نحوه پاک یا حذف حافظه نهان در Kodi XBMC (Leia / Krypton / Jarvis)

Cache On Kodi چیست ?

وقتی فیلم ، برنامه های تلویزیونی و فیلم های دیگری را با افزودنی های Kodi بازی می کنید ، معمولاً درخشان بازی می کنند. با این وجود ، همه افزودنیها به داده های از پیش تنظیم شده نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که ویدیوهای شما هر ثانیه مکث نمی کنند. Kodi با استفاده از 20MB که به طور پیش فرض به تمام افزودنیهای آن اختصاص داده شده است ، این بافر فیلم را در RAM ذخیره می کند..


بعضی اوقات ، برای پوشاندن افزونه های بافر با کیفیت بالا ، تنظیمات پیش فرض نادیده گرفته می شود و داده های بافر را در هارد دیسک خود ذخیره می کنید. برای دستگاه های دارای مشخصات بالا خوب و مناسب است ، اما دستگاه های دارای مشخصات پایین تمایل به نمایش پیام هایی مانند “کش کامل است ، حافظه نهان خود را خالی کنید.” این امر باعث می شود هنگام پخش فیلم های با کیفیت بالا ، کندی پخش فیلم و بافر شود.

برای پاک کردن حافظه نهان پیش فرض هیچ گونه آسیبی وجود ندارد ، زیرا فضای شما را آزاد می کند تا سایر افزودنی ها بتوانند از آن برای ایجاد بافر برای پخش ویدیو استفاده کنند ، عملکردی عالی برای پخش فراهم می کند. در صورت نیاز به فضای لازم برای افزودنیهای آن ، Kodi در یک مرحله به طور خودکار حافظه نهان ویدیویی را پاک خواهد کرد.

بنابراین ، بیایید پیش برویم و کشف کنیم که چگونه حافظه پنهان موجود در Kodi را پاک کنیم. من روش پاک کردن حافظه پنهان را روی Kodi XBMC Krypton و Jarvis با استفاده از بهترین VPN برای Kodi نشان خواهم داد.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان به طور خودکار در Kodi Krypton 17 با استفاده از Super Repo (رفع مشکلات ایجاد شده توسط بوجود آمده توسط ذخیره سازی کامل)

به روز رسانی: جادوگر مرلین دیگر از طریق منبع قدیمی خود کار نمی کند و بدیهی است که همه کاربران کمی نگران هستند. خوب ، همه راه حل روشنی وجود دارد! می توانید از Super Repo استفاده کنید. بسته معروف repo ، برای نصب مرلین جادوگر و یا جستجوی بهترین بخش جادوگران کدی.

برای پاک کردن حافظه پنهان کاربران Kodi کاملاً می توانند به Super Repo اعتماد کنند. در اینجا راهنمای گام به گام برای نصب Super Repo و فرایند پاک کردن حافظه نهان وجود دارد.

