Si të shikoni NHL 2018-2019 Jetoni në internet pa kabllo

Sezoni 2018-2019 i NHL filloi në 3 tetor 2018. Liga filloi me 31 ekipe që po luajnë ndeshjet e tyre në 31 arena të ndryshme. Kampionati do të përfundojë në 6 Prill 2019. Sapo filloi ngjarja tifozët e NHL filluan të kërkojnë mundësi të shumta për të parë lojëra NHL në internet. Ky udhëzues përfshin mënyrën e shikimit të NHL live në internet.


Në këtë udhëzues, ne gjithashtu ofrojmë një tutorial se si të shikoni NHL në Kodi. Ne kemi renditur një udhëzues zyrtar të shtesave së bashku me një udhëzues për shtesat e palëve të treta.

Si të shikojmë NHL.TV në Kodi Krypton Version 17.6 ose Kodi Leia

Nëse nuk dëshironi të uleni nga cilësia e ulët ose ndërprerjet e tjera, atëherë më mirë instaloni një shtesë zyrtare NHL Kodi që përmban ndeshje live NHL. Ekzistojnë dy shtesa të ngjashme zyrtare Kodi, d.m.th. NHL.TV dhe NHL Game Center. Tarifat e pajtimit për NHL.TV janë US $ 19,99 / muaj ose 119,99 $ në vit.

Këtu kemi diskutuar se si të instaloni NHL.TV në Kodi:

 1. Hapni Kodi në pajisjen tuaj.
 2. Klikoni në skedën e Shtesave nga menuja kryesore.
 3. Klikoni në ikonën e kutisë nga këndi i sipërm i majtë.
 4. Tani klikoni në opsionin Install from Repository.
 5. Hapni Repozionin e Shtesave Kodi.
 6. Shkoni poshtë në listë dhe klikoni në NHL TV
 7. Klikoni Install dhe prisni për njoftimin e aktivizuar Shtesë.
 8. Pasi të shfaqet njoftimi, mund të hyni në shtesën nga menuja e Shtesave.

Si të shikoni NHL në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë (Shtesa jozyrtare)

 1. hapur Kodi Jarvis > Klikoni mbi sistem > Pastaj shkoni tek Menaxher i Dosjeve > Këtu ju shihni Shto Burimin opsion, klikoni dy herë mbi të.
 2. Kliko ‘Asnje’ kur shfaqet kutia e dialogut > lloj URL e depozitave http://mullafabz.net.rw/Repository/ > Kliko Done > Shkruani emrin e depozitës ‘Mullafabz’ > Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 3. Tani po kthehemi tek Menyja kryesore e Kodit > zgjedh Menyja e sistemit përsëri > Pastaj klikoni në Add-ons > Instaloni nga Zip File > Mullafabz > Repository.Rising.Tides.zip > Instaloni nga depoja > Rritja e depozitimit të valëve > Shtesa të videos > Rritja e valës > Kliko instaloj.
 4. hapur Rritja e valës Shtesa Kodi > Shko tek Kanalet sportive > Gjej Rrjeti NHL HD ose NBCSN për të parë ndeshjet live.

ICANUCK Kodi (Rrjedhat e ICANUCK NHL)

ICANUCK ishte një depo e vjetër NHL e cila u gjet në depo Fusion. Meqenëse pati një goditje kundër TVAddons, shumë depo të tjera ranë me të, dhe ICANUCK NHL Streams ishte gjithashtu ai.

NHL.TV tani është bërë një shtesë zyrtare që mund të gjendet në depon e Shtesës Kodi. Nuk ka nevojë për të instaluar depo ICANUCK e cila nuk ekziston më. Ekziston një proces i thjeshtë instalimi për NHL.TV të përmendur më lart.

Si të shikoni NHL pa kabllo

Shikimi i ngjarjeve sportive live në internet nuk është më çështje për shkak të shërbimeve të mahnitshme të transmetimit në internet në dispozicion në ditët e sotme. Ka disa nga shërbimet më të mira të transmetimit për të zgjedhur për të parë drejtpërdrejt NHL:

 1. Sling TV
 2. TV Fubo
 3. ESPN+

Si të shikoni NHL në Sling TV

how-to-watch-NHL-games-on-hobe-TV

Sling TV është një nga shërbimet më të mira të transmetimit në internet i pranishëm tani në SHBA. Të ndara në pako të ndryshme, secila paketë që ofron ka kanale të ndryshme. Pjesa më e mirë në lidhje me transmetimin NHL në internet me Sling TV është që ju të mund të përdorni të dy transmetuesit; NBC dhe Fox Sports.

