کدی؛ کشتی در حال غرق شدن؟

پخش آنلاین

وسایل سرگرمی معمولی مانند تلویزیون ، رادیو دیگر بازیکنان اصلی بازی نیستند. با افزایش تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان ، زمانها در حال تغییر است و الگوی کاملاً چشمگیر تغییر کرده است.


منبع: Statista 

این نمودار افزایش کاربران اینترنت در سراسر جهان را نشان می دهد.

با قضاوت از این آمار ، می توانیم درک کنیم که مردم تطبیق روند دیجیتال را آغاز کرده اند. کاربران کانال های رسانه های اجتماعی نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته اند.

پخش آنلاین روند جدیدی است و مردم برای سرگرمی شروع به جابجایی به رسانه های آنلاین کرده اند!

پخش آنلاین فیلم ها در سال های 2005 تا 2010 محبوبیت بیشتری پیدا کرد. خدماتی مانند YouTube و Netflix به عنوان پرچم دهنده ارائه سیستم عامل های پخش آنلاین به کاربران اینترنت تبدیل شدند..

در همین مدت ، خدماتی مانند Hulu و Amazon Prime متولد شدند و توجه کاربران اینترنت غربی را به خود جلب کردند ، علی رغم اینکه هولو و آمازون نخست سرویس های پخش اختصاصی ایالات متحده هستند که امکان دسترسی به آنها در خارج از ایالات متحده وجود ندارد. این محدودیت های جغرافیایی تا به امروز دست نخورده هستند اما محبوبیت جهانی آنها در حدی است که مردم از سراسر جهان با دور زدن محدودیت ها با استفاده از بهترین VPN برای پخش به این سرویس ها دسترسی پیدا می کنند..

بسیاری از سرویس های پخش آنلاین جدید طی 5 سال گذشته پدید آمده اند و بازار را به طرز حیرت انگیزی جذب کرده اند. اکنون مردم از سراسر جهان به جای نشستن در مقابل تلویزیون خود ، سرویس های پخش آنلاین را انتخاب می کنند.

تلویزیون های هوشمند برای سرگرمی بهتر راه اندازی شدند. مردم همچنان به دلیل راحتی و قیمت مناسب ، پخش آنلاین را ترجیح می دهند. در اینجا چند سرویس پخش آنلاین وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید:

 1. هولو
 2. تلویزیون زنجیر
 3. DirecTV اکنون
 4. نخست وزیر آمازون
 5. تلویزیون Fubo
 6. نتفلیکس
 7. CBS All Access

همه این خدمات محتوا با کیفیت بالا مانند فیلم ، نمایش تلویزیونی ارائه می دهند و افراد حتی می توانند از طریق این سرویس ها Live Sports را تماشا کنند. این سرویس ها نیاز به اشتراکی پولی دارند و بسیاری از آنها محدود به جغرافیایی هستند.

این سرویس های پخش رسانه ای راهی را برای برخی از نرم افزارهای شگفت انگیز و پیشگیرانه پخش رسانه ای فراهم می کند که به کاربران اجازه می دهد محتوای مورد علاقه خود را تماشا کنند ، مانند:

 1. کدی
 2. Plex
 3. زمان پاپ کورن
 4. استریمو
 5. Usher

Kodi – بازیکن اصلی در صنعت پخش آنلاین

کدی؛ یک نرم افزار جریان آزاد رسانه ای منبع باز توسط XBMC طراحی و ساخته شده است. 14 سال پیش با نام Xbox Media Center منتشر شد و بعداً نام آن به Kodi تغییر یافت.