 1. باز کن کدی > کلیک کنید نماد تنظیمات (واقع در بالا) > قابل اعتماد و متخصص مدیر فایل > سپس دوبار کلیک کنید منبع را اضافه کنید.نحوه پاک کردن حافظه نهان در کدی با استفاده از مرلین
 2. کلیک کنید که در آن می گوید ‘هیچ یک’ > تایپ کنید آدرس اینترنتی > کلیک خوب > نام منبع رسانه را تایپ کنید “Superrepo” > کلیک خوب.
  کد پنهان را پاک کنید
 3. کلیک “فضای پشتی” کلید چند بار برای بازگشت به منوی اصلی Kodi > حالا کلیک کنید مواد افزودنی > سپس کلیک کنید نصب بسته بندی آیکون (واقع در گوشه بالا سمت چپ) .کدون حذف addon
 4. انتخاب کنید از Zip File نصب کنید > کلیک فوق العاده > سپس کلیک کنید کریپتون > مخازن > سوپرپرو. 
  فایل زیپ superrepo نصب کنید
 5. کلیک ‘superrepo.kodi.krypton.repositories-0.7.04.zipو منتظر بمانید تا پرونده zip نصب شود.نحوه پاک کردن حافظه نهان به صورت خودکار در Kodi
 6. اکنون انتخاب کنید از مخزن نصب کنید > انتخاب کنید مخازن SuperRepo [Krypton] [V7]  > مخزن الحاقی > انتخاب کنید SuperRepo All [Krypton [V7]  > کلیک نصب > صبر کنید تا افزودنی فعال شود.پاک کردن حافظه نهان هنگام راه اندازی kodi
 7. بازگشت به مواد افزودنی> کلیک کنید بر روی نماد جعبه> کلیک کنید از مخزن نصب کنید> کلیک SuperRepo All [Krypton] [v7] > برنامه های افزودنی >روی مخزن Merlin کلیک کنید > اکنون روی Merlin Wizard کلیک کنید (گاهی اوقات جعبه جادوگر Merlin به نظر می رسد ، فقط باید روی آن کادر Open Open Merlin را کلیک کنید).پاک کردن حافظه نهان هنگام راه اندازی kodi
 8. قابل اعتماد و متخصص جعبه ابزار گزینه در منوی بالا واقع شده است > در پایین گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد ، اما مهمترین آنها 3 گزینه یعنی iEe است. پاک کردن حافظه پنهان, بسته ها را حذف کنید, و ریز عکسها را حذف کنید. در زیر هر یک از این گزینه ها فضایی قرار می گیرد که هرکدام حمل می کنند. برای آزاد کردن فضای غیر ضروری روی همه این 3 گزینه کلیک کنید.پاکسازی کد پستی انجام شد
 9. پس از پاک کردن حافظه نهان ، پاک کردن بسته ها و حذف ریز عکسها روی Exit کلیک کنید.

تبریک می گویم با موفقیت پاک کردن حافظه پنهان Kodi ، از مکث از پخش رایگان ویدیو لذت ببرید. به یاد داشته باشید که پخش ویدیو همچنین به عوامل مختلفی از جمله اتصال به اینترنت ، اتصال WI-FI ، ضربات ISP و غیره بستگی دارد..

نحوه پاک کردن حافظه پنهان Kodi با استفاده از جادوگر Ares (کار نمی کند)

یکی دیگر از مخازن قابل اعتماد که می توانید از آن برای پاک کردن حافظه پنهان Kodi استفاده کنید ، جادوگر Ares است. این افزودنی جزء معدود افزونه های بسیار مورد توصیه شخص ثالث است. برای نصب و پاک کردن حافظه پنهان Kodi ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. باز کن کدی کاربرد> کلیک کنید روی نماد چرخ دنده (تنظیمات) در منوی بالا حاضر شوید> کلیک کنید مدیر فایل.
 2. کلیک منبع را اضافه کنید> کلیک . URL را وارد کنید http://areswizard.uk/ و کلیک کنید خوب.
 3. این منبع را نامگذاری کنیدآرس“> کلیک خوب> کلیک خوب از نو.
 4. کلیک مواد افزودنی> کلیک کنید بر روی نماد جعبه بالای ستون دست چپ.
 5. کلیک کنید از پرونده zip نصب کنید> کلیک کنید آرس> بر روی “repository.aresproject-0.1.0.zip
 6. منتظر اطلاع رسانی باشید> کلیک کنید از مخزن نصب کنید.
 7. کلیک کنید پروژه آرس .
 8. حالا برو برنامه های افزودنی> انتخاب کنید آرس جادوگر > مطبوعات نصب.
 9. باز کن آرس جادوگر پس از نصب.
 10. قابل اعتماد و متخصص نگهداری گزینه در منوی بالا> حالا کلیک کنید حذف حافظه پنهان \ حذف بسته ها / حذف ریز عکسها > حافظه نهان پاک می شود.

خودشه! ساده ، نه چندان پیچیده.

