Si të shikojmë ICC Cricket World Cup 2019 në Kodi Me Shtesat më të mira të Kodit

Edhe një herë, 10 shtete të botës do të përplasen me njëra-tjetrën në fushën e kriketave ndërsa ka mbërritur Kupa Botërore e ICC 2019. Mund ta shikoni Cricket World Cup 2019 në Kodi pa paguar asnjë abonim dhe atë shumë me cilësi HD.


Shikoni këtë udhëzues për të parë se si të shikoni ICC World Cup 2019 në Kodi përmes shtesave të tij më të mira të Kodi.

Intro rreth ICC World Cup 2019

Këtë vit, Mbretëria e Bashkuar po pret edicionin e 12-të të Kupës Botërore të ICC, i cili po fillon nga 30 maj 2019. Ky do të jetë një udhëtim i shkëlqyeshëm pasi 10 ekipe që përfaqësojnë vendet e tyre përkatëse nga e gjithë bota do të luftojnë me njëra-tjetrën për të qenë kurorëzoi kampionin e botës.

Pritësit; Anglia do të jetë skuadra e parë që do ta nisë Kupën Botërore të ICC 2019 pasi ata do të luajnë kundër Afrikës së Jugut ditën e parë. Ngjarja do të zgjasë deri në mes të korrikut pasi janë planifikuar numri i përgjithshëm prej 48 ndeshjeve.

Këto 48 ndeshje me siguri do të jenë një trajtim për të gjithë tifozët e kriketit në të gjithë globin, pasi ata do të dëshmojnë disa nga rivalitetet më të mira në fushë pas një kohe të gjatë.

Si të shikoni Cricket World Cup 2019 në Kodi

Transmetimi në internet i Kupës së Botës ICC me Kodin nuk është shumë çështje nëse i keni shtesat e duhura Kodi, si dhe VPN-në tuaj të konfiguruar në përputhje me rrethanat. Tani, ju mund të pyesni veten pse kam përmendur një VPN këtu. Arsyeja e përdorimit të një VPN në këtë rast është se ju do të keni nevojë për shtesa të drejtpërdrejta IPTV Kodi të cilat janë të kufizuara gjeografikisht dhe për të anashkaluar ato kufizime, kërkohet një VPN.

Së dyti, VPN do të sigurojë që ju të mos bini pre e autoriteteve dhe hakerave dhe ajo do të ruajë privatësinë dhe anonimitetin tuaj.

Prandaj, filloni të regjistroheni në një ofrues të besueshëm VPN duke ndjekur këto hapa:

 1. Regjistrohuni në çdo Ofrues VPN që ju duket i përshtatshëm duke u regjistruar në faqen e tyre zyrtare. Sigurohuni që të mos zgjidhni ndonjë shërbim falas VPN sepse ato janë mjaft të rrezikshme.
 2. tani Shkarko klienti në desktop i ofruesit VPN, i mbështetur nga pajisja juaj. Ju gjithashtu mund të konfiguroni VPN direkt në Kodi tuaj përmes protokollit OpenVPN.
 3. Pas instalimit të klientit, hyruni në aplikacion duke përdorur letrat kredenciale dhe lidheni me serverin që kërkohet për të anashkaluar kufizimet gjeo. P.sh. Nëse një rrymë nuk funksionon jashtë SH.B.A., atëherë do të duhet të lidheni me një server në SH.B.A..
 4. Tani instaloni shtesën Kodi, të cilën do të përdorni për të transmetuar drejtpërdrejt ngjarjen. Disa nga shtesat më të mira të Kodi për këtë qëllim janë përmendur më vonë në këtë udhëzues.

6 Shtesat më të mira të Kodit për të parë Kupën Botërore të Kriketave të ICC 2019 në Kodi

Disa nga shtesat më të mira të Kodi për streaming falas të kupës botërore të kriketit të ICC janë të listuara më poshtë.

 1. Sports365
 2. ViP TV sekrete
 3. SportsDevil
 4. TV Një
 5. TV Halow Live
 6. Cerebro IPTV

Si të Instaloni Shtesën më të mirë të Kupës së Botës së Kriketëve në Ndeshje LIVE në Lirë falas

Instaloni Sports365 i cili është një nga shtesat më të mira Kodi Cricket, ndiqni këto hapa:

 1. Hap Kodin > Klikoni në ikonën “Cilësimet”.
 2. Tani zgjidhni “Menaxherin e Dosjeve”.
 3. Tani klikoni dy herë në opsionin “Shto burimin” nga kolona e majtë.
 4. Një kuti dialogu do të shfaqet > Klikoni atje ku thotë <Asnje>.
 5. Shtypni këtë URL në kutinë e adresave: http://bugatsinho.github.io/repo/ > Klikoni në rregull > Emërtojeni këtë burim si ‘Sport365 ‘ > Klikoni në rregull.
 6. Kthehuni te menuja kryesore e Kodi dhe klikoni në skedarin e Shtesave.
 7. Klikoni në Ikonë kuti nga këndi i sipërm i majtë> Klikoni mbi Instaloni nga zip opsioni i skedarit > zgjedh Sports365 nga lista > hapur bugatsinho-2.2.zip > Prisni njoftimin.
 8. Tani klikoni në Instaloni nga depoja alternativë > Shkoni në listë dhe zgjidhni Bugatsinho depo > hapur Shtesa video dosje > Klikoni mbi Sport 365 > Klikoni mbi instaloj.