منبع کد Kodi به زبان های برنامه نویسی پایتون و C ++ نوشته شده است. Kodi یک نرم افزار cross-platform است که با سیستم عامل های مختلف و دستگاه های مختلف مانند:

 1. اندروید
 2. پنجره ها
 3. لینوکس
 4. مک ، iOS
 5. tvOS
 6. آمازون FireStick و FireTV
 7. روکو
 8. NVidia Shield

Kodi یک رابط کاربری بسیار تعاملی و آسان برای استفاده دارد و به کاربران امکان می دهد محتوای مورد علاقه خود را از هر کجا و در هر زمان پخش کنند. پروتکل جریان آن بی نظیر است زیرا سرویس های پخش آنلاین دارای کانال هایی برای پخش هستند. این افزونه های مختلف کد وجود دارد

جریان با این افزودنیها از دسته ها و نوع مختلفی هستند که هرکدام دارای رابط و کیفیت و هدف بی نظیری هستند.

افزودنیهای Kodi به کاربران این امکان را می دهند که فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی ، موسیقی ، ورزش ، تلویزیون زنده ، کارتون ، نمایش در هر بازدید و غیره را پخش کنند. افزودنیهای خاص با محتوای Kodi وجود دارد که فقط یک دسته بندی خاص را پخش می کنند و به کاربران امکان می دهند آنچه را می خواهند انتخاب كنید و سپس برخی از افزودنیهای Kodi وجود دارند كه جریانی را برای انواع مختلف محتوا فراهم می كنند.

این منحصر به فرد بودن Kodi در صنعت پخش آنلاین تأثیر بسزایی داشت و Kodi طی سالهای متمادی نام بزرگی را برای خودش به دست آورد. Kodi به روزرسانی کرد و شهرت آن همزمان افزایش یافت.

دلیل شهرت Kodi واضح است که کاربران مجبور شدند بدون باز کردن مرورگرهای خود ، صرفاً از طریق یک نرم افزار روی دستگاه خود ، محتوای مورد علاقه خود را جابجا کنند. این کار راحتی زیادی را برای کاربران فراهم کرد و Kodi به عنوان یک رهبر در حوزه خود تبدیل شد.

انواع افزودنی

یک نکته برای درک اینجاست که افزودنیهای رسمی Kodi و همچنین افزودنیهای غیررسمی (شخص ثالث) Kodi وجود دارد.

توسعه دهندگان Legit افزونه های رسمی Kodi را توسعه می دهند و محتوای ارائه شده آنها دارای مجوز است. جریانهای ارائه شده توسط این افزودنیها برای استفاده قانونی است زیرا کاربر برای پخش آن محتوای هزینه اشتراک خاصی را پرداخت می کند.

از طرف دیگر ، افزودنیهای غیررسمی Kodi توسط توسعه دهندگان شخص ثالث تهیه شده و توسط هیچ مرجعی شناخته نمی شوند. محتوای ارائه شده توسط این افزونه ها به طور رسمی مجاز نیستند زیرا آنها را از طریق ارائه دهندگان و سایت های مختلف ضبط می کنند و بدون رضایت صاحبان محتوا آن را به کاربران ارائه می دهند. چنین پخش محتوای غیرقانونی به دلیل نقض مستقیم قوانین مالکیت معنوی و نقض حق نسخه برداری آشکار است.

ماهیت قانونی محتوا بزرگترین تفاوت بین این افزونه ها است. ویژگی های افزودنی و دسترسی افزایشی نیز در این افزونه ها متفاوت است زیرا افزودنیهای رسمی Kodi به طور واقعی سازمانی هستند و کارکنان پشتیبانی خوبی برای اداره و بروزرسانی آنها دارند. در حالی که برنامه های افزودنی شخص ثالث Kodi توسط توسعه دهندگان آزمایشی ساخته شده است که ماهر نیستند.

به همین دلیل افزودنیهای رسمی Kodi باگ و خطا ندارند اما افزودنیهای غیررسمی Kodi دارای اشکالات و خطاهای زیادی هستند و کاربران هنگام پخش و یا دسترسی به چنین افزونهای مختلف ، با انواع مختلفی از خطاها روبرو می شوند. افزودنیهای غیررسمی همچنان خراب می شوند و بسیاری از افزودنی ها با گذشت زمان از کار نمی افتند.