چگونه برای پاک کردن حافظه نهان – آموزش راهنمای فیلم

نحوه پاک کردن حافظه نهان در Kodi Jarvis نسخه 16 یا زیر

 1. باز کن کدی جارویس > سپس کلیک کنید سیستم منوی جلوی صفحه نمایش خود را > اکنون انتخاب کنید مدیر فایل > دوبار کلیک کنید منبع را اضافه کنید گزینه در پایین.
 2. پس از کلیک بر روی افزودن منبع ، به زودی جعبه ای ظاهر می شود که باید روی گزینه ‘None’ کلیک کرده و http://srp.nu/ را تایپ کنید.  > کلیک انجام شده > تایپ کنید آدرس اینترنتی نام زیر “سوپر رپو” > کلیک انجام شده > سپس کلیک کنید خوب.
 3. پس از اتمام کار ، دوباره به عقب برگردید منوی اصلی Kodi با فشار دادن ‘خروج’ دکمه روی صفحه کلید خود را > قابل اعتماد و متخصص سیستم > سپس را انتخاب کنید مواد افزودنی > سپس کلیک کنید از Zip File نصب کنید > سوپر رپو > سپس را انتخاب کنید جارویس > کلیک کنید مخازن > سوپرپرو > superrepo.repo.0704.zip
 4. اکنون انتخاب کنید از مخزن نصب کنید > سپس Super Repo مخزن [جارویس] [v6] > قابل اعتماد و متخصص مخزن الحاقی > انتخاب کنید SuperRepo All Repository [جارویس] [v6] > اصابت نصب  
 5.  دو مرحله به عقب برگردید و کلیک کنید از مخزن نصب کنید > SuperRepo All Repository [جارویس] [v6]> افزودنیهای برنامه > جادوگر مرلین > نصب
 6. جادوگر مرلین را باز کنید ، بروید جعبه ابزار گزینه > در اینجا شما با 3 گزینه یعنی معرفی می کنید. پاک کردن حافظه پنهان ، پاک کردن بسته ها, و ریز عکسها را حذف کنید. فضایی که هرکدام از این گزینه ها مصرف می کنند نیز در زیر این گزینه ها ذکر شده است.

نحوه پاک کردن حافظه نهان کدی در میثاق

میثاق ، به اصطلاح چنگال Exodus معمولاً توسط کاربران Kodi برای پخش فیلم و برنامه های تلویزیونی ترجیح داده می شود. از آنجا که خروج منسوخ شد ، میثاق توجه کانونی را به خود جلب کرده است. با وجود این واقعیت ، کاربران پاک کننده کد می توانند به آن اعتماد کنند.

اگر می خواهید حافظه پنهان کدی را پاک کنید ، ممکن است کاربران ابتدا باید افزونه Covenant را نصب کنند. برای نصب میثاق روی Kodi ، این راهنمای نصب را بررسی کنید.

در اینجا قدم به قدم پیاده روی برای شما وجود دارد که پس از نصب میثاق ، حافظه نهان را پاک کنید:

 1. باز کن کدی> به افزودنیها بروید> قابل اعتماد و متخصص افزودنیهای ویدیویی> باز کن میثاق.
 2. برو به منوی اصلی> باز کن ابزارها.
 3. حالا کلیک کنید پاک کردن حافظه پنهان و ارائه دهنده پاک> کلیک آره> اعلانفرآیند کامل شد‘ پدیدار خواهد شد.

در آنجا روش آسان برای پاک کردن حافظه نهان برای کاربران Kodi وجود دارد. لذت بردن.

چگونه می توان با استفاده از روش مستقیم دستی Kodi Clear Cache را پاک کرد

برای پردازش حافظه پنهان پاک Kodi ، به یک مخزن احتیاج دارید. در غیر این صورت شما نمی توانید حافظه پنهان را در Kodi پاک کنید. اگر می خواهید یک روش مستقیم باشد ، در اینجا یک راهنمای مختصر برای شما وجود دارد:

برای پاک کردن حافظه پنهان ، این مراحل را در Kodi دنبال کنید:

 1. Super Repo Zip File را در دستگاه خود بارگیری کنید.
 2. باز کن کدی > کلیک مواد افزودنی> در گوشه بالا سمت چپ روی نماد شکل جعبه کلیک کنید.
 3. انتخاب کنید از Zip File نصب کنید > در اینجا شما باید حرکت کنید فایل زیپ بارگیری شده > نصب آن مدتی طول خواهد کشید.
 4. کلیک از مخزن نصب کنید> انتخاب کنید مخازن SuperRepo [Krypton] [V7].
 5. کلیک مخزن الحاقی.
 6. کلیک SuperRepo All [Krypton [V7] .
 7. کلیک کنید نصب > صبر کنید تا افزونه نصب شود.
 8. باز کن مواد افزودنی منو> کلیک کنید روی نماد جعبه.
 9. کلیک کنید از مخزن نصب کنید> کلیک SuperRepo All [Krypton] [v7] > کلیک برنامه های افزودنی.
 10. کلیک مخزن مرلین > انتخاب کنید جادوگر مرلین از لیست> کلیک نصب.
 11. باز کن برنامه اضافه کنید-یکبار > انتخاب کنید جادوگر مرلین> قابل اعتماد و متخصص جعبه ابزار > کلیک پاک کردن حافظه پنهان.

اکنون می توانید از جریان های سریع و بدون هیچ گونه تاخیری لذت ببرید. لذت بردن!

نحوه پاک کردن حافظه نهان در Exodus Kodi Addon

بافر ویدیویی در افزودنی Exodus گاهی اوقات می تواند در سنین بالا قرار بگیرد که می تواند بسیار ناامید کننده باشد. ممکن است زمانی که بافر شدن زمان زیادی طول بکشد ، تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی کمتر تماشا کنید. با این حال ، شما می توانید با پاک کردن حافظه نهان در Kodi Exodus ، بر این موانع غلبه کنید. مراحل زیر را دنبال می کنید:

 1. پس از نصب Exodus در Kodi ، به آن بروید منوی اصلی Kodi
 2. قابل اعتماد و متخصص افزودنی > افزودنیهای ویدیویی > روی Exodus کلیک کنید.
 3. در اینجا گزینه های بسیاری از جمله فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی را مشاهده خواهید کرد ، اما باید روی آن کلیک کنید ابزارها گزینه.
 4. حالا به پایین نگاه کنید می توانید دو گزینه یعنی iEe را پیدا کنید. خروج: ارائه دهندگان پاک و Exodus: Clear Cache. روی هر دو گزینه کلیک کنید و همه چیز را پاک کنید. اکنون می توانید فیلم بدون بافر را تماشا کنید.

این راه حل کاملاً برای افزودنی Exodus شما کار می کند. با این حال ، Exodus به زودی ناپدید خواهد شد زیرا جایگزینی آن قبلاً یعنی میثاق معرفی شده است. در اینجا مراحل نصب Covenant روی Kodi وجود دارد.

نحوه پاک کردن حافظه نهان در Kodi FireStick

مانند نسخه های Windows ، Mac و Android می توانید از همان روش های قدم به قدم ذکر شده در بالا برای پاک کردن حافظه پنهان در Kodi برای FireStick نیز استفاده کنید. از آنجا که آمازون FireStick دارای فضای ذخیره سازی محدودی است ، خوب است به طور مرتب حافظه پنهان موجود در دستگاه را پاک کنید.

فقط برای اطمینان ، اتصال FireStick خود را با روتر نیز بررسی کنید و بعد از همان مراحل دستورالعمل بالا ، حافظه پنهان را در FireStick پاک کنید..

به زودی میبینمت

امیدوارم روش من برای پاک کردن حافظه نهان در راهنمای Kodi مفید باشد & مشکلات جریان شما خوب است برای افزودنیهای جالب تر ، راهنماهای پیکربندی ، عیب یابی و راه حل های رفع انسداد Kodi ، بخش های وبلاگ و راهنماهای خود را بررسی کنید..

در مورد کاربرانی که از Kodi در Firestick استفاده می کنند ، سعی کنید از یک VPN رایگان برای Kodi Fire استفاده کنید تا جریانهای محدود به جغرافیایی را محاصره کنید و از حریم شخصی خود محافظت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map