

Megjithëse HotStar është në dispozicion në SH.B.A. dhe Kanada përveç Indisë, ai ende nuk është zyrtarisht i disponueshëm në Mbretërinë e Bashkuar. Pavarësisht se ka një shërbim të shkëlqyeshëm të transmetimit në internet i krahasueshëm me HotStar si Netflix dhe Hulu të arritshëm në Mbretërinë e Bashkuar, ky është i kufizuar për të transmetuar në këtë rajon. Një nga faktet më mahnitëse për tu mbajtur në vëmendje është se ka një numër të madh nëse Indianët që banojnë në MB. Pra, duke gjykuar nga ky fakt, mund të pyesni veten se sa do të donin të transmetojnë përmbajtjen e tyre amtare dhe jo vetëm kaq, shumë anglezë u pëlqen të shikojnë përmbajtjen e Bollywood-it ashtu si Indianët e duan Hollywood-in.

Ju mund të përdorni vetëm HotStar në Mbretërinë e Bashkuar, duke përdorur një VPN. Për të parë përmbajtjen tuaj të preferuar në HotStar në Mbretërinë e Bashkuar thjesht ndryshoni vendndodhjen tuaj aktuale të IP nga Britania e Madhe në rajonin Indian dhe hyrjen lehtë në HotStar.

cta 3

Prandaj, për të hyrë në HotStar në Mbretërinë e Bashkuar, do të duhet të përdorni një shërbim VPN sepse përmbajtja që përpiqeni të transmetoni pa atë nga IP në Mbretërinë e Bashkuar nuk do të luajë, por përkundrazi do të ndodhë një gabim në riprodhimin. Sidoqoftë, nëse keni një shërbim VPN aktiv dhe jeni i lidhur me një server Indian, do të jeni në gjendje të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar në HotStar. Shërbimi VPN që ju zgjidhni duhet të jetë i besueshëm dhe mjaft i shpejtë për t’ju ndihmuar të transmetoni përmbajtjen pa probleme.

Si të shikoni aplikacionin HotStar në vendet arabe

HotStar është një platformë e shkëlqyer e transmetimit Media që ka një larmi përmbajtjesh të reja dhe trendy. Mjerisht, nuk është në dispozicion në vendet arabe. Vende si Emiratet e Bashkuara Arabe, Dubai, Arabia Saudite, Oman dhe Katar preferojnë të transmetojnë shumë përmbajtje indiane por ato nuk janë në gjendje për shkak të gjeo-kufizimeve të kësaj faqe. Tifozët e HotStar në këto vende mund të shikojnë me lehtësi shfaqjet e TV HotStar, duke përdorur shërbimin e prokurës HotStar ose VPN.

Duke përdorur Proxy ose VPN, ata do të jenë në gjendje të shijojnë transmetimin e drejtpërdrejtë të HotStar dhe shfaqjet TV HotStar (Të cilat janë kaq të shpejtë në të gjithë botën).

Si të shikoni HotStar në Pakistan

Tifozët e shfaqjeve televizive HotStar janë në një numër të madh në vendin fqinj të Indisë, d.m.th. në Pakistan. Populli i Pakistanit pëlqen të shikojë filma në Bollywood dhe shfaqje televizive indiane. Fatkeqësisht, HotStar është i kufizuar në Pakistan dhe mënyra e vetme për të parë transmetim të drejtpërdrejtë të HotStar ose Filma dhe shfaqje televizive është duke anashkaluar kufizimet gjeo-anëtare përmes një Proxy VPN ose HotStar.

Shkarkim HotStar

Aplikimet HotStar janë të disponueshme për platforma të shumta celulare si pajisje Android dhe pajisje me bazë iOS p.sh. iPhone. Për pajisjet Android të telefonave mobil, mund ta shkarkoni lehtësisht përmes Google Play Store dhe gjithashtu mund të shkarkoni skedarët apk të HotStar të disponueshëm në internet. Ndërsa, për pajisjet me bazë në iOS si iPhone dhe iPad, mund ta shkarkoni përmes dyqanit të iTubes App nga pajisja juaj.

Regjistrimi HotStar

Përmbajtja e disponueshme në HotStar është me cilësi të lartë dhe transmeton pa buffer pa u vonuar. Sidoqoftë, gjithçka e shkëlqyeshme ka një çmim dhe kjo është arsyeja pse përdoruesit duhet të abonohen së pari duke zgjedhur një plan pagese. HotStar është vetëm një konkurrent i Netflix dhe Hulu dhe kjo është arsyeja pse përmbajtja që transmeton nuk është falas.

Në cilat vende është në dispozicion HotStar?

HotStar ofron 3 plane pagese të ndryshme për të zgjedhur dhe gjëja më e mirë në lidhje me këto plane pagese është se të gjithë kanë çmime të arsyeshme. Për t’u regjistruar në shërbimin HotStar, ndiqni këto hapa:

 1. Shkoni te “https://www.HotStar.com/subscribe/payment”.
 2. Zgjidhni planin tuaj të dëshiruar të pagesës.
 3. Vendosni detajet tuaja d.m.th. Emri, Adresa e Email dhe Fjalëkalimi.
 4. Vendosni detajet e kartës tuaj të kreditit.
 5. Konfirmoni detajet.
 6. Shijoni të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara në HotStar.

Stream Hot Star Me titra

HotStar nuk ofron titra për çdo video që është në dispozicion në platformën e saj, por disa video tashmë kanë titra për ta. Sidoqoftë, ende mund të kontrolloni titrat duke shkuar te opsionet e videos dhe duke kontrolluar opsionin CC, duke e aktivizuar atë mund të aktivizoni titrat.

