Si të shikoni sporte të drejtpërdrejta në Kodi në vitin 2019 falas në të gjithë globin

si të shikosh sporte në kodi


Si të shikoni sporte të drejtpërdrejta në Kodi në vitin 2019 falas në të gjithë globin

Në pamundësi për të gjetur ndonjë transmetim të drejtpërdrejtë për lojërat tuaja të preferuara ose dëshironi të transmetoni sportet tuaja të preferuara drejtpërdrejt me definicion të lartë?

Provoni të transmetoni të gjitha sportet dhe ngjarjet tuaja të preferuara me Kodi dhe të shijoni aksionin më të mirë sportiv Kodi. Kënaquni me rrjedhat e larmishme të sporteve me shtesat më të mira sportive Kodi në pajisjet tuaja dhe sistemin operativ.

Shfletoni në bibliotekën sportive Kodi dhe instaloni një koleksion të shtesave sportive dhe zyrtare Kodi.

Para se të ecim përpara, këtë vit ka qenë i mbushur me disa ngjarje sportive prapa-për-mbrapa dhe nuk mund të përballoni të mungoni një beqar prej tyre, me kusht që të jeni një dashnor sportiv. Këtu është një listë e të gjitha ngjarjeve që mund të transmetoni në Kodi:

Lexoni më shumë: Si të shikoni NFL në Kodi Live Online

Ngjarje të mëdha sportive për të transmetuar në Kodi në vitin 2019

Ngjarje Sportive në GushtNgjarjet Sportive në Shtator
Kampionatet EvropianeFormula 1 – Grand Prix italiane
NFL – Lidhja Kombëtare e FutbollitFutbolli – UEFA League Nations League
Futbolli – 2018-2019 Sezoni i Ligës PremierGolf – Kampionati Evian
Liga e Rugby – Finalja e Kupës së SfidaveCricket – Dita e Finalit të Shpërthimit T20
Formula 1 – Grand Prix e BelgjikësBoksi – Luftimi i titujve në peshë të rëndë në botë WBA, IBF dhe WBO
Tenis – US Open
Ngjarjet Sportive në TetorNgjarjet Sportive në Nëntor
Formula 1 – Grand Prix japonezeTenis – Përfundimi i Kupës Fed
Cricket – Sri Lanka kundër Anglisë, T20Tenis – Finale ATP
UFC – Conor McGregor vs Khabib NurmagomedovSnooker – Kampionati në Mbretërinë e Bashkuar

Kodi Sport – Zgjidhja për Stredo Streamer Sport

Kodi për sport është një ndalesë për plotësimin e të gjitha nevojave dhe preferencave tuaja të preferuara sportive sepse ka shtesat më të mira sportive Kodi për të zgjedhur. Disa nga shtesat Kodi janë specifike për kategorinë ndërsa të tjerët janë shtesa të gjithanshme duke siguruar larmi të madhe të rrjedhave sportive.

Duke përdorur sportet Kodi, nuk do të keni nevojë të vizitoni ndonjë faqe tjetër në internet dhe as nuk do të keni nevojë të kërkoni për lidhje pune që funksionojnë.

Si të transmetoni drejtpërdrejt sportet në Kodi në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., Kanada ose Kudo tjetër në botë?

Si të transmetoni drejtpërdrejt sportet në Kodi në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., Kanada apo Kudo tjetër në botë?

Një pjesë e madhe e audiencës përdor lidhje dhe shërbime në internet për të transmetuar ngjarje të mëdha sportive si Kupa Botërore FIFA, UFC, dhe Wimbledon etj. sepse mbulimi i transmetimit i këtyre ngjarjeve ose nuk është i disponueshëm në rajonin e tyre ose ata nuk janë në gjendje të hyjnë në veprimin drejtpërdrejt për shkak të lëvizjes ose të zënë.