آمار

در حال حاضر بیش از 38 میلیون کاربر Kodi در سراسر جهان وجود دارد و این موفقیت در طی سالها موفقیت Kodi است.

از طرف دیگر ، صدها مورد افزودنی رسمی کدی و هزاران مورد اضافی غیر رسمی کد وجود دارد.

نگرانی های مربوط به نقض دزدی دریایی و حق چاپ

كدی همچنان از آسمان بالا می رود ، اما سرانجام شهرت آن چشم مسئولان را به خود جلب كرد و آنها شروع به گشودن به درون آن كردند. بخش عمده ای از شهرت Kodi به افزودنی های غیر رسمی Kodi اختصاص می یابد که به کاربران این امکان را می دهد تا هرچه را که می خواستند از طریق جریان های دزدگیر مشاهده کنند..

هر روز یک افزودنی جدید در حال ظهور است ، ارائه جریان های رایگان برای ورزش ، فیلم ، نمایش های تلویزیونی و غیره. با این حال ، میزان انتشار نسخه های اضافی و تعطیلات بسته های افزودنی به سطح مساوی می رسد.

هنگامی که حباب دزدی دریایی منفجر شد ، Kodi با انتقادهای زیادی از طرف انجمن پخش آنلاین ، طرفداران حریم خصوصی و مقامات روبرو شد. تعداد زیادی افزودنی تعطیل شد و به دیگران اعلامیه های قانونی مربوط به عملکرد آنها ارسال شد.

وقتی اسامی بزرگی مانند هالیوود ، MPAA ، دیوان انگلستان ، لیگ برتر انگلیس ، Sky TV NZ و بسیاری از ترول های دزدی دریایی به صحنه پریدند حتی بدتر شد..

وقتی از رئیس كدی درباره تعداد كاربران كدی سؤال شد ، وی با گفتن این حرف خودداری كرد:

“متأسفانه من شماره جدیدی در مورد کاربران ندارم ، و به دلیل اینکه ما تماشای آنچه کاربران ما انجام می دهند را تماشا نمی کنیم ، هیچ راهی نداریم که بدانیم چه تعداد در رابطه با پخش جریان چه کاری انجام می دهند. شماره [MPAA] می تواند کاملاً درست یا کاملاً درست باشد. ما هیچ راه واقعی برای دانستن نداریم. “

وی در ادامه افزود:

“سیستم افزونه به ما فرصتی می دهد تا محبوبیت افزونه‌ها را اندازه‌گیری کنیم ، پایگاه کاربر را اندازه‌گیری کنیم ، بسامدی را که افراد سیستم خود را به روز می کنند ، تخمین بزنیم و حتی ، در نهایت ، به کاربران کمک کنیم تا افزونه‌های محبوب تری را پیدا کنند.”

منبع: TechRadar

طبق اعلام اتحاد حق چاپ ، از 38 میلیون کاربر کد ، 68.5٪ کاربران از افزودنیهای غیرقانونی Kodi استفاده می کنند. که حداکثر 26 میلیون کاربر دارد. این در واقع یک نکته نگران کننده است زیرا بیش از نیمی از کاربران Kodi درگیر در دزدی دریایی هستند.

The Crackdown

مقامات همه یك از افزودنی های غیرقانونی كدی را با یك كامل به یكدیگر وارد كردند. اولین مخزن الحاقی برای مواجهه با سرکوب TVAddons بود. مخزن دارای بزرگترین کتابخانه افزودنیهای غیر رسمی (غیرقانونی) Kodi.

علاوه بر این ، جعبه های از قبل لود شده Kodi توسط دادگاه بریتانیا و مقامات کشورهای مختلف غیرقانونی اعلام شد. به دنبال ممنوعیت فروش جعبه های Kodi ، بسیاری از بازداشت ها انجام شده و بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان اعلامیه های DMCA را دریافت کرده اند.

