Si të shikoni IPL 2018 Live streaming falas në Indi, Australi, Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A.

Fjalë si ikonike, magjepsëse, argëtuese nuk janë të mjaftueshme për të shpjeguar këtë ligë ekstravagante të kriketeve; IPL (Premier League Indian). Edicioni i 11-të i ligës më të popullarizuar të kriketeve nisi globalisht dy ditë më parë dhe hyri i këtij turneu është në kulmin e tij tani. Tifozët e IPL në të gjithë botën po kërkojnë mënyra për të parë IPL në shtëpitë dhe zyrat e tyre duke përdorur shtesa kodi.


Sidoqoftë, ne e dimë se çfarë është më e mira për tifozët e Kodi VPN dhe kjo është arsyeja pse kemi përpiluar një udhëzues për t’ju ndihmuar Si të shikoni IPL në Kodi.

paralajmërim!! Ju mund të transmetoni ndeshje IPL në kanalet IPL nga e gjithë bota. Për të hyrë në transmetuesit IPL me kufizime gjeo-kufitare, do t’ju duhet zhbllokoni kanalet IPL me një VPN.
CTA

Lista e kanaleve / transmetuesve të IPL 2018

Vendi / Rajonitransmetuesit
IndiSportet e Yjeve

Hotstar

AfrikaSuper Sport
Shtetet e BashkuaraESPN
Mbretëria e BashkuarSport Sky
KanadëSportsNet
AustraliCricket Gateway
Zelanda e ReSport Sky

Si të shikoni IPL në Kodi krypton version 17.6 ose më të ulët

Ka shumë shtesa për streaming sportive të drejtpërdrejta, por ne kemi zgjedhur shtesën ZEM TV Kodi për ju, pasi siguron një lidhje streaming HD për transmetimin live të IPL. Ndiqni këto hapa për të instaluar TV ZEM për të parë IPL drejtpërdrejt në Kodi.

 1. Hap Kodin > Shko tek menuja kryesore e Kodit > Klikoni në ikonën Cilësimet > hapur Menaxher i Dosjeve > Tani klikoni dy herë mbi Shto Burimin.si të shikosh ipl
 2. Klikoni aty ku thotë ‘Asnje’ > Hyni këtë URL në shiritin e adresës http://kdil.co/repo/ > Tani Klikoni Ne rregull > Emërto atë ‘Kodil Repo ‘  dhe pastaj Kliko Ne rregull > Kontrolloni dyfish të dy URL dhe emër dhe Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.si të shikoni ipl në kodi krypton versionin 17.6 ose më të ulët
 3. Kthehu tek Kodi Menyja kryesore > hapur shtojons menu nga kolona e majtë > Klikoni në Ikonë kuti.si të shikoni ipl në kodi jarvis versionin 16 ose më të lartë
 4. Tani klikoni në instaloj nga zinxhir skedar > Shkoni poshtë dhe klikoni në Kodil Repo > hapur Kodil.zinxhir > Prisni njoftimin.si të shikoni ipl në kodi firestick
 5. Pasi të shfaqet njoftimi, klikoni mbi Instaloni nga depoja > hapur Depo e Kodilit > Mori o Shtesa të videos.Shkarkim Kodi IPL 2018
 6. Shkoni poshtë dhe hapni Zem TV > Kliko instaloj > Prisni për njoftimin e aktivizuar Shtesa.

Si të shikoni IPL 2018 në Hotstar në Sh.B.A.

Aty e keni, tani shtesa është instaluar dhe tani ju lehtë mund të shikoni lojrat tuaja të preferuara IPL live në Kodi.