Këtu hyn Kodi, duke i lejuar njerëzit të transmetojnë ngjarjet e tyre të preferuara live në pajisjet e mundshme të përdoruesve.

nordvpn netflixMezi presim të shikoni ekipin tuaj të preferuar të luajë? Një fjalë e Kujdes njerëzit në vende si Kanada, Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA monitorohen vazhdimisht. Ata që janë kapur sporte në mënyrë të paligjshme, gjobiten. Dhe lufta në transmetim falas pa leje nuk po tregon shenja ndalese. Këtu hyn një Kod VPN mbroni identitetin e përdoruesit dhe Unblock transmetimi i kufizuar gjeo-sportiv. merrni kodi vpn cta

Njerëzit ulur në zyra ose udhëtojnë mund të shikojnë me lehtësi veprimin e drejtpërdrejtë duke përdorur Kodi në pajisjet e tyre mobile si telefonat e mençur, tabletët, laptopët. Shikoni sporte të drejtpërdrejta në Mbretërinë e Bashkuar, SHBA, dhe Kanada ose kudo tjetër në botë duke instaluar Kodi dhe aplikacionet më të mira sportive në Kodi.

Një arsye tjetër pse përdoruesit preferojnë të përdorin sportet Kodi është për shkak të lehtësisë së tij të përdorimit, duke i lejuar përdoruesit të transmetojnë gjithçka që dëshirojnë, thjesht duke ekzekutuar aplikacionin, duke hapur shtesën dhe duke drejtuar prurjet e çfarëdo që dëshirojnë..

Në ditët e sotme, shumë geeksa argëtues dhe sportivë preferojnë transmetimin në internet sesa të ulen para TV e tyre sepse transmetimi në internet është më i përshtatshëm sesa të shikosh TV.

Kodi ka shtesat më të mira të Kodi për sportet live që mund të përdoren për të parë të gjitha garat kryesore sportive në të gjithë botën. Kohët e fundit, një numër i madh i njerëzve nga e gjithë bota transmetuan FIFA World Cup live në Kodi dhe në mënyrë të ngjashme, një numër i madh i njerëzve transmetojnë live UFC në Kodi.

Arsyeja prapa një fluksi kaq të jashtëzakonshëm të audiencës drejt Kodi është i pandërprerë dhe transmetim pa tel përvojë që nuk mund të ofrohet nga askush tjetër përveç Kodi.

Sidoqoftë, një gjë për të kuptuar ndërsa përpiqeni të transmetoni me Kodi ose ndonjë shërbim tjetër streaming është se jo çdo rrjedhë është në dispozicion globalisht. Disa rrjedhje kanë gjeo-kufizime që nuk mund të anashkalohen pa VPN. Disa njerëz përpiqen të hyjnë në rrymat gjeo-të kufizuara duke përdorur serverë proxy dhe VPN falas, gjë që nuk është një opsion i shkëlqyeshëm.

Para së gjithash, do të duhet të përballeni me shumë ndërprerje për shkak të këtyre serverëve me prokurë dhe shërbimeve VPN falas. Së dyti, shpejtësia që këto shërbime ofrojnë nuk ia vlen të lidhen, sepse ato prishin tërë argëtimin e transmetimit.

Mbi të gjitha, prej saj, çështja më e rëndësishme është privatësia dhe siguria në internet, me të cilat këto shërbime nuk mund t’u besohen.

Një shërbim cilësor VPN ofron kriptim të shkallës ushtarake, duke ju bërë anonimë në internet dhe duke ju lejuar të anashkaloni të gjitha kufizimet. Një gjë tjetër e shkëlqyeshme për shërbimet VPN me cilësi të lartë është se ato ju ofrojnë shpejtësi pa tela streaming, duke ju lejuar të transmetoni përmbajtjen tuaj të preferuar pa ndonjë telashe dhe ndërprerje. Megjithëse, këto shërbime me cilësi të lartë VPN kanë disa tarifa të pajtimit, një gjë për tu pranuar është se tarifat janë mjaft të arsyeshme.

