VPN-të më të mira për FireStick (Prill 2020)

VPN-for-firestick


Si një përdorues i TV TV Fire, me siguri po shikoni filma dhe shfaqje televizive nga komoditeti i shtratit tuaj ndërsa jeni të mbërthyer në shtëpi.

Nëse jeni duke transmetuar përmbajtje falas ose po përpiqeni të hyni në Netflix, Hulu ose shërbime të tjera streaming, ju duhet VPN më e mirë për FireStick.

Një FirePick VPN mban privatësinë e identitetit tuaj në internet ndërsa ju lejon të keni akses në faqet e internetit dhe aplikacionet e transmetimeve nga e gjithë bota.

Në këtë udhëzues, unë kam arritur të mbledh së bashku një listë të VPN-ve më të mira për TV TV, FireStick dhe Fire Cube që kanë shpejtësi të shpejtë, aplikacionin vendas FireStick dhe nuk mban asnjë regjistër.

Gjithashtu, kam diskutuar gjithashtu se si të instaloni një VPN në FireStick më vonë në këtë udhëzues dhe si mund të kontrolloni nëse VPN juaj po punon në Amazon Fire TV Stick.

7 VPN më e mirë për FireStick

Ne kemi testuar mbi 60+ ofrues të VPN për t’ju sjellë këtë listë të VPN-ve më të mira për FireStick. Ne i zgjodhëm këto VPN bazuar në shpejtësinë e shpejtë, aplikacionin vendas FireStick dhe konfigurimin dhe përdorimin e thjeshtë për tu vendosur.

Këtu është një listë e VPN-ve më të mira:

1. PureVPN

2. Surfshark

3. CyberGhost

4. ExpressVPN

5. NordVPN

6. IPVanish

7. VyprVPN

1. PureVPN

PureVPN-best-VPN-per-firestick

PureVPN është e jona rekomandimi i lartë si VPN më e mirë për FireStick. Ajo është e bazuar në Hong Kong dhe ofron 2,000+ servera në mbi 140 shtete.

Në aplikacionin e saj FireStick, nëse lëviz poshtë, mund të lidhesh me aplikacione streaming si Netflix, Hulu, ESPN +, ITV Player, dhe të tjerët për të filluar transmetimin.

PureVPN ka një Vlerësimi i Amazonës me 3.4 yje dhe po rritet ndjeshëm javë-javë. Ajo gjithashtu ofron një 7 ditë gjykim falas edhe për përdoruesit e FireStick.

Duhet më pak se 3 minuta për tu instaluar aplikacionin e tij në FireStick, për të cilin do të diskutoj në këtë pjesë. Përveç kësaj, ajo ju sjell shpejtësia e shpejtë e lidhjes me Kriptimi 256-bit.

Mund ta lidhni PureVPN në 10 pajisje njëkohësisht. Për shembull, ju mund ta përdorni këtë VPN në TV Fire, Roku, Android, iOS, Kompjuter, Nvidia Shield dhe më shumë në të njëjtën kohë.

PureVPN kushton 2.91 $ / muaj me një Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Vizitoni Garancinë e kthimit të parave të faqes31 ditë

2. Surfshark

Surfshark-firestick-VPN

Surfshark është padyshim Shërbimi më i përballueshëm VPN. Isshtë i vetmi VPN së bashku me ExpressVPN që ofron funksion vrasësin në një pajisje FireStick.

Tani ofron 1,040 serverë që ju ndihmojnë të zhbllokoni shërbimet e transmetimit, ndërsa ato Kriptimi AES-256 bit ndodh të mbani të fshehura adresën tuaj IP kur transmetoni përmbajtje falas.

Ajo ka një mbresëlënëse Vlerësimi i 4.1 yjeve në Amazon Store dhe kërkon më pak se 4 minuta për tu instaluar.

