Si të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi Live Online Free

Shënim: Lojërat Olimpike Dimërore 2018 kanë përfunduar me Norvegjinë si fituesja më e madhe e medaljeve të arta, ndërsa eventi i radhës i Lojërave Olimpike Dimërore ju pret që të mund të shihni transmetimin live të FIFA në internet dhe gjithashtu të shikoni ceremoninë e hapjes së FIFA-s.


Lojërat Olimpike Dimërore fillojnë në 9 Shkurt 2018 dhe hyra tashmë është në ajër. Sportistët më të mirë nga pothuajse çdo vend i botës do të mblidhen në PyeongChang, Koreja e Jugut për të garuar kundër njëri-tjetrit. Sytë e të gjithë sportistëve do të shënohen në ato medalje të arta, për të cilat do të kishin praktikuar kaq shumë. Shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi live online falas kudo që të jeni, sepse nuk mund t’i humbisni këto tronditëse dhe emocionuese të 16 ditëve të garave intensive.

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 Shtesa Zyrtare Kodi

Ne kemi renditur disa nga Lojërat më të mira Olimpike Dimërore 2018 Kodet Shtesa Zyrtare për ju:

 1. iPlayer WWW
 2. Sportet Tani
 3. Kuti zattoo
 4. Illustrated Sportive
 5. Sportube

Lajmerim i RENDESISHEM! Nëse jeni duke transmetuar Lojërat Olimpike Dimërore 2018 me ndonjë prej shtesave pa e lidhur një VPN, atëherë kini kujdes! Ju jeni duke kompromentuar privatësinë dhe sigurinë tuaj. Kjo është ajo ku a Kodi VPN mbron identitetin tuaj & ju mban të sigurt nga njoftimet për shkeljen e të drejtave të autorit dhe DMCA ndërsa zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar me gjeo.

 CTA

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 Kodi Shtesat Jozyrtare

Këtu janë disa shtesa jozyrtare (palë të treta) si dhe për lehtësinë tuaj:

 1. Motori i rrjedhës
 2. Live Mix
 3. SportsMania
 4. Lak
 5. Shtesa Boom

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë shtesa, atëherë këtë udhëzues më të mirë të shtesave kodi!

Olimpiada Dimërore 2018 Depo e Kodit

Nga të gjitha këto shtesa, ne kemi zgjedhur The Boom Repository për shkak të rrjedhave të tij cilësore dhe shpejtësisë së shpejtë. Ky depo është i aftë për besim dhe funksionon mirë, ndryshe nga disa depo të tjera që vazhdojnë të bien. Rezervimi i bumit është një nga depo më e mirë kodi.

Si të shikojmë Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët

Ju mund të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 Live Online në Kodi Krypton duke ndjekur këto hapa:

 1. Nisja Kodi aplikacion > Klikoni në Ikona ingranazhesh (Icon Settings) i pranishëm në rreshtin e sipërm të majtë.Si të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi Live Online Free
 2. Kur hapet dritarja, Hapni Menaxher i Dosjeve > Nga kolona e majtë, klikoni dy herë mbi Shto Burimin > vullneti i tij do të nxisë një dritare të re.Si të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Klikoni në shiritin e adresës që thotëAsnje’ > Pastaj shkruani këtë URL http://burrtv.tech/boom/repo/ > Kliko Ne rregull > Tani emërtoni këtë burim media ‘Boom Repo ‘> Kliko Ne rregull > Kontrolloni të dy URL dhe emër dhe pastaj klikoni Ne rregull edhe njehere.si të shikoni olimpiadën e dimrit 2018 në kodi jarvis versionin 16 ose më të lartë
 4. Kthehu tek Kodi menyja kryesore > Klikoni në Add-ons pjesa nga menuja > Klikoni në Ikonë në formë kuti paraprakisht në këndin e sipërm të majtë.olimpiada dimërore 2018 kodi addon
 5. Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > hapur Depo e bumit > Klikoni mbi repository.boom-1.5.zip > Prisni njoftimin.depo e kodrave olimpike dimërore 2018
 6. Tani klikoni në instaloj nga depo dhe Hap ‘Boom! depo‘ > hapur video shtojons > Tani do të keni tre mundësi, zgjidhniBOOM!’> Kliko instaloj dhe prisni që shtesa të instalohet.si të shikojmë olimpiadat e dimrit 2018 në kodi firestick
 7. Për të hyrë në këtë shtesë, shkoni te Add-ons seksion > Klikoni Video shtojons > Zgjidhni Bum nga lista dhe transmetoni pa telashe ngjarjen tuaj të preferuar sportive.

si të shtoni olimpiada dimërore 2018 kodi addon

Si të shikojmë Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi Jarvis Version 16 ose më të Lartë

Ju mund të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 Live Online në Kodi Krypton duke ndjekur këto hapa:

 1. hapur Kodi.
 2. Kliko sistem.
 3. Klikoni mbi Menaxher i Dosjeve.
 4. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 5. Klikoni ‘Asnje’ > Shtypni këtë URL http://burrtv.tech/boom/repo/ > Kliko Done.
 6. Emërtoni këtë burim të mediaveBoom Repo ‘> Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 7. Kthehu tek menyja kryesore > Klikoni mbi sistem > Kliko Add-ons.
 8. Kliko Instaloni nga Zip File > Klikoni mbi Depo e bumit > Klikoni mbi repository.boom-1.5.zip > Prisni njoftimin.
 9. zgjedh instaloj nga depo > hapur Boom! depo > Kliko video shtojons > Zgjidh ‘BOOM!’> hit instaloj > pritni njoftimin.

Këshillë Pro: Nëse përballeni me Gjeo-Kufizimin në transmetimin live, përdorni një VPN te Zhbllokoni Addons për të transmetuar pa asnjë sherr.

CTA

Si të shikojmë Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Fire Stick

PyeongChang, Lojërat Olimpike Dimërore të Koresë së Jugut gjithashtu mund të transmetohen në Fire Stick. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të instaloni së pari Kodi dhe më pas shtesa The Boom. Instaloni Kodi në Fire Stick duke përdorur udhëzuesin tonë.

Pasi të instalohet Kodi, Open Opsionet e zhvilluesit > Ndez Debutimi dhe aplikacionet ADB nga burimet e panjohura.

Tani Hapni Kodin dhe ndiqni hapat e përmendur më lart për instalimin e kësaj shtese Kodi Krypton. Procedura është krejtësisht e ngjashme.

Lojtarët / kanalet zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore 2018

Transmetuesit zyrtarë televizivë për Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., Kanada, Evropë dhe Australi janë:

 1. Kanada: CBC / Radio-Canada Bell Media Rogers Media
 2. Evropa: Zbulimi i Komunikimeve Eurosport
 3. MB: BBC Eurosport
 4. Shtetet e Bashkuara: NBCUniversal

Sidoqoftë, këtu janë disa nga transmetuesit në internet të Lojërave Olimpike Dimërore 2018:

 1. IPlayer i BBC (UK)
 2. Kanali 7 (Australi)
 3. CBC (Kanada)
 4. ARD (Gjermani)
 5. ZDF (Gjermani)
 6. RTVE (Spanjë)
 7. Sportet e Yjeve (Indi)
 8. NBC Sports (USA)
 9. Sport BeIN (Lindja e Mesme)
 10. Sky Sports (Zelanda e Re)

Shënim: Nëse jeni të vendosur jashtë MB, SH.B.A., Kanada, Evropë dhe Australi për të Transmetuar në Kanalet e përmendura më lart, Përdorni një VPN të anashkalojë kufizimin e Gjeo & Rrjedhin me serverë të dedikuar për transmetim

Lojërat për të kërkuar në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Lojërat Olimpike Dimërore me siguri do të mbushen me shumë ngjarje emocionuese sportive dhe rivalitete. Kur flasim për Lojërat Olimpike Dimërore, si mund të harrojmë dy nga lojërat më emocionuese të Lojërave Olimpike Dimërore, Hokej mbi akull dhe Ski Alpine? Megjithatë, katër lojëra të reja janë shtuar gjithashtu në Lojërat Olimpike Dimërore të këtij viti:

 1. Dyfishtë të dyfishtë të përziera
 2. Fillimi në masë i patinazhit të shpejtësisë
 3. Ngjarje ekipi i kombeve të skive alpine
 4. Ajër i madh në dëborë

Kjo është një arsye tjetër që Lojërat Olimpike Dimërore të këtij viti të jenë të veçanta.

Ku do të mbahen Lojërat e ardhshme të dimrit?

Lojërat e tjera Olimpike Dimërore do të mbahen në vitin 2022 në Kinë. Do të jetë ngjarja e tretë Olimpiada që do të pritet në Azinë Lindore pas Lojërave Olimpike Dimërore Pyeongchang 2018 dhe Olimpiadave Verore të Tokios 2020.

Programi i Lojërave Olimpike Dimërore 2018

Të ngazëllyer për Lojërat Olimpike Dimërore? Klikoni këtu për të parë orarin.

Sigurohuni që të mos humbni një lojë të vetme, të qëndroni të azhurnuar dhe të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 drejtpërdrejt në Kodi.

Fjalët përfundimtare

Lojërat dimërore janë këtu dhe këtë vit është më i madh se më parë. Gjëja më e mirë për lojërat dimërore të këtij viti është që numri i lojrave është rritur dhe të gjithë e dini se çfarë do të thotë; sa më shumë lojëra, aq më e madhe është argëtimi!

Streaming XXIII Olympic në Kodi është diçka që do të jetë argëtuese për të gjitha geekset sportive që transmetojnë. Kjo është arsyeja pse ne kemi dhënë një pasqyrë të hollësishme për të gjithë ju. Shpresojmë që tani Olimpiada të transmetohet drejtpërdrejt në XBMC nuk do të jetë problem për çdo përdorues. Edhe nëse lind ndonjë çështje, na tregoni në komente dhe ne do t’ju kthehemi. Ne kemi siguruar një udhëzues për ju se si të shikoni Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Kodi.

Sidoqoftë, nëse po planifikoni të përdorni shtesat jozyrtare, atëherë përdorni një shërbim të mirë Kodi VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe për të hyrë në rrjedhat gjeo-të kufizuara. Ji zgjuar, rri i sigurt!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map