Shtesa do të instalohet dhe ju do të keni mundësi të transmetoni drejtpërdrejt veprimin e ICC Cricket World Cup përmes një numri kanalesh sportive të gjalla.

Programi i Kupës së Botës ICC Cricket 2019

Ndiqni këtë orar dhe shikoni kupën e kriket botëror drejtpërdrejt pa humbur asnjë top të vetëm:

dataDetajet e ndeshjesvendtakim
30 majAnglia vs Afrika e Jugut, Ndeshja 1Kennington Oval, Londër
31 majWindies vs Pakistan, Ndeshja 2Trent Bridge, Nottingham
01 qershorZelanda e Re vs Sri Lanka, Ndeshja 3Kopshtet e Sofjes, Cardiff
Afganistan vs Australia, Ndeshja 4Ground County, Bristol
02 qershorAfrika e Jugut vs Bangladeshi, Ndeshja 5Kennington Oval, Londër
03 qershorAnglia vs Pakistani, Ndeshja 6Trent Bridge, Nottingham
04 qershorAfganistan vs Sri Lanka, Ndeshja 7Kopshtet e Sofjes, Cardiff
05 qershorAfrika e Jugut vs India, Ndeshja 8Bowl Rose, Southampton
Bangladesh vs Zelanda e Re, Ndeshja 9Kennington Oval, Londër
06 qershorAustralia vs Windies, Ndeshja 10Trent Bridge, Nottingham
07 qershorPakistan vs Sri Lanka, Ndeshja 11Ground County, Bristol
08 qershorAngli vs Bangladesh, Ndeshja 12Kopshtet e Sofjes, Cardiff
Afganistan vs Zelanda e Re, Ndeshja 13Ground County County Coopers Associates, Taunton
09 qershorIndia vs Australia, Ndeshja 14Kennington Oval, Londër
10 qershorAfrika e Jugut vs Windies, Ndeshja 15Bowl Rose, Southampton
11 qershorBangladesh vs Sri Lanka, Ndeshja 16Ground County, Bristol
12 qershorAustralia vs Pakistan, Ndeshja 17Ground County County Coopers Associates, Taunton
13 qershorIndia vs Zelanda e Re, Ndeshja 18Trent Bridge, Nottingham
14 qershorAngli vs Windies, Ndeshje 19Bowl Rose, Southampton
15 qershorSri Lanka vs Australia, Ndeshja 20Kennington Oval, Londër
Afrika e Jugut vs Afganistan, Ndeshja 21Kopshtet e Sofjes, Cardiff
16 qershorIndia vs Pakistan, Ndeshja 22Old Trafford, Manchester
17 qershorWindies vs Bangladesh, Ndeshja 23Ground County County Coopers Associates, Taunton
18 qershorAngli vs Afganistan, Ndeshja 24Old Trafford, Manchester
19 qershorZelanda e Re vs Afrika e Jugut, Ndeshja 25Edgbaston, Birmingham
20 qershorAustralia vs Bangladesh, Ndeshja 26Trent Bridge, Nottingham
21 qershorAnglia vs Sri Lanka, Ndeshja 27Headingley, Leeds
22 qershorIndia vs Afganistan, Ndeshja 28Bowl Rose, Southampton
Windies vs Zelanda e Re, Ndeshja 29Old Trafford, Manchester
23 qershorPakistan vs Afrika e Jugut, Ndeshja 30Lord, London
24 qershorBangladesh vs Afganistan, Ndeshja 31Bowl Rose, Southampton
25 qershorAngli vs Australia, Ndeshja 32Lord, London
26 qershorZelanda e Re vs Pakistani, Ndeshja 33Edgbaston, Birmingham
27 qershorWindies vs India, Ndeshja 34Old Trafford, Manchester
28 qershorSri Lanka vs Afrika e Jugut, Ndeshja 35Ground River, Chester-le-Street
29 qershorPakistan vs Afganistan, Ndeshja 36Headingley, Leeds
Zelanda e Re vs Australia, Ndeshja 37Lord, London
30 qershorAngli vs India, Ndeshja 38Edgbaston, Birmingham
01 korrikSri Lanka vs Windies, Ndeshja 39Ground River, Chester-le-Street
02 korrikBangladesh vs India, Ndeshja 40Edgbaston, Birmingham
03 korrikAnglia vs Zelanda e Re, Ndeshja 41Ground River, Chester-le-Street
04 korrikAfganistan vs Windies, Ndeshja 42Headingley, Leeds
05 korrikPakistan vs Bangladesh, Ndeshje 43Lord, London
06 korrikSri Lanka vs India, Ndeshja 44Headingley, Leeds
Australia vs Afrika e Jugut, Ndeshja 45Old Trafford, Manchester
Semi-Final
09 korrikTBC vs TBC, gjysmëfinalja e parë (1 v 4)Old Trafford, Manchester
11 korrikTBC vs TBC, gjysmëfinalja e 2-të (2 v 3)Edgbaston, Birmingham
përfundimtar
14 korrikTBC vs TBC, FinalLord, London

përfundim

Deri më tani, me siguri do të kishe kapur idenë sesi të shikosh Cricket World Cup 2019 në Kodi. Kam përmendur shtesat më të mira të Kodi për transmetimin e drejtpërdrejtë të veprimeve të kriketit, në mënyrë që të mos përballeni me ndonjë problem që kërkoni alternative. Ngjarja me siguri do të jetë një udhëtim emocionues për fansat dhe ju sigurojmë se transmetimi me Kodi do të jetë një përvojë e mahnitshme për ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map