Aplikacioni do t’ju tregojë se sa ngarkesë ka secili server, në mënyrë që të mund të lidheni vetëm ata server që kanë një ngarkesë minimale për transmetim më të shpejtë.

Me një llogari të vetme Surfshark, ju mundeni lidheni me pajisje të pakufizuara gjithashtu. i saj Karakteristikë CleanWeb do ta mbajë pajisjen tuaj të lirë nga çdo dashakeq, viruse ose përpjekje phishing.

Kur thashë që ishte e përballueshme, me të vërtetë e kam menduar. Surfshark kushton vetëm 1.99 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Vizitoni Garancinë e kthimit të parave në sitin30-ditor

3. Cyberghost

Cyberghost-best-VPN-firestick

CyberGhost është e bukur i thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur në Zjarr TV Stick. Ka mbaruar 5,900 serverë, i cili është rrjeti më i madh i ofruar nga çdo ofrues i shërbimit VPN.

Ajo ka një Vlerësimi i Amazonës me 3.6 yje, gjë që është mjaft e mirë, dhe me një llogari të vetme CyberGhost, mund të lidheni 7 pajisje në të njëjtën kohë.

Përdor CyberGhost Kriptimi AES me 256-bit kjo është e pamundur të deshifrohet. Trafiku juaj i Internetit udhëton përmes këtij tuneli, dhe mban trafikun tuaj të internetit plotësisht anonim.

Po ashtu ka Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, kështu që vendndodhja dhe aktiviteti juaj nuk ekspozohen kurrë. Ju mund të transmetoni, shfletoni dhe shkarkoni asgjë në FireStick me siguri.

Me një klik të vetëm, mund të lidheni me të server optimale dhe mbroni identitetin tuaj në internet.

CyberGhost është gjithashtu i përballueshëm, i disponueshëm me 2,75 $ / muaj me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Duhen rreth më pak se 5 minuta për tu instaluar.

Vizitoni sitin Garancia e kthimit të parave 45 ditë

4. ExpressVPN

ExpressVPN-FireTVStick

ExpressVPN është me të vërtetë VPN më i shpejtë për FireStick për shkak të tij 3,000 serverë me shpejtësi të lartë që janë në dispozicion në 94 vende.

ExpressVPN ka një Vlerësimi me 4.1 yje në Amazon Store, që është shumë më i larti ndër VPN-të më të mira në këtë listë. Ajo ka më të fortë Kriptimi AES 256-bit për ta mbajtur pajisjen tuaj të mbrojtur nga çdo dëm.

Pjesa më e mirë është, ajo ofron një 7 ditë gjykim falas për përdoruesit e FireStick pa pasur nevojë të shtoni informacionin e kartës tuaj të kreditit. Jo shumë VPN ofrojnë një provë falas pa informacione mbi kartën e kreditit.

Ajo ka një Tipar i Kill Switch që gjithashtu mungojnë shumë VPN në një TV zjarr. Ai lidhet automatikisht sa herë që bashkohet përsëri në një rrjet Wi-Fi jo të besueshëm.

Mund ta lidhni ExpressVPN në 5 pajisje të ndryshme në të njëjtën kohë me një llogari të vetme. Ashtë pak e shtrenjtë në dispozicion me $ 8.32 / muaj, por ia vlen çdo qindarkë.

Vizitoni Garancinë e kthimit të parave në sitin30-ditor

5. NordVPN

NordVPN-per-FireTV

NordVPN është VPN më e sigurt për shkak të shumë tipareve të sigurisë të ofruara nga ky shërbim. Ajo ka encryption dyfishtë VPN që kodon trafikun tuaj jo një herë, por dy herë.

Aktualisht ka një Vlerësimi i Amazonës me 4 yje dhe eshte renditet # 3 aplikacioni në kategorinë e sigurisë nga Amazon Store.

Mund të lidheni me NordVPN 5,600 servera dhe është në dispozicion në 60 shtete. Me aplikacionin e tij FireStick, NordVPN ofron P2P dhe serverë të mprehtë.