Si të shikoni HotStar me Aplikacionin Live Jio TV

Përdoruesit e aplikacionit Jio sim dhe Jio TV Live mund të përdorin lehtësisht transmetimet live të HotStar dhe veçoritë e filmave, por kjo është e kufizuar vetëm në përmbajtjen indiane. Një gjë tjetër, përdoruesit e Jio do të duhet të abonohen në HotStar India përpara se të fillojnë të transmetojnë në HotStar.

VPN Falas për HotStar

Ekzistojnë shumë VPN falas dhe serverë të proxy HotStar të disponueshëm në internet, por ne zakonisht nuk ju rekomandojmë përdoruesve të provojnë këto VPN falas për shkak të prekshmërisë së tyre. Një VPN falas do të ndikojë në transmetimin tuaj pasi serverat VPN falas përdoren nga miliona njerëz në mbarë botën. Prandaj koha më e ulët e përgjigjes për transmetimin që rezulton në shumë buffering. Sidoqoftë, këtu janë disa sugjerime për ju:

 1. ZenMate
 2. Browsec
 3. hola
 4. Hidemyass
 5. Spyoff
 6. Ariu i tunelit
 7. Puthja e sigurisë
 8. ProtonVPN
 9. Speedify
 10. X-VPN

Si të shkarkoni filmat dhe shfaqjet televizive nga HotStar

HotStar India nuk lejon përdoruesit të shkarkojnë filma dhe shfaqje televizive nga platforma e tij. Sidoqoftë, disa përmbajtje që janë të vjetra ose nuk janë më trending mund të shkarkohen nga HotStar. Kur hapni ose kërkoni një video, do të shihni një ikonë të boshtit mbi të. Klikoni mbi të dhe do të keni opsionin e shkarkimit para jush.

Një gjë për të kuptuar këtu është se ju nuk mund të shkarkoni ndonjë video nga HotStar në PC tuaj; mund ta bëni vetëm në pajisjen tuaj celular ose tabletët.

Shikoni shfaqjet / seritë dhe filmat më të fundit në HotStar TV

shikojnë Hotstar jashtë Indisë

HotStar India ofron të gjitha shfaqjet më të fundit televizive, Filma dhe aksione sportive në një platformë të vetme me një çmim shumë të arsyeshëm dhe me cilësi të lartë. Thjesht pajtohuni në HotStar dhe mund të shikoni gjithçka që dëshironi dhe çfarëdo që të jetë e re dhe me tendencë. Ajo ka si përmbajtjen indiane ashtu edhe përmbajtjen perëndimore, si dhe filma nga Bollywood dhe Hollywood.

Si të shikoni HotStar në TV

Ju mund të shikoni HotStar në TV tuaj me një metodë të quajtur sideloading por funksionon vetëm në Android TV. Ndiqni këto hapa për të filluar:

 1. Shkoni te File File Explorer (Instaloni së pari eksploruesin e skedarit ES nëse nuk e keni instaluar tashmë).
 2. hapur Dyqan Lojërash në TV-në tuaj > Kërkoni “Mbështetësi i faqes për Android TV” dhe Instaloni atë.
 3. Shko te Ekrani fillestar > Hapni Aplikimet > Hapni aplikacionin për lëshimin e faqeve të shpejtë.
 4. Klikoni në File File Explorer.
 5. Shkoni në Rrjet > Klikoni në Remote Manager > Ndizeni për të marrë adresën FTP.
 6. Tani nga PC apo laptop, futni adresën FTP në një shfletues në internet > TV dhe kompjuteri juaj tani do të lidhen së bashku.
 7. Tani transferoni File APK nga kompjuteri juaj në TV tuaj.
 8. Pas kësaj, Fikni Ndarjen e Rrjetit > Shkarkime të Hapura.
 9. Klikoni mbi Hotstar nga lista > Kliko instaloj > Gëzojnë duke përdorur HotStar.

Shikoni HotStar Vijay TV

Për të parë serialet e Vijay TV në HotStar, thjesht shkoni në seksionin e kanaleve dhe zgjidhni Vijay TV. Aty do të shihni të gjitha shfaqjet e transmetuara në Vijay TV dhe lehtë mund të zgjidhni prej tyre dhe të transmetoni. Përdorimi i HotStar është kaq i lehtë!

HotStar në Roku

Roku është një pajisje moderne e transmetimit e zhvilluar dhe prodhuar nga Roku Inc. indshtë me të vërtetë një nga pajisjet më të preferuara streaming për përdorimin e shërbimeve si Netflix dhe Hulu sepse përvoja e transmetimit e ofruar nga ajo është e pakapshme. Për të gjithë tifozët e HotStar që pyesin nëse HotStar është i disponueshëm në Roku, duhet të jeni të lumtur që është në dispozicion në dyqanin e kanalit Roku. Thjesht shkoni në dyqanin e kanalit Roku, instaloni kanalin HotStar në pajisjen tuaj Roku dhe shijoni transmetimin.

Vërejtje përfundimtare

Shërbimet e transmetimit si Netflix, Hulu, Amazon dhe HotStar janë ato që duan të ketë çdo argëtim dhe transmetim i lezetshëm. HotStar është një shërbim i mahnitshëm i streaming, ai me siguri jo vetëm që i ka dhënë konkurrencë Netflix, dhe Hulu por ai ka shkuar një hap më tej duke promovuar përmbajtje indiane. Shumëllojshmëria që ajo ka siguruar është sigurisht më e madhe se shërbimet e tjera të transmetimit. Ajo madje ofron edhe transmetim të drejtpërdrejtë të sporteve, që është një gjë e shkëlqyeshme.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map