VPN më e mirë falas për FireStick që vërtet funksionojnë në vitin 2020

free-VPN-firestick-kodi


Transmetimi në internet është bërë argëtues dhe i rehatshëm me pajisjet Amazon FireStick dhe FireTV. Ato ju mundësojnë të shikoni gjithçka që ju pëlqen përmes kanaleve të shumta dhe aplikacioneve të disponueshme në bibliotekën e tyre. Për dallim nga konkurrentët e tij, FireStick punon më shpejt dhe ka një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur.

Për më tepër, ju mund ta instaloni Kodi në FireStick, i cili është media player-i më i mirë në internet tani i disponueshëm. Kodi ka shtesa fantastike që lejojnë përdoruesit të shikojnë filma, shfaqje TV, sporte të drejtpërdrejta dhe çfarë nuk ka. Kombinimi i Kodi dhe FireStick me siguri do të përmirësojë përvojën tuaj të transmetimit në internet dhe do t’ju ofrojë më shumë akses në përmbajtje.

Sidoqoftë, problemi është se përmbajtja në dispozicion mbi FireStick dhe në disa shtesa Kodi është e kufizuar në shumë pjesë të botës. Autoritetet e licencimit dhe shpërndarësit e përmbajtjes i imponojnë këto kufizime, të cilat ndëshkohen nga vëzhguesit e dyshimtë. Këto kufizime mund të anashkalohen duke përdorur një VPN për Kodi në FireStick.

Një VPN u siguron anonimitetit të plotë përdoruesve në internet dhe u lejon atyre të hyjnë në ato që dëshirojnë. Jo vetëm kaq, por gjithashtu i mbron ata nga spiunimi i syve dhe ndihmon në anashkalimin e goditjes së ISP.

Karakteristikat thelbësore të VPN më të mirë falas për FireStick

Ndërsa zgjedhin një VPN për FireStick, përdoruesit kanë dy mundësi; VPN falas ose një VPN premium. Shtë fakt që ofruesit premium VPN si PureVPN dhe SurfShark kanë karakteristika të mahnitshme për transmetuesit në internet. Por ofruesit e lirë të VPN janë gjithmonë në pyetje në lidhje me protokollet dhe veçoritë e tyre të sigurisë.

Unë nuk i rekomandoj përdoruesit të zgjedhin një VPN falas për shkak të deficitit të besimit që ekziston në industri mbi performancën e tyre. Sidoqoftë, ka disa VPN falas për FireStick Kodi që janë të besueshme dhe mund të përdoren për transmetim.

Një VPN falas e besueshme për Kodi në FireStick duhet të ketë këto karakteristika:

 1. Aplikacion i përkushtuar FireStick
 2. Nuk kërkohet regjistrim ose pajtim
 3. Mbështet sistemet kryesore operative
 4. Duhet të ketë tiparet kryesore të sigurisë së linjës
 5. Politika e rreptë e shkrimeve

Unë kam diskutuar 5 top-in më të mirë të rekomanduar për VPN falas për FireStick Kodi 2020 më poshtë, sigurohuni që t’i kontrolloni ato:

5 VPN më e mirë falas për FireStick

1. Fsheh.me

hide.me-firestick

Ky ofrues i VPN me bazë në Malajzi ka karakteristika të shumta mahnitëse si kriptimi i sigurt dhe një rrjet me 1400 serverë në të gjithë globin. Hide.me ofron pako shërbimesh falas dhe premium, dhe secila nga planet ka ofertat e veta.

Serverat e tij janë të sigurt, dhe ato ofrojnë një bandë të mirë, duke i lejuar përdoruesit të transmetojnë pa u përballur me ndonjë çështje buffering. Ajo ka një politikë të rreptë të mos-logs, që do të thotë se nuk mban të dhëna për aktivitetet e përdoruesve. Klienti i desktopit, si dhe aplikacioni i tij mbi sistemet e tjera operative, kanë një ndërfaqe shumë të zoti dhe të lehtë për t’u përdorur.

Të gjitha tiparet e përmendura më lart janë arsyeja që i kam listuar së pari në listën time të rekomandimeve. Ju lehtë mund të shkarkoni dhe të filloni të përdorni Hide.me në FireStick, pa pasur nevojë të regjistroheni ose të regjistroheni në shërbim.

2. Shenjë xhamash

windscribe-firestick

Windscrib është një ofrues fantastik falas VPN që ka qenë në industri për mjaft kohë tani dhe ka fituar një reputacion të shkëlqyeshëm. Ajo lidhet me një server të sigurt nga vendndodhja juaj e dëshiruar në një klik të vetëm. Ka serverë në më shumë se 50 vende të botës.

Windscrib ka një ndërfaqe të drejtpërdrejtë, dhe mund të instalohet dhe përdoret brenda pak minutash, pasi nuk ka procedura të ndërlikuara instalimi. Ka një paketë premium, por mund ta përdorni falas; ndryshimi i vetëm është se gjerësia e brezit të paketës së lirë është e kufizuar në 10 GB në muaj.

Pretendimi i tij për të qenë një VPN i shpejtë është i vlefshëm pasi unë personalisht e kam provuar atë që lidhet menjëherë me serverin. Ajo ka një politikë të rreptë të mos-logs, dhe nuk lëshon IP ose DNS. Përdoruesit mund të gëzojnë Windscrib në shumë sisteme operative si Windows, Android, iPhone, Linux dhe Firestick. Windscrib ka shtrirjen e tij të kromit dhe Firefox-it gjithashtu.

3. Atom VPN

ATOM-FIRESTICK

AtomVPN është një shërbim falas VPN i disponueshëm për platforma si Android dhe Firestick. Nuk kërkon proces regjistrimi ose regjistrimi, thjesht instaloni aplikacionin dhe mbroni rrjetin tuaj përmes një klikimi të vetëm.

AtomVPN ka servera nga e gjithë bota, dhe lejon përdoruesit të anashkalojnë faqet me kufizime gjeo-kufitare dhe faqet e internetit të bllokuara nga ISP.

Aplikacioni ka një ndërfaqe të drejtpërdrejtë dhe është mjaft miqësor për përdoruesit. Isshtë një nga ofruesit më të shpejtë të lirë VPN në dispozicion. U lëshua në vitin 2015, dhe që nga ajo kohë ka shërbyer falas falas nga e gjithë bota.

4. VPN pa Opera

Shtë një nga shërbimet e llojit të tij që futet i integruar në një shfletues dhe nuk ka një aplikim të veçantë. Shfletuesi Opera ka VPN të ngulitur në të, dhe është falas. Mos u shqetësoni të mendoni se si të instaloni Opera VPN në FireStick; thjesht instaloni shfletuesin Opera dhe lidheni me një server VPN nga lista për të shfletuar në internet me siguri.

Opera VPN për FireStick kodon trafikun, duke kufizuar ISP dhe autoritetet që të mos ju spiunojnë. Shfletuesi i Operës mund të instalohet në Firestick përmes dyqanit të aplikacioneve Amazon shumë shpejt dhe të përdor VPN-në e tij për transmetim në Firestick përmes shfletuesit.

5. X-VPN

xvpn-firestick

X-VPN është një VPN falas falas për FireStick Kodi, duke pretenduar se ofron shërbim të sigurt dhe të shpejtë. Duke gjykuar faktin se është një VPN falas, mund të themi se këto pretendime janë disi të sakta. Pas ekzekutimit të disa testeve të këtij ofruesi VPN, unë jam i kënaqur me punën e tij.

Ajo ka një rrjet masiv prej 8000 serverësh në 50+ vende, dhe është i përputhshëm me të gjitha sistemet kryesore operative si Windows, Mac, iOS, Android, FireOS dhe Linux.

X-VPN gjithashtu ofron plane premium për përdoruesit që dëshirojnë të shijojnë karakteristika të zgjeruara dhe shërbim të pakufizuar.

3 Arsyeja për të mos zgjedhur një VPN Falas për FireStick

Unë nuk i rekomandoj njerëzit të përdorin një VPN falas dhe herë pas here kam shkruar për të. Nuk është se u kam zili ata; është vetëm fakti që ata nuk janë të besueshëm në masën që janë VPN premium. Ata kanë protokolle të dobëta të kriptimit dhe veçori të kufizuara që e bëjnë intimitetin dhe mbrojtjen tuaj të prekshme.

1. Të pasigurt dhe të cenueshëm

Unë kurrë nuk do të lejoja që dikush të rrezikojë sigurinë dhe privatësinë time, kështu që pse ju do?

Këta ofrues të VPN Falas nuk kanë protokolle të sigurisë së nivelit të lartë si ato të paguara. VPN-të e lirë kanë rrjedhje DNS dhe protokolle të dobëta, të cilat lehtë mund të zbulojnë të dhënat tuaja, identitetin tuaj tek autoritetet. Këto VPN mbajnë regjistrat, që është kërcënimi më i madh për lirinë tuaj në internet.

Për më tepër, ofruesit e VPN Falas kanë qenë subjekt i shumë polemikave si të dhënat e përdoruesve të regjistruara dhe më pas shitja e tyre tek autoritetet dhe organizatat. Kjo është diçka që prish besimin e përdoruesit, dhe unë kurrë nuk do të zgjidhja një ofrues të tillë shërbimi.

2. Rrjetet e vogla të serverëve

Një arsye tjetër pse nuk i rekomandoj këto VPN falas si fshehja.me ose Hideman është numri i serverëve që ata kanë. Për mua, të kesh më shumë prishës është gjithmonë një pikë plus, dhe kjo është ajo që unë u them njerëzve të kërkojnë ndërsa zgjedhin ndonjë VPN.

Këto VPN falas kanë vetëm 20 deri 30 servera në të gjithë globet; serverat e tjerë të paguar VPN kanë më shumë se 1000 serverë krahasuar me ta. Kjo është një nga arsyet e shumta për të cilat ata kërkojnë një pajtim.

3. Shpejtësia e ulët

Sa i përket transmetimit, nëse jeni dikush që mund të bëjë kompromis me shpejtësinë e transmetimit, atëherë bëhuni mysafiri im dhe provoni ndonjë nga VPN të përmendura më poshtë falas për Amazon Fire TV Stick.

Ju nuk do ta keni atë përvojë të mahnitshme që dëshironi të keni sepse serverët e lirë të Fire TV VPN nuk kanë serverë me shpejtësi të mirë.

përfundim

Amazon FireStick është i ngarkuar me mijëra karakteristika dhe aplikacione që e kanë bërë atë të njohur në transmetuesit. Për të shijuar të gjitha tiparet e tij, përdorni një VPN. Një VPN për Kodi në FireStick është një gjë e dobishme për të pasur, të qëndroni të sigurt dhe me avull pa ndonjë kufi.

Të kesh një VPN falas nuk është përgjithësisht një gjë e keqe, por prapëseprapë është me rrezik. Shtë më shumë si të sjellësh një armë topthi në luftë sesa një mitraloz. Një VPN premium ka siguri dhe karakteristika të zhbllokimit të pamend, që është arsyeja pse shumë përdorues zgjedhin për to.

Ofruesit VPN që kam përmendur në këtë udhëzues ofrojnë edhe paketa premium, kjo është arsyeja pse siguria e tyre është e besueshme. Paketat e tyre falas kanë gjerësi të kufizuar dhe karakteristika, por përkundër kësaj, ato janë më të mira se VPN të tjera falas për Kodi në FireStick.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map