Nëse jeni në Kinë ose në ndonjë vend tjetër ku ka rregulla të rrepta në internet, mund të lidheni me serverët e tij të ngatërruar dhe të transmetoni çdo përmbajtje ose uebfaqe që ju pëlqen.

Me një llogari të vetme NordVPN, mund të bëni 6 lidhje VPN njëkohësisht. NordVPN kushton vetëm 3,49 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Vizitoni Garancinë e kthimit të parave në sitin30-ditor

6. IPVanish

IPVanish-firestick-VPN

IPVanish është një zgjedhje e lartë për përdoruesit e FireStick për shkak të saj kriptim i fortë dhe i fuqishëm. Ju mund ta bëni lidhjen tuaj të internetit të sigurt edhe nëse e lidhni FireStick për të lira Wi-Fi publike.

Ajo ka një Vlerësimi i Amazonës me 4 yje, e cila është jashtëzakonisht mbresëlënëse dhe është renditet në vendin e parë në kategorinë e sigurisë nga vetë Amazon.

Ofertat IPVanish 1.300 serverë nëpër 75+ lokacione kjo do t’ju ndihmojë të zhbllokoni Netflix, Hulu, iPlayer dhe aplikacione të tjera në Fire TV Stick.

Mund ta lidhni IPVanish në 10 pajisje njëkohësisht gjithashtu. Aplikacioni IPVanish është i lehtë për t’u përdorur me të gjitha opsionet e vendosura në anën e majtë të menusë.

IPVanish është në dispozicion për $ 3.25 / muaj me vetëm një Garanci për kthimin e parave 7-ditore. Ka shpejtësi të shpejtë me shkrime absolutisht zero që e bëjnë lidhjen tuaj private.

Vizitoni Garancinë e Kthimit të Parave të Faqes7-ditore

7. VyprVPN

VyprVPN-Firestick

VyprVPN ka një ndërfaqe të thjeshtë dhe është ajo me një funksion të ndërprerë vrasës. Supershtë super e lehtë për tu instaluar dhe ka 700+ serverë 70+ vende. 

VyprVPN është vlerësuar 3 yje në Amazon Store, që është mbi mesataren. Oneshtë një nga disa VPN që kryen auditimin publik të regjistrave të tij.

Kur testova VyprVPN në FireStick, më mori më pak se 4 minuta për tu instaluar. Ky VPN gjithashtu mbështet streaming 4K dhe nuk ngadalëson shpejtësinë tuaj.

është me seli në Zvicër kjo nuk është një pjesë e vendit me 5 sy, dhe ajo nuk mban regjistrat ose. Me OpenVPN-në e saj Kriptimi 256-bit, ju mban të mbrojtur gjatë transmetimit.

VyprVPN lidhet me 5 pajisje të shumta njëkohësisht dhe është në dispozicion për 2.50 $ / muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Si të instaloni dhe përdorni një VPN në FireStick

Ekziston një metodë e thjeshtë për të instaluar një VPN në Amazon Fire TV Stick që mund të përsëritet në të gjitha VPN të FireStick që kam listuar në këtë udhëzues.

Unë do të marr një shembull të PureVPN se si ta instaloni, vendosni dhe përdorni atë në TV Fire. Ndiqni këto hapa:

