SurfShark në Kodi – Udhëzues Rishikimi dhe Instalimi

SurfShark-on-Kodi-banner


Kodi është një program me burim të hapur që lejon përdoruesit të transmetojnë përmbajtjen e tyre të preferuar në internet. Ajo ka bërë që transmetimi në internet të jetë mjaft i thjeshtë dhe i përshtatshëm përmes një larmie të madhe të shtesave Kodi. Sidoqoftë, përkundër përpjekjes së tyre të jashtëzakonshme për ta bërë jetën më të lehtë për vëzhguesit e befasishëm, komplikime dhe kërcënime të caktuara ende shqetësojnë përdoruesit.

Transmetimi në internet është argëtues, por çështje që preken nga ISP, sulmet me malware, monitorimi i autoriteteve, prishja e të dhënave etj. Janë ato që e shqetësojnë më shumë një përdorues. Kjo është arsyeja pse rekomandohet përdorimi i një VPN gjatë transmetimit në internet.

SurfShark aktualisht është një nga VPN më të mirë për Kodi për shkak të serverëve të tij super të shpejtë dhe karakteristikave të mahnitshme. Për më tepër, ajo ofron kriptim të shkallës ushtarake AES 256-bit që mbron identitetin e përdoruesve dhe u mundëson atyre të transmetojnë dhe shfletojnë në mënyrë anonime..

Ndiqni këtë udhëzues për të mësuar më shumë rreth SurfShark dhe përputhshmërisë së tij me Kodi.

A është SurfShark VPN më e mirë për Kodi?

Unë nuk mund të etiketoj asnjë ofrues si VPN më të mirë për Kodi pa i analizuar ato. Ka tre gjëra që duhen marrë parasysh përpara se të pretendoni se një shërbim është më i miri për Kodi:

1. Siguria

Kur bëhet fjalë për sigurinë, SurfShark ofron në krye të tipareve të sigurisë së linjës së bashku me kodimin AES 256 bit dhe nuk mban asnjë regjistër. SurfShark është një nga ofruesit e VPN, i cili ka fituar besimin e përdoruesve dhe është plotësisht i besueshëm për sa i përket sigurisë.

2. Jo të serverëve dhe shpejtësisë

SurfShark ka më shumë se 1000 servera në 61+ vende dhe gjëja më e mirë është që të gjithë serverët e saj ofrojnë një gjerësi të madhe bande.

Shpejtësia ishte një nga faktorët kryesorë të rritjes së saj të shpejtë dhe popullaritetit brenda natës. Shumë pak ofrues të VPN posedojnë një virtyt të lidhjes së çastit.

3. Përputhshmëria e pajisjes dhe OS

SurfShark është i pajtueshëm me të gjitha sistemet kryesore dhe pajisjet si Windows, Linux, Android, MacOS, iOS, FireOS, Roku, FireStick dhe FireTV etj..

Bazuar në analizën e këtyre tre faktorëve, nuk ka dyshim se SurfShark është një VPN më e mirë për Kodi.

rekuizitë

 1. 1000+ Servers në 61+ vende.
 2. Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit.
 3. Aplikacione për më shumë se 8 platforma dhe pajisje të ndryshme.
 4. Karakteristika Kill Switch është përfshirë.
 5. Serverë me shpejtësi të lartë.
 6. Nuk i përket juridiksionit 5,9,14 syve.

Cons

 1. Paketa e saj 1-mujore e tepërt

Compshtë i pajtueshëm SurfShark me Kodi?

Po! SurfShark është në përputhje me Kodi. Sidoqoftë, ajo nuk ka shtesën e saj të dedikuar Kodi por mund të instaloni klientin e desktopit dhe më pas të ekzekutoni Kodi. Do të funksionojë akoma mirë, të anashkalojë të gjitha kufizimet gjeografike për ju, dhe t’ju mbrojë në të njëjtën kohë.

Si ta përdorni Kodi me SurfShark në Android

SurfShark është në dispozicion edhe për Android; mund ta instaloni në pajisjen tuaj duke ndjekur këto hapa:

 1. Hapni Dyqanin Google Luaj në pajisjen tuaj Android.
 2. Klikoni në shiritin e kërkimit dhe kërkoni për “SurfShark”.
 3. Klikoni në rezultatin e parë që shfaqet (që do të jetë) Aplikim i sigurt VPN – Surfshark VPN për privatësi.
 4. Tani klikoni Install dhe prisni që aplikacioni të shkarkojë dhe instalojë.
 5. Pasi të instalohet aplikacioni, kliko Hap dhe hyr në llogarinë tënde SurfShark.
 6. Tani, lidheni me serverin që dëshironi dhe më pas hapni Kodi për të filluar transmetimin e sigurt.

Si ta përdorni Kodi me SurfShark në Windows

Ndiqni këto hapa për të instaluar SurfShark për Kodi në Windows:

 1. Shkoni te faqja e porositjeve SurfShark dhe pajtohuni në ndonjë nga programet e paketave që i përshtaten nevojës tuaj.
 2. Shkarkoni klientin e desktopit SurfShark për Windows dhe instaloni atë.
 3. Hapni aplikacionin pas instalimit dhe regjistrohuni duke përdorur letrat kredenciale.
 4. Tani zgjidhni vendndodhjen tuaj të dëshiruar të serverit dhe lidheni me të.
 5. Tani minimizoni aplikacionin dhe Open Kodi.
 6. Tani do të keni mundësi të përdorni të gjitha rrjedhat e kufizuara gjeo-kufizuese dhe shtesat e drejtpërdrejta të TV Kodi, ndërsa aplikacioni po funksionon në sfond.

Si ta përdorni Kodi me SurfShark në FireStick

FireStick ka marrë të gjithë industrinë e transmetimit në internet nga stuhia dhe fakti që ju mund të transmetoni Kodi mbi të, e ka bërë atë shumë më interesante.

 1. Lidhni FireStick tuaj dhe Kthejeni ajo
 2. hapur Cilësimet.
 3. Klikoni mbi pajisje tab
 4. Klikoni mbi Opsionet e zhvilluesit
 5. mundësoj Aplikacione nga burime të panjohura
 6. Kthehuni në menunë kryesore dhe hapni dyqanin e aplikacioneve Amazon
 7. Shkoni te opsioni i kërkimit dhe kërkoni SurfShark
 8. Klikoni mbi Surfshark VPN për TV Fire nga rezultatet e kërkimit
 9. Kliko instaloj > Kliko po
 10. Pasi të përfundojë instalimi, hapni aplikacionin dhe shenjë për ta përdorur atë

përfundim

SurfShark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit e Kodi për shkak të karakteristikave të tij të mahnitshme, shpejtësisë dhe protokollit të sigurisë. Siguria në internet është një shqetësim shumë serioz dhe zgjedhja e një ofruesi të shërbimit nuk është aq e lehtë. Një përdorues duhet të marrë parasysh disa gjëra për të marrë parasysh si faktorët e diskutuar në këtë udhëzues.

Shumë ofrues të VPN pretendojnë se janë ofruesit më të mirë, por disa (shumë të njohur) VPn, kanë qenë një pjesë e polemikave. Kjo ka tronditur me të vërtetë industrinë dhe ka ngjallur çështje besimi midis përdoruesve.

Në rrethana të tilla, unë rekomandoj përdoruesit të zgjedhin SurfShark sepse është me të vërtetë i sigurt dhe i besueshëm. Unë e kam testuar personalisht këtë ofrues dhe e kam parë të jetë e vërtetë për pretendimet e tij.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map