بسیاری از توسعه دهندگان غیر رسمی غیر مشهور Kodi مانند Ares Wizard ، Mr.Blamo. Illuminati ، Terrarium TV Colossus و چند نفر دیگر تعطیل شده اند زیرا آنها تحت فشار شدید مقامات قرار گرفته اند و آنها اعلامیه های DMCA و ACE دریافت کرده بودند..

حتی کلمه “Kodi” از پیشنهادات جستجوی خودکار توسط Google حذف شد. این در واقع یک عامل ناامید کننده هم برای کاربران Kodi و هم برای توسعه دهندگان Kodi است.

خاموش کردن مخازن و افزودنیها ویرانی بزرگی را ایجاد کرد زیرا کاربرانی که از آن دسته از افزودنیها و مخازن استفاده می کردند ، ناتوان مانده بودند. تمام کاری که آنها می توانستند انجام دهند ، جستجوی مخازن جایگزین بودند و اگر خوش شانس بودند یکی را پیدا کردند. با این حال ، بسیاری از افزودنی ها توسط مخازن اصلی خود میزبانی می شوند و وقتی این مخازن خاموش می شوند ، یافتن جایگزین برای آن تقریباً غیرممکن است..

بسیاری از مخازن و افزودنیها از چنین سرکوبهایی عقب می روند ، اما این یک مورد نادر است. شما می توانید مخزن Kodi اسرائیل را به عنوان نمونه ای که از چند ماه پیش به دلایل نامعلوم پایین آمد ، بگیرید. این مخزن تقریباً کلیه مواد افزودنی محبوب در آن وجود داشت و عدم وجود آن توسط کل جامعه احساس می شد زیرا بسیاری از کاربران به آن اعتماد داشتند. با این وجود ، از چند هفته پیش با یک URL جدید برگشت به عقب برگشت و کاربران دوباره در حال پخش هستند. این مورد در مورد UKodi و بسیاری از مخازن دیگر نیز وجود داشت ، اما همه مخازن یا افزودنی ها خوش شانس نیستند.

بسیاری از توسعه دهندگان بخاطر چنین سرکوب هایی از تلاش خود صرفنظر می کنند زیرا این امر باعث می شود که آنها دلهره بمانند. خاموش کردن تلویزیون Terrarium نمونه جدیدی است به عنوان آخرین پیام توسعه دهنده اصلی آن که به وضوح نشان می دهد که وی پس از تحت فشار قرار گرفتن از سوی مقامات ، از پروژه خود انصراف داده است..

گوشت گاو در صنعت

مقامات ضد دزدی دریایی نگاه خود را به فعالیتهای غیرقانونی افزودنیهای کدی نشان داده بودند و نظارت بر همه چیز را از نزدیک مشاهده می کردند. هنگامی که سرویس های پخش آنلاین مانند Netflix و Amazon به کمپین علیه الحاقات غیرقانونی Kodi پریدند ، سرکوب قدرت گرفت.

مقامات علاوه بر این ، لابی هایی در جامعه Kodi وجود دارد. یکی از بارزترین قربانیان به خودی خود TVAddons است. این یکی از محبوب ترین توسعه دهندگان غیر رسمی کد افزودنی است و مخزن خاص خود را دارد.