Hapi 1: Regjistrohu me PureVPN

Hapi 2: hapur Shtëpi FireStick

hap-2-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 3: Në menunë e majtë, klikoni në Kërko bar

hap-3-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 4: Tani shtypni PureVPN dhe klikoni në cilindo nga rezultatet e kërkimit

hap-4-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 5: zgjedh aplikacioni PureVPN

hap-5-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 6: Tani shtypni Marr ose Shkarko

hap-6-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 7: Do të duhen disa minuta për tu instaluar në varësi të shpejtësisë suaj të internetit

hap-7-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 8: Pasi të keni instaluar, klikoni hapur

hap-8-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 9: Tani hyr Emri i përdoruesit dhe fjalëkalim ose klikoni në provën 7-ditore falas

hap-9-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 10: Pasi të futni, do të shihni ndërfaqen PureVPN FireStick

hap-10-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 11: Ti mundesh zgjidhni një server duke zgjedhur cilindo vend

hap-11-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 12: Nëse doni të zhbllokoni ndonjë shërbim transmetimi mund të zgjidhni nga ai opsion gjithashtu

hap-12-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 13: Pasi të zgjidhni një server ose një shërbim streaming, ai do të kërkojë Connect Kërkesë, kështu që klikoni Ne rregull

hap-13-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 14: Do të fillojë të lidhet me një server ose një program streaming

hap-14-how-to-install-VPN-on-firestick

Hapi 15: FireStick juaj është tani i sigurt pasi të jetë lidhur

hap-15-how-to-install-VPN-on-firestick

Vizitoni Garancinë e kthimit të parave të faqes31 ditë

Pse keni nevojë për një VPN për Fire TV Stick

Ka shumë arsye pse do t’ju duhet një VPN për pajisjen tuaj Amazon FireStick. Këto arsye mund të ndryshojnë nga përparësia e lartë tek përparësia e ulët në varësi të nevojës suaj:

1. Shmangni kufizimet gjeo-gjeologjike

gjeo-kufizimAplikacione transmetimi si Netflix, Hulu, HBO, ESPN +, BBC Player, dhe shumë të tjerë janë të kufizuar në një vend dhe të paarritshëm për të tjerët.

Për të zhbllokuar të gjitha këto aplikacione nga vendndodhja juaj aktuale, do t’ju duhet të keni një VPN.

Për shembull, nëse doni të shikoni Netflix Amerikan që ka më shumë tituj se çdo rajon tjetër Netflix, do t’ju duhet të lidheni me një server të SH.B.A..

E njëjta gjë vlen edhe për iPlayerin BBC, por do t’ju duhet të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar.

2. Mbrojtja nga ISP-të dhe Ndjekja e Qeverisë

Qeveria-dhe-ISPOfruesi juaj i Shërbimit të Internetit, dhe qeveria e di gjithashtu se çfarë po transmetoni në pajisjen tuaj TV TV Stick.

Nëse transmetoni përmbajtje falas d.m.th., Filma dhe Shfaqje TV me ndihmën e aplikacioneve më të mira të FireStick, ju përgatiteni më mirë për pasojat.

Ose mund të etiketoni vetë një VPN që do të mbajë aktivitetin tuaj në internet plotësisht privat dhe anonim.

Një VPN kodon trafikun tuaj dhe drejton lidhjen tuaj përmes një serveri të sigurt, duke mbrojtur identitetin dhe vendndodhjen fizike, si dhe aktivitetin tuaj në internet.

3. Mbrojtja nga hackerët

VPN-parandaluar-hackersWi-Fi i shtëpisë ose Wi-Fi i publikut mund të jenë të prekshëm ndonjëherë. Do person me njohuri themelore për hakimin mund të hakojë lehtësisht në pajisjen tuaj dhe të mbajë informacione personale.

Le ta shohim në këtë mënyrë Nëse ndonjëherë keni instaluar një aplikacion të palëve të treta ose një aplikacion jozyrtar, ai gjithashtu mund të komprometojë të dhënat tuaja online.

Për të parandaluar që kjo të ndodhë, një VPN krijon një mur zjarri midis pajisjes tuaj dhe rrjetit që do të jetë e pamundur për çdo haker të aftë të hackojë pajisjen tuaj.

4. Qasni shtesat Kodi

KODI-addons-per-firestickSiç e dimë të gjithë, Kodi ka qenë një aplikacion i njohur për të gjithë përdoruesit e FireStick. Kjo është për shkak se mund të transmetojë përmbajtje falas me ndihmën e shtesave Kodi.