10 shtesat më të mira në Stream Live Sports

Ka qindra shtesë të Kodi në dispozicion në internet që mund të përdoren për të transmetuar Sport live në Kodi. Nga këto qindra shtesa sportive Kodi, shumica e shtesave janë jozyrtare ndërsa pakica do të jetë ato janë zyrtare të shtesave Kodi.

Për shkak të kësaj, shtesat zyrtare janë të kufizuara dhe funksionojnë në mënyrë të shkëlqyeshme, ato nuk mbyllen ditë pas dite dhe ato ofrojnë prurje me cilësi të lartë sa herë që ju dëshironi. Sidoqoftë, shtesat jozyrtare të Kodit vazhdojnë të dalin çdo ditë dhe ashtu, ata vazhdojnë të mbyllen çdo ditë. Një çështje tjetër me shtesat e palës së tretë është se ka vetëm disa prej tyre mjaftueshëm të besueshme për transmetim.

Përkundër gjithë kësaj, arsyeja që shumë përdorues të Kodit zgjedhin shtesa të palëve të treta është sepse ato janë falas dhe përdoruesit nuk kanë nevojë për një shtesë shtesë për çdo ngjarje sportive, ndryshe nga shtesat zyrtare të Kodi, të cilat nuk janë aq të larmishme në duke treguar transmetime për ngjarje të shumta sportive.

Këtu janë disa nga zgjedhjet më të mira të shtesave Kodi që kemi për ju: zyrtare dhe jozyrtare.

Shtesa zyrtare të Kodit për Sport live në Kodi

 1. MLB.TVkodi sportive në mlb

Baseball mund të mos jetë lojë popullore në krahasim me futbollin, por gjithsesi ka miliona tifozë në të gjithë globin. Jo shumë rrjete të transmetimit televiziv mbulojnë MLB dhe kështu shumica e tifozëve të bejsbollit vendosin të transmetojnë MLB live online. Fatmirësisht, të gjithë tifozët e MLB të cilët dëshirojnë të transmetojnë lojërat e bejsbollit në internet mund të shikojnë të gjitha lojrat MLB drejtpërdrejt në Kodi përmes shtesës zyrtare të përkushtuar MLB.TV Kodi. Kjo shtesë e Kodit siguron transmetime të drejtpërdrejta me cilësi të lartë për tërë sezonin, në mënyrë që të mund të qëndroni të argëtuar në lëvizje.

 1. Tuff.TVtufftv për sporte në kodi

Tuff.TV është një shtesë e shumëfishtë sportive dhe biseda të lidhura me sportin, që mbajnë kategori sportive si Combat sport, Motorsports, Soccer etj. Dhe disa shfaqje bisedash në lidhje me automobilitetin dhe stilin e jetës, si dhe. Një gjë më shumë rreth kësaj shtese Kodi është se ai përqendrohet në demografinë mashkullore sesa në një audiencë të përgjithshme demografike. Shtë një shtesë e shkëlqyer Kodi për përdoruesit meshkuj që dëshirojnë të kenë një paketë të plotë në Kodi e tyre.

 1. Sportet Tanisport shtesë tani sportive shtesë sportive

Sportsnet Now është një rrjet kanadez i transmetimit që përqendrohet në të gjitha ngjarjet kryesore sportive dhe siguron transmetim me cilësi HD. Sportsnet Tani ka shtesën e vet zyrtare Kodi që ka programe premium për tifozët e rrjedhës sportive. Një gjë që duhet të dini para se të zgjidhni Sportsnet Tani është se është një rrjet kanadez i transmetimit dhe prurjet e tyre janë të kufizuara gjeo-tokësore. Kjo do të thotë që avujt e siguruar nga Sportnet Tani nuk mund të arrihen në Azi, përveç nëse përdorni një VPN.