در گذشته TVAddons با خاموش و اخطارهای قانونی روبرو بود اما علیرغم همه گرما ، هنوز آنلاین است و طرفداران زیادی دارد. TVAddons وبلاگ خود را در مورد پرونده خود در دادگاه ارسال کرد و با این بیانیه آغاز شد:

تلویزیون افزونه توسط بزرگترین ارائه دهندگان مخابراتی کانادا: بل ، ویدوترون ، راجرز و TVA شکایت می شود. آنها علیرغم اینکه مقرر در قانون است ، هرگز به ما اعلامیه ضبط نکرده اند. ما هرگز با هر نوع محتوای محافظت شده میزبانی و ارتباط مستقیمی نداشتیم. كمتر از 1٪ از كل افزودنیهای كدی كه ما فهرست بندی كردیم حتی به “نقض” متهم شدند. با این وجود ، آنها به دنبال نابودی جامعه ما هستند و به آنها اهمیت نمی دهند که چه کسی در این روند نقض می کند. آنها تلاش کردند تا ما را به تعطیلی در حالی که یک دادخواست مدنی است ، اما عدالت غالب شد و تلویزیون های اضافی در دادگاه بزرگ شد. فکر کردیم همه چیز خوب است تا اینکه آنها موفق به دستکاری در قانون شدند تا به هر حال ما را عقب نگه دارند …

در اینجا تصویری از ترافیکی که TVAddons سال گذشته در وبلاگ خود منتشر کرده است آورده شده است:

این در مورد مشخصات TVAddons است اما اکنون اجازه دهید نگاهی به گوشت گاو که برخی از وبلاگ نویسان و نویسندگان بررسی فنی در برابر TVAddons دارند:

اینها فقط وبلاگ نویسان تصادفی و داوران فناوری هستند که علیه TVAddons اظهار نظر می کنند. با این حال ، گوشت گاو دیگری در اوایل سال جاری بین توسعه دهندگان جدید افزونه Kodi با توسعه دهندگان موجود و مستقر Kodi مشاهده شد..

توسعه دهندگان هستند که معتقدند درآمدزایی از این افزونه ها به احساسات جامعه Kodi آسیب می رساند. از طرف دیگر ، طرف مقابل معتقد است که تلاش آنها لیاقت پرداخت دارد و آنها را با رعایت رایگان مطالب دارای حق چاپ ، مستحق پرداخت می کنند..

روند Kodi رو به کاهش است

طی چند ماه گذشته مشاهده شده است که روند Kodi به مرور کاهش می یابد. این یک موضوع نگران کننده هم برای جامعه کدی و هم برای تولید کنندگان محتوا است.

Kodi یکی از بازارهای بالقوه برای توزیع کنندگان و تولیدکنندگان محتوای آنلاین است. هنوز دلایل اصلی کاهش روند Kodi مشخص نشده است اما طبق گفته های جریان جریان ، این ممکن است به دلیل افزایش سرکوب های دزدی دریایی علیه افزودنیهای Kodi باشد.

Kodi سالهاست که یک نرم افزار جریان غالب است و هیچ سیستم عامل جریان دیگری قادر به پیشی گرفتن از آن در سال گذشته نبود. با این حال ، به نظر می رسد که جدول در حال چرخش است زیرا کاهش روند آن ، یک مزیت مهم برای سیستم عامل های جریان آنلاین مانند Hulu برای به دست آوردن سهم بازار محسوب می کند..

Kodi یکی از بازارهای بالقوه برای توزیع کنندگان و تولیدکنندگان محتوای آنلاین است. هنوز دلایل اصلی کاهش روند Kodi مشخص نشده است اما طبق گفته های جریان جریان ، این ممکن است به دلیل افزایش سرکوب های دزدی دریایی علیه افزودنیهای Kodi باشد.

Kodi سالهاست که یک نرم افزار جریان غالب است و هیچ سیستم عامل جریان دیگری قادر به پیشی گرفتن از آن در سال گذشته نبود. با این حال ، به نظر می رسد که جدول در حال چرخش است زیرا کاهش روند آن ، یک مزیت مهم برای سیستم عامل های جریان آنلاین مانند Hulu برای به دست آوردن سهم بازار محسوب می کند..

همانطور که مشاهده می کنید ، تا پایان سال 2017 ، روند Hulu به هیچ وجه نزدیک Kodi نبود اما تا اواسط سال 2018 از Kodi پیشی گرفت. Hulu یکی از سیستم عاملهای پیشرو در جریان آنلاین و آمارهای مقایسه ای استنباط می شود که شاید روزهای تسلط Kodi به پایان رسیده باشد.