Sidoqoftë, një gjë për tu mbajtur në mend është se Sling TV së bashku me transmetuesit e përmendur më parë janë rrjete rajonale dhe ato nuk do të jenë të arritshme jashtë SH.B.A. Shërbimi TV Sling është gjeo-kufizuar dhe ju mund të përdorni atë nga kudo tjetër, sesa SHBA është me ndihmën e një shërbimi VPN.

merrni vpn cta

Shikoni Lojërat NHL në Fubo TV

si-të-Wach-NHL-online-on-Fubo-TV

Nëse jeni banor evropian dhe doni të transmetoni NHL live online, atëherë alternativa më e mirë për ju është ta transmetoni atë me Fubo TV. Në të vërtetë, është një shërbim amerikan në internet i transmetimit, por prurjet e tij nuk janë të kufizuara vetëm në SH.B.A. dhe mund të arrihen në Evropë.

Fubo TV ka paketa me shumë çmime të arsyeshme dhe një numër të madh kanalesh për të transmetuar veprim direkt në transmetim. Ju mund të shikoni veprim të drejtpërdrejtë NHL në kanalin sportiv BeIN i cili pret transmetime nga transmetuesi zyrtar NHL; NBC Sports.

Transmetoni NHL në internet në ESPN

Shikojnë-NHL-on-ESPN

ESPN është me të vërtetë një nga zgjidhjet më të mira për transmetimin e ngjarjeve sportive live për shkak të shërbimit të tij cilësor të transmetimit, si dhe transmetimit HD. Tifozët e NHL mund të regjistroheni në shërbimin e transmetimit në internet ESPN dhe të shikojnë çdo lojë live dhe ata gjithashtu mund të qëndrojnë të azhurnuar me azhurnimet dhe rezultatet më të fundit të lajmeve përmes faqes elektronike.

Sidoqoftë, ESPN siguron prurje për NHL përmes ESPN + e cila është e disponueshme vetëm në SH.B.A. Për të hyrë në ESPN + jashtë SH.B.A. në Kanada, Britani të Madhe, Australi për të transmetuar NHL; do t’ju duhet një VPN. Merrni një VPN dhe lidheni me një server të SH.B.A.-së dhe shijoni rrjedhën NHL pa ndalje në ESPN.

merrni vpn cta

Transmetoni Lojërat NHL Rajonale dhe Jashtë Tregut?

Jashtë lojërave të tregut është një term i përdorur zakonisht në industrinë e transmetimit të mediave që do të thotë të siguroni vjedhje të ligave vendase ose ligave kombëtare që kanë pjesëmarrës rajonalë në rajone të tjera në të gjithë globin, ku transmetuesit zyrtarë nuk transmetojnë përmbajtjen e tyre ose që nuk janë segmentet e tyre të përqendruar të tregut.

Të tilla nga lojërat e tregut u ndaluan kohët e fundit nga NHL dhe MLB sepse po dëmtonin besueshmërinë dhe pjesën e tregut të transmetuesve rajonalë / lokalë. Transmetimet e këtyre ngjarjeve kanë qenë të kufizuara gjeografike dhe madje edhe shërbimet online të transmetimit janë këshilluar të kufizojnë qasjen në rrjedhat e tyre nga rajone të paautorizuara.

Një gjë që mund të bëni për të transmetuar drejtpërdrejt këto ngjarje nga rajone të kufizuara është që ju të mund të përdorni platforma të ndryshme në internet si

 1. DIRECTV Tani
 2. TV live Hulu
 3. PlayStation Vue
 4. YouTube TV

Këto shërbime ofrojnë një numër kanalesh sportive për përdoruesit dhe transmetimet e tyre mund të arrihen lehtësisht me ndihmën e një shërbimi VPN. Ju mund të lidheni me një server amerikan duke përdorur një VPN dhe do të keni mundësinë e përdorimit të transmetimeve të ngjarjeve live.merrni vpn cta

Si të anashkaloni ndërprerjen e NHL.tv

Ju mund të hyni në ndërprerjen e NHL duke anashkaluar kufizimet gjeografike me ndihmën e një VPN. Një pyet IP-në tuaj dhe ndryshon adresën tuaj IP aktuale në adresën IP të serverit VPN me të cilin jeni lidhur.

Prandaj, nëse dëshironi të anashkaloni ndërprerjen e NHL.Tv dhe ta shikoni atë live, atëherë merrni një VPN, lidheni me një server të SH.B.A.-së dhe filloni të përdorni qasje të drejtpërdrejta nga çdo rajon i botës pa u përballur me ndonjë bllokadë.

Duke e mbështetur gjithçka

Me vetëm një ditë të mbetur në fillimin e Lidhjes së Hokejve Kombëtare, ne kemi ofruar metoda të ndryshme për të parë ndeshjet NHL në internet. Ekziston një metodë zyrtare me shtesa zyrtare dhe ekziston një metodë jozyrtare me shtesa të palëve të treta. Një tarifë abonimi prej US $ 19,99 / muaj vlen për shtesën zyrtare të Kodit, ndërsa asnjë tarifë abonimi nuk aplikohet për shtesa të palëve të treta.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map