 1. Sportschausportschau për të parë sportet në firestick

Për të gjithë tifozët e sportit që jetojnë në Gjermani dhe dëshirojnë të transmetojnë përmbajtje sportive nga Deutschland mund të hyjnë në rrjedhat e të gjitha ngjarjeve sportive drejtpërdrejt në Kodi përmes faqes zyrtare të Sportschau. Sportschau është një revistë gjermane sportive që mbulon sporte të mëdha nga e gjithë bota në gjuhën kombëtare.Sportschau ka shtesën e vet zyrtare Kodi të pranishëm në depon zyrtare të Kodit shtesë që mund të arrihet nga përdoruesit gjermanë për të parë porte në komentin e gjuhës gjermane . Si çdo shtesë tjetër rajonale, Sportschau është gjeo-kufizuar dhe nuk mund të arrihet jashtë Gjermanisë. Për të hyrë në transmetimin e saj jashtë Gjermanisë, përdoruesit duhet të regjistrohen në një shërbim VPN.

 1. gazetashitëssporte me lajme në firestick

Newsy është një platformë lajmesh që krijon dhe ndan lajme në video të shkurtra që lidhen me të gjitha lajmet që rrëzohen dhe azhurnimet nga e gjithë bota. Kategoritë e lajmeve të prodhuara nga Newsy janë Sporti, Politika, Shkenca dhe Teknologjia, Shëndetësia, industria e argëtimit dhe biznesi. Newsy pretendon të nxjerrë në pah lajme të ndryshme nga e gjithë bota me këndvështrim të qartë neutral dhe pa ndonjë perspektivë të njëanshme.

Kodi NewsKeni dëgjuar ndonjëherë për Kodin masa energjike? Po, ato janë të vërteta & duke bllokuar miliona nga shikimi sporte falas. Një Kodi VPN është zgjidhja juaj më e mirë për të mbrojtur veten nga Njoftimet DMCA, çështjet e të drejtave të autorit & zhbllokim të shtesave të ndryshme si Pure Sports, SportsDevil ose Halow Live TV. Një VPN do të mbajë identitetin tuaj & intimiteti i sigurt në çdo kohë.zhbllokoni shtesat cta

Shtesa jozyrtare të Kodit për Sports Live

 1. Qendra Sportive Netstreamnetstreams për kodi sport

Ndërsa kërkoni për shtesa që ofrojnë prurje falas për një larmi sportesh, vështirë se do të gjeni disa. Netstreams Sports Hub është një shtesë shtesë e mahnitshme sportive Kodi që ka një shumëllojshmëri të rrjedhave sportive në dispozicion çdo herë. Jo shumë shtesa jozyrtare të Kodit janë si Netstream Sports Hub që mund të mbulojnë një sërë kategorish sportive. Përdoruesit mund të shikojnë me lehtësi ndeshjet e sporteve të tyre të preferuara drejtpërdrejt në Kodi dhe të shijojnë transmetim pa probleme.

 1. SportsDevilSportsDevil

Padiskutim një nga më të mirët dhe në mënyrë të vazhdueshme duke ofruar shtesë Kodi që nuk i ka lënë asnjëherë përdoruesit. Isshtë ndër shtesat më të mira sportive Kodi që përdoruesit mund të zgjedhin, sepse rrjedhat e ofruara prej tij janë gjithmonë më të mira dhe pjesa më e mirë është që mbulon të gjitha ngjarjet kryesore sportive. SportsDevil ka fituar një reputacion të madh në komunitetin Kodi për shkak të cilësisë së tij dhe shumë përdorues të Kodi mbështeten në të për nevojat e tyre sportive të transmetimit.

 1. Sport i pastërPure-Sports-Kodi-Addon

Pure Sports është rritur jashtëzakonisht shumë si një shtesë e shkëlqyer Kodi për sportet dhe ka fituar vendin e saj në mesin e shtesave më të mira Kodi në asnjë kohë. Pure Sports ka disa transmetime me cilësi të lartë të të gjitha ndeshjeve që transmetohen drejtpërdrejt nga e gjithë bota. Pure Sports ka një ndërfaqe shumë të thjeshtë për t’u përdorur dhe shpresojmë që shtesa Pure Sports Kodi të mos ju lejojë.