بسیاری از حرفهایهای پخش آنلاین معتقدند که اگر روند این روند با افت سرعت ادامه پیدا کند و اگر این سرکوبها کند نشود یا متوقف نشود ، ممکن است به زودی شاهد سقوط سلطنت کدی یا حتی حضور آن باشیم.

Kodi مرکز توجه بوده است ، هم زمان با انتقاد و ستایش روبرو شده است. با این حال ، به دلیل اخبار منفی و بازخورد ، تصویر Kodi بسیار آسیب دیده است. توسعه دهندگان Kodi در این زمان قدم گذاشته اند و آنها در تلاشند تا مجدداً جامعه Kodi را مجدداً جمع کنند و شهرت آن را از طریق انجمن های مختلف اجتماعی بازسازی کنند.

بعدی برای Kodi

با وجود این که صنعت روز به روز در حال شکوفایی است ، Kodi هنوز پتانسیلهای زیادی را در خود دارد و فرصت های موجود در این صنعت است. برای به دست آوردن انگیزه خود ، تیم Kodi باید اطمینان حاصل کند که غبار ادعاهای دزدی دریایی را که آنها را پوشانده است پاک کرده و تا آنجا که می توانند پاک باشند..

برای کنترل استفاده از افزودنیهای Kodi و اطمینان از عدم افزودنیهای مورد استفاده در هیچ نقض حق نسخه برداری ، نظارت دقیق بر استفاده لازم است. این تنها راهی است که آنها می توانند شهرت خود را که بسیار خرد شده است به دست آورند.

با این وجود ، هیچ کس نمی تواند این واقعیت را که Kodi به این مرحله به دلیل افزودنیهای شخص ثالث Kodi رسیده است ، انکار کند اما این نیاز زمان است و آنها مجبورند قدم های بزرگی را علیه دزدی دریایی بردارند ، در نهایت.

وحدت جامعه Kodi همچنین می تواند یک عامل بسیار امیدوار کننده در رشد مجدد Bit Kodi باشد که ما باید منتظر بمانیم و آن را ببینیم. در این دوره ، سایر سرویس های پخش آنلاین همچنان به افزایش سهم بازار خود ادامه خواهند داد و این امر را شکست می دهد ، Kodi مطمئناً باید چیزی بهتر و ابتکاری را ارائه دهد.

انگشتان عبور کرد!

اصل موضوع

Kodi یک قلعه پرواز است و اکنون مدتی است که در صنعت پخش رسانه ای سلطنت کرده است. با این حال ، به نظر می رسد روزهای Kodi نزدیک می شود ، زیرا روند روز به روز در حال کاهش است. ابروهای زیادی ایجاد کرده است و سوالاتی در مورد پتانسیل کدی و پایداری آن مطرح می شود.

Kodi در حال حاضر در ادعاهای دزدی دریایی در اعماق دریا قرار دارد و علیرغم بسیاری از توضیحات قبلی که توسط تیم کدی مطرح شده است ، مواضع قانونی آن بسیار مورد سؤال قرار گرفته.

سرکوب ها به مرور زمان افزایش می یابد و به دلیل این افزودنی های شخص ثالث ، Kodi رنج می برد. مقامات اکنون بیشتر درگیر دزدی دریایی در دزدی دریایی آنلاین هستند و این موضوع کاملاً روی Kodi معطوف نشده است ، اما سایر سرویس ها و پخش آنلاین رایگان نیز در صندلی های مسئولان ضد دزدی دریایی قرار دارند..

این در واقع زمان بسیار مهمی برای Kodi و جامعه است و باید صبر کرد و دید که چگونه دریا خشن برای Kodi باقی می ماند زیرا ممکن است چند ماه آینده قطعی باشد..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map