Si të shikoni IPL në Kodi Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. Nisja Kodi Jarvis V16 > Klikoni mbi sistem.
 2. Shko tek Menaxher i Dosjeve > Tani klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 3. Klikoni aty ku thotë <Asnje> > Shtypni këtë URL http://kdil.co/repo/ > Kliko Done.
 4. Jepni një emër kësaj URL si ‘Kodil Repo ” > Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 5. Shko prapa ne Ekran në shtëpi > Kliko sistem.
 6. hapur Add-ons > Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > hapur Kodil Repo> Klikoni mbi Kodil.zip.
 7. Kthehu tek Ekran në shtëpi.
 8. Shko tek Instalues ​​i shtesave > hapur Kodil Repo > Mori në Shtesa të videos dhe zgjidh Zem TV.
 9. Kliko instaloj.

Si të shikoni IPL në Kodi Firestick

 1. hapur Kodi në zjarr Stick. Nëse nuk e keni instaluar Kodi, atëherë Instaloni Kodi në Fire Stick.
 2. Shko tek Opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.
 3. Pas kësaj, ndiqni hapat që janë përmendur më lart për instalimin e shtesave në Kodi Krypton V17.6.

Shkarkim Kodi IPL 2018

 1. Shkarkoni skedarin Zip > hapur Kodi në pajisjen tuaj > hapur Add-ons menu > Klikoni në Ikonë e Instaluesit të Paketave.
 2. Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > Shfleto dhe hapur shkarkoi skedarin Zip.
 3. Klikoni mbi Instaloni nga depoja > hapur Depo e Kodilit > hapur Shtesa të videos > Klikoni mbi Zem > hit instaloj.

Si të shikoni IPL 2018 në Hotstar në Sh.B.A.

Si të shikoni IPL 2018 në Hotstar në Sh.B.A.

HotStar është një aplikacion indian që lejon përdoruesit të shikojnë ndeshjet e tyre të preferuara IPL por ironi është se është vetëm në dispozicion në Indi. Prandaj, përdoruesit që banojnë jashtë vendit do të duhet të përdorin këtë aplikacion në pajisjet e tyre android dhe Apple duke përdorur një shërbim Kodi VPN.

Përmes shërbimit VPN, përdoruesit do të duhet së pari të zgjedhin një server të rajonit indian dhe më pas të hyjnë në aplikacion. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin përmes Luaj Store dhe iTunes, lehtë mund të shikoni IPL drejtpërdrejt.

Si të shikoni IPL live streaming falas online

Për përdoruesit që banojnë në Afrikë dhe Lindjen e Mesme dhe ata duan të shikojnë veprim të pakufizuar IPL përmes një shërbimi falas, atëherë ata mund të zgjedhin për këto pesë:

 1. Cricingif (në të gjithë botën)
 2. Cricketgateway (në të gjithë botën)
 3. IPL Live 2018
 4. SuperSport (Për përdoruesit në Afrikën e Jugut)
 5. OSN Play (Për përdoruesit në Lindjen e Mesme)
 6. Aplikacioni Smartcric
 7. Willow TV
 8. TV JIO
 9. Vivo IPL
 10. Cricbytes
 11. CricHD
 12. DD Sport
 13. Suvarna Plus

Cric In Gif

Si të shikoni IPL live streaming falas online

Cricingif është një sit lajmesh sportive që siguron azhurnime më të fundit top-nga-ball për ndeshjet e vazhdueshme të kriketit në të gjithë botën. Vizitorët mund të shikojnë pikat kryesore të çdo loje dhe të kontrollojnë lajmet më të fundit nga e gjithë fjala kriket. Një tjetër veçori e shkëlqyeshme për Cricingif është se ajo ka një seksion të dedikuar për përdoruesit që duan të shikojnë IPL T20 live.

Cricket Gateway

portë kriketash për ipl

Aplikacioni celular me portë Cricket lejon përdoruesit të qëndrojnë të azhurnuar me veprimin më të fundit të kriketit. Përdoruesi mund të shikojë të gjitha pikat kryesore të ndeshjeve dhe të shikojë kartën e rezultateve kur dëshiron. Një tipar i shkëlqyeshëm që ka kjo faqe është seksioni Arkivi i tij që lejon përdorimet për të shëtitur disa ngjarje të fundit të kriketeve nga e gjithë bota. Përdoruesit mund të shohin gjithashtu të rejat më të reja dhe ato në trend, në lidhje me ekipet e tyre të preferuar përmes kësaj aplikacioni.

IPL Live 2018

ipl live 2018

IPL Live 2018 është një sit i dedikuar që ofron shërbim online të transmetimit vetëm për IPL. Cilësia e prurjeve që ofron kjo faqe janë të një cilësie të lartë dhe serverët që ka kjo faqe janë pa probleme. Ajo ofron tre servera të ndryshëm për ndeshjet me transmetim dhe siguron detaje në lidhje me shërbimet e tjera të transmetimit.

Super Sport

supersport për ipl

SuperSport është pa dyshim një nga shërbimet më të njohura të transmetimit sportiv në botë. SuperSport e bëri emrin e tij duke transmetuar sporte të drejtpërdrejta në televizion dhe tani ajo ka filluar të përqëndrohet në shërbimin online të transmetimit të kriket live dhe ngjarje të tjera sportive. Përdoruesit mund të shikojnë të gjitha rezultatet dhe oraret e fundit të ndeshjeve të IPL kur ato transmetohen. SuperSport do të transmetojë IPL për Rajoni i Afrikës së Jugut por videot e tyre janë të arritshme nga e gjithë bota.

Luaj OSN

Luaj OSN për ipl

OSN Play ofron transmetime sportive në gjuhën arabe për audiencën e Lindjes së Mesme. Shtë një shërbim me kufizime gjeo-kufitare që mund të zhbllokohet nga vendet e tjera duke përdorur një shërbim me cilësi të mirë VPN. Pjesa më e mirë në lidhje me OSN Play është se aplikacioni i saj për android dhe iOS është gjithashtu në dispozicion në dyqanet përkatëse të platformës. Përdoruesit që kanë abonim të shërbimeve OSN mund të hyjnë në përmbajtjen e tyre të preferuar sportive pa paguar ndonjë tarifë shtesë.

Aplikacioni Smartcric

Aplikacioni Smartcric për ipl

SmartCric është një aplikim i shkëlqyeshëm për të transmetuar ndeshjet e drejtpërdrejta të kriketeve nga e gjithë bota në smartphone. Sidoqoftë, një nga gjërat më të këqija në lidhje me këtë aplikacion të zgjuar për telefonat inteligjentë është që ai nuk është i disponueshëm në Google Play Store. Përdoruesit që dëshirojnë të instalojnë këtë aplikacion duhet të shkarkojnë skedarin e tij apk nga një sit i palëve të treta dhe pastaj ta instalojnë atë. Përveç kësaj, aplikacioni është një i shkëlqyeshëm për tu përdorur pasi ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme miqësore dhe funksionon shkëlqyeshëm.

Willow TV

WillowTV për të transmetuar ipl

Willow TV është një kanal kryesor transmetues sportiv amerikan i dedikuar për transmetim që transmeton live ngjarje të ndryshme kriket dhe pikat kryesore, që ndodhin në të gjithë globin. Me qendër në Kaliforni, ky kanal po transmeton Ligën Premier Premier Indian drejtpërdrejt në internet dhe përdoruesit kanë qasje të lehtë në prurjet.

TV Jio

jiotv për streaming falas ipl

Jio TV u ofron përdoruesve të tij një gamë të gjerë kanalesh nga rajone të ndryshme në të gjithë globin dhe gjuhë të ndryshme gjithashtu. Ajo ofron më shumë se 350 kanale televizive nga të cilat, 50+ janë kanale HD. Aplikimi Jio TV mund të shkarkohet nga Google Play Store dhe Apple App Store për pajisjet përkatëse.

Një nga karakteristikat më të mira që ka kjo aplikacion është që përdoruesit mund të bëjnë pauzë një ndeshje live kur duan të luajnë dhe të luajnë për të vazhduar nga e njëjta pikë. Përdoruesit gjithashtu mund të shikojnë shfaqjet e tyre të preferuara duke zgjedhur përmbajtjen e transmetuar nga 7 ditët e mëparshme. Përdoruesit mund të regjistroheni në shërbimet ekskluzive mobile Jio për sa më pak?.

plani jio për ipl

Vivoipl

Vivo për të transmetuar ipl

Vivo është sponsori zyrtar i Premier League Indian 2018 dhe ai do të transmetojë të gjitha aksionet nga IPL 2018 në faqen e tij të internetit. Përdoruesit do të jenë në gjendje të shikojnë të gjitha ndeshjet e IPL 2018 në faqen e internetit të VivoIPL. Uebfaqja gjithashtu ka një orar të plotë të turneut dhe tregime përfundimtare që mund të shihen lehtësisht.

Cricbytes

shikoni ipl në internet në cricbytes

Cricbytes është në të vërtetë një sit për blogez që boton lajme dhe bloge për të gjitha lajmet dhe rezultatet e tanishme dhe të fundit nga bota e kriketeve. Edhe pse, përdoruesit nuk do të jenë në gjendje ta shikojnë lojën drejtpërdrejt në këtë faqe, por ata mund të qëndrojnë të azhurnuar me kartën e shënimit dhe të gjitha lajmet në internet. Përdoruesit lehtë mund të qëndrojnë të azhurnuar me të gjitha lajmet më të fundit në lidhje me ngjarjet e kriketit dhe lojtarët.

CricHD

shikoni ipl oncrichd.tv

CricHD është një sit i mrekullueshëm i transmetimit që siguron transmetim të drejtpërdrejtë në një klik të vetëm për një larmi sportesh si Football, Cricket, Rugby, American Football, Wrestling, UFC, Boxing, Golf etj. Ai siguron transmetime me cilësi të lartë nga disa prej rrjeteve më të mira të transmetimit si BT Sport, ESPN HD, Euro Sport, PTV Sports, dhe Sky Sports etj. Ky shërbim streaming nuk ka kufizime gjeografike fare, kështu që ju mund të shijoni transmetim falas të sporteve tuaja të preferuara nga kudo, në çdo kohë.

DD Sport

sporte dd për të parë ipl falas

Sportet DD janë në të vërtetë një rrjet telekastrues sportiv indian që përqendrohet në mbulimin e shumicës së ngjarjeve sportive vendase në Indi. Sidoqoftë, do të mbulojë IPL 2018 dhe prurjet e tij do të jenë në dispozicion në internet në seksionin sportiv të uebfaqes “GoHelloTV.in”. Përdoruesit që dëshirojnë të transmetojnë live streaming IPL 2018 mund ta transmetojnë atë përmes DD Sports. Sidoqoftë, çështja shqetësuese në këtë çështje është se mund të jetë një rrjedhë gjeo-e kufizuar dhe kështu mund të duhet të përdorni një shërbim VPN për të hyrë në të.

Suvarna Plus

Star-Suvarna-plus

Suvarna Plus i njohur edhe si Star Suvarna Plus është një kanal argëtimi indian në pronësi të Star Networks. Ajo transmeton filma të fundit dhe të cilësisë së mirë në Bolivi dhe ngjarje sportive ndërkombëtare dhe vendase. IPL është një ligë tërheqëse globale e lavdëruar në botë e kriketëve dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Suvarna Plus. Prandaj, nëse nuk jeni në gjendje ta shikoni atë në shtëpinë tuaj në TV, atëherë lehtë mund ta shikoni drejtpërdrejt përmes transmetimit në internet Suvarna Plus.

Fjalët përfundimtare

Premier League League është një nga ligat më të mëdha të kriketeve jo vetëm të Azisë së Jugut, por edhe të botës. Ka miliona tifozë në të gjithë globin që duan të shikojnë këtë ligë emocionuese të kriketave. Përdoruesit që nuk mund të shikojnë IPL në TV ose janë duke jetuar jashtë vendit kallam lehtë shikojnë IPL në Kodi ose ata gjithashtu mund ta transmetojnë atë live përmes lidhjeve transmetuese të ofruara nga ne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map