 1. Halow TV liveKodet sportive të drejtpërdrejta

Halow TV është një shtesë e shkëlqyer për të pasur nëse dëshironi mijëra kanale brenda pëllëmbës së dorës. Gjëja më e madhe në lidhje me shtesën Halow Live TV Kodi është se siguron kanale live premium dhe transmetime të drejtpërdrejta të ngjarjeve sportive PPV. Shtë një nga disa ngjarje që sigurojnë mbulimin e ngjarjeve PPV; përndryshe, ju mund të mos jeni në gjendje të gjeni ndonjë shtesë të besueshme me cilësi të lartë Kodi që ka këto karakteristika. Halow TV Live funksionon shkëlqyeshëm dhe ka prurje cilësore të shpejtësisë.

 1. Sport Supremacionalshtesa sportive epërsi për kodi

Supremacy Sports është një prej shtesave më të famshme Kodi që ka qenë rreth e rrotull tani për ca kohë. Supremacy Sports është një shtesë për sportet Kodi duke u përqëndruar në sigurimin e prurjeve më të mira për përdoruesit e saj, në mënyrë që ata të shijojnë lojërat e tyre të preferuara drejtpërdrejt. Lidhjet e transmetimit të siguruara nga Supremacy Sports janë disa nga kanalet më të mira sportive si BT Sports dhe Ace Streams. Kategoritë e sporteve që mbulojnë këtë shtesë të Kodit janë Soccer, WWE, UFC dhe shumë më tepër.

Si të shikoni sporte të drejtpërdrejta në FireStick?

FireStick është aplikacioni që ndryshoi fytyrën e argëtimit duke revolucionarizuar përvojat e shikimit në TV. Një numër i madh i njerëzve në të gjithë botën janë hequr qafe kabllot dhe tani po shkojnë drejt pajisjeve si Amazon FireStick. Imagjinoni të keni një shkop të vetëm plug-in që mund ta shndërrojë TV tuaj në një Galaxy me përmbajtje interesante që dëshironi të shikoni. Një pajisje që ju siguron gjithçka që ju duhet të shikoni pa telashe dhe pa asnjë kufizim.

Aplikacione të shumta të FireStick mund të përdoren për transmetimin e veprimeve të drejtpërdrejta të sporteve me cilësi HD në TV. Këtu është një listë e aplikacioneve FireStick:

 1. WatchESPN
 2. Sling TV
 3. Hulu
 4. UFC Fight Pass
 5. Rrjeti WWE
 6. NFL
 7. NBA
 8. MLB
 9. MUTV
 10. NHL

Disa nga këto Aplikacione mund të jenë të kufizuara gjeografike, të cilat mund të kërkojnë vendosjen e VPN në Firestick. Nga këto aplikacione kryesore për transmetimin e drejtpërdrejtë të veprimeve sportive, le të ju rekomandojmë pesë aplikacionet më të mira që duhet të keni me vete nëse jeni një dashnor i sportit:

 1. WatchESPN

ESPN dikur ishte zgjedhja kryesore për të parë sporte në kabllo dhe satelit në të gjithë botën, por disa kohë më parë, ajo zgjeroi mesataren e saj edhe në tregun dixhital. Nuk ka dyshim se funksionoi mirë për ta për shkak të reputacionit të madh që ata kanë në industrinë e sporteve. ESPN e lansoi aplikacionin e saj për platforma të shumta dhe për fat të mirë, ata e bënë atë edhe për FireTV dhe FireStick, ashtu që përdoruesit e FireStick të mund të shijojnë transmetimin e sporteve të tyre të preferuar në cilësi HD.

 1. Sling TV

Sling TV jo vetëm që ka bërë një terren për veten e tij në industrinë online streaming argëtuese, por ato gjithashtu ofrojnë kanale sportive. Gjëja më e mirë në lidhje me përdorimin e TV Sling është që ju nuk keni nevojë të regjistroheni për shërbimin e plotë, por vetëm për kanalin që dëshironi të shikoni. Prandaj, thjesht Regjistrohuni për kanalin tuaj të preferuar sportiv nga opsionet e mundshme të ofruara nga Sling TV dhe kënaquni duke shikuar lojrat tuaja të preferuara drejtpërdrejt.

 1. Hulu

Shijoni të shikoni kanalin live dhe kanalin sportiv në Hulu duke u pajtuar në shërbimin e TV Hulu Live. Hulu është një shërbim amerikan për argëtim dhe media që ofron argëtim pa veprim dhe veprim sportiv për përdoruesit e tij. Ky shërbim është i kufizuar nga gjeografia dhe mund të përfitohet vetëm në SH.B.A. Sidoqoftë, nëse dëshironi të përdorni atë jashtë rajonit të SH.B.A.-së, mund të anashkaloni kufizimet gjeo-kufizuese duke përdorur një shërbim VPN.

 1. UFC Fight Pass

A jeni tifoz i sporteve luftarake, konkretisht i UFC? Atëherë duhet të keni shtesa Kodi UFC Fight pass që siguron transmetime live për ngjarjet PPF UFC. Ajo ka të gjitha oraret e luftimeve të ardhshme, intervistat Fighter dhe pikat kryesore të luftimeve të mëparshme. Shikoni të gjitha kartat e luftimit dhe ngjarjet kryesore live me këtë aplikacion dhe shijoni veprimet në FireStick tuaj.

 1. Rrjeti WWE

Rrjeti WWE është një parajsë për të gjithë tifozët e mundjes në të gjithë globin sepse kjo aplikacion ka transmetime nga të gjitha ndeshjet, seritë origjinale WWE, Intervistat, shfaqjet e Realitetit dhe pikat kryesore nga e kaluara. Përdoruesit gjithashtu mund të shfletojnë përmbajtje nga WCW dhe ECW përveç WWE. Aplikacioni është me çmim të arsyeshëm dhe përdoruesit mund të shijojnë mundjen 24/7 pa ndonjë telashe të reklamave dhe kufizimeve.

Një mënyrë tjetër e transmetimit të lirë të sporteve live në FireStick është me Kodi përmes shtesave sportive Kodi. Kodi nuk mbështetet në të vërtetë nga FireStick por prapë mund të instalohet me metodë jailbreak. Për të parë procedurën e plotë të instalimit dhe për të mësuar më shumë rreth Kodi në FireStick, shikoni udhëzuesin tonë.

Fjalët përfundimtare

Kodi është i famshëm për përvojën e transmetimit që u ka dhënë ndër vite të gjithë vëzhguesve të Binge dhe geeksve streaming. Megjithë përballjen e reagimit nga autoritetet për pretendimet e përfshirjes në pirateri, Kodi ka qenë një zgjedhje kryesore e vëzhguesve të egër në të gjithë botën. E vërteta që qëndron pas gjithë komplotit ishte se Kodi nuk ishte i përfshirë në pirateri por shtesat e palëve të treta ishin, që do të thotë se Kodi është shumë i ligjshëm.

Sporte të shumta po transmetohen në të gjithë botën në kanale televizive kabllovike dhe satelitore, por jo të gjithë kanë kohën të ulen para TV-ve të tyre dhe të shikojnë lojërat. Prandaj, njerëzit kanë tendencë t’i transmetojnë lojërat në internet në telefonat e mençur, tabletët dhe laptopët. Kodi është një zgjedhje kryesore për njerëz të tillë sepse funksionon në shumë platforma dhe pajisje dhe fakti që ka shtesa të shkëlqyera sportive Kodi, forcon pozicionin e tij. Shpresojmë se ky udhëzues do t’ju ndihmojë të zgjidhni pyetjen se si të shikoni sporte në Kodi, dhe do të jetë e dobishme për transmetimin e ardhshëm të sportit tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map