Por që nga pa pagesë, aktiviteti juaj në internet dhe kështu është edhe adresa juaj e vërtetë IP janë ekspozuar plotësisht. Një VPN do të zëvendësojë adresën tuaj origjinale të IP me cilindo nga serverët e saj dhe do ta mbajë identitetin tuaj plotësisht anonim.

Ju gjithashtu mund të përdorni VPN më të mirë për Kodi nëse ndodh që të transmetoheni me aplikacionin Kodi.

Si të kontrolloni nëse VPN është duke punuar në FireStick?

Ndonjëherë një VPN mund të shkëputet për shkak të problemeve të rrjetit ose mund të ndodhë që serverët të mos përgjigjen, atëherë si mund të kontrolloni nëse VPN juaj po punon?

Për të siguruar që një VPN është duke punuar në FireStick, këto janë hapat që duhet të ndiqni:

# 1 Shko tek Cilësimet në menunë kryesore

# 2 Klikoni mbi TV zjarri im ose pajisje

# 3 Zgjidhni për alternativë

# 4 Në menunë e djathtë, ju mund të shihni adresa IP aktuale që do të jenë të ndryshme nga adresa juaj origjinale IP

Si të azhurnoni aplikacionin FirePick VPN

Me shumë mundësi, VPN juaj do t’ju nxisë sa herë që të keni një azhurnim kur hapni aplikacionin. Nëse nuk e shpejtë ose nëse e keni humbur atë, atëherë ndiqni këto hapa:

# 1 hapur Shtëpi Firestick

# 2 Shko tek Aplikimet

# 3 Klikoni mbi Menaxhoni Aplikimet e Instaluara

# 4 Klikoni në VPN që dëshironi të azhurnohet

# 5 Nëse azhurnimi është i disponueshëm, ‘Update’ do të shfaqet ikona

Pyetjet e bëra më shpesh

A duhet të marr një VPN të ndryshme për një pajisje tjetër?

Jo. Ju duhet vetëm një VPN që do të funksionojë në të gjitha pajisjet tuaja, pavarësisht nëse bëhet fjalë për një celular, kompjuter, Roku ose TV Smart. Ju nuk dëshironi të blini një VPN të veçantë për secilën pajisje.

Cili është VPN më i mirë falas për FireStick?

VPN-të e lira nuk janë gjithmonë për t’u besuar. Ata do të mbanin regjistrat dhe do t’i shesin të dhënat tuaja tek reklamuesit ose palët e treta. VPN më e lartë falas për FireStick janë ato që nuk komprometojnë të dhënat tuaja.

Fjalët përfundimtare

Amazon Fire TV Stick është një pajisje e përsosur e transmetimit që do të shndërronte çdo TV të rregullt në një Smart Smart.

Pasi të lidhni FireStick me portën HDMI të TV tuaj, mund të transmetoni dhe shfletoni çdo gjë, ashtu si ta bëni në kompjuterin tuaj ose në telefonin tuaj.

Meqenëse më shumë njerëz se kurrë janë duke shikuar filma dhe shfaqje televizive për shkak të bllokimit, hyrjen në tituj të rinj të Netflix, janë bërë të detyrueshme.

Për këtë, ju duhet VPN më e mirë për FireStick që ka serverë në shumë vende dhe është gjithashtu mjaft e shpejtë për të transmetuar pa ndonjë problem buffering.

Për lehtësinë tuaj, unë kam diskutuar gjithashtu se si të instaloni një VPN në FireStick tuaj pasi të keni abonuar në shërbim.

Një VPN gjithashtu fsheh aktivitetin tuaj në internet ndërsa transmetoni. Le të themi nëse po transmetoni përmbajtje falas, ai do ta mbajë aktivitetin tuaj anonim ndërsa e